زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون دکتری ۹۸

ارسال: #۶۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۱۰:۵۳ ق.ظ
آزمون دکتری ۹۸
مهلت اعترلص توسط سازمان سنجش اعلام میشه
احتمالا امروز فردا با ورود به سیستم پاسخ گویی میشه اعتراض نسبت ب کلید سوال رو انجام داد.

در ضمن سنجش مستقل از درخواست دانشجویان دوباره کلید رو بررسی میکنه
و غلط های واضح صحیح میشن، مثل سوالات ۱۱ و ۶ درس ساختمان و الگوریتم

سوالاتی ک اجماع فقها روش باشهBig Grin

درکل خیلی امیدوار به تغییر کلید به اون چیزی ک خوتون زدید نباشید
پارسال کلی سولل ایراد دار بود
دوتا سوال دو گزینه ای شد و سوال ۵ ساختمان اصلاح کلید .

موفق و موید باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iranian Wizard
ارسال: #۶۲
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۱۲:۱۳ ب.ظ
آزمون دکتری ۹۸
اون سوال ۲۲ سیستم عامل هم ایراد داره. نیست؟
ارسال: #۶۳
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۱:۰۹ ب.ظ
RE: آزمون دکتری ۹۸
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳ ب.ظ)mstfvi نوشته شده توسط:  اون سوال ۲۲ سیستم عامل هم ایراد داره. نیست؟

خیر
غالبا گزینه ۴ پاسخ دادن
گزینه اول جزو ویژگی هستش مزیت نیستش.
قابلیت اطمینان باید در سبستم های توزیع شده با تکثیر و توزیع درست داده ها تامین بسه که جزو مزیت نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iranian Wizard
ارسال: #۶۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۳:۵۹ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱ ق.ظ)mstfvi نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲ ق.ظ)npour نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  دوستان راجع به سوال ۳۸ پایگاه داده نظری ندارید؟

دوستان پروتکلهای مبتنی بر قفل گذاری بن بست دارند؟ کسی هست این سوال رو جواب داده باشه؟ به نظر کلید اشتباه هست

بله منم مطمانم کلید سوال اشتباهه و گزینه ۱ میشه. کجا میشه اعتراض زد؟
بله حتما اعتراض برنید. هم در فصل ۱۵ کتاب سیلبرشاتس و هم در کتاب روحانی رانکوهی نوشته که بن بست داره
ارسال: #۶۵
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۴:۰۵ ب.ظ
آزمون دکتری ۹۸
سلام دوستان.
لطفا نظرتون رو در مورد سوالات ۳۴ و ۴۰ تخصصی هوش بفرمائید. من فکر میکنم کلید این دو سوال اشتباهه

هان ای کوه بلند/ای سراپا همه بند/از تو این تجربه آموخته ام/که نلرزد دلم از غرش سنگین زمان/و هراسی ندهد راه به دل از طوفان/کاه بودن ننگ است/کوه میباید بود
ارسال: #۶۶
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۴:۳۶ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۵۹ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱ ق.ظ)mstfvi نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  دوستان راجع به سوال ۳۸ پایگاه داده نظری ندارید؟

دوستان پروتکلهای مبتنی بر قفل گذاری بن بست دارند؟ کسی هست این سوال رو جواب داده باشه؟ به نظر کلید اشتباه هست

بله حتما اعتراض برنید. هم در فصل ۱۵ کتاب سیلبرشاتس و هم در کتاب روحانی رانکوهی نوشته که بن بست داره

سلام
اگه امکان داره راهنمایی کنید که بتونیم اعتراض بزنیم
ضمنا می خواستم بدونم ممکنه یه صفحه واسه حدود درصدها تشکیل بشه از وضعیت خودمون و بقیه مطلع بشیم ( مثل سالهای گذشته )
ارسال: #۶۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ، توسط Baangizeh.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۵ ب.ظ)slinda نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
لطفا نظرتون رو در مورد سوالات ۳۴ و ۴۰ تخصصی هوش بفرمائید. من فکر میکنم کلید این دو سوال اشتباهه

۳۴ درست هست تعداد داده های تست روی بایاس تاثیر داره نه داده های آموزشی چون بایاس اختلاف خطای واقعی و به دست آمده هست نه مقدار خطا اما واریانس کاهش پیدا می کنه

درمورد سوال ۴۰ من هم فکر می کنم کلید اشتباه هست و گزینه ۴ درسته. تبدیل خطی نمی تونه همبستگی بین ویژگی های مستقل ایجاد کنه و گزینه ۴ همون ویژگی رو نشون می ده که اساس کار pca هست

(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۴۳ ب.ظ)Baangizeh نوشته شده توسط:  [quote='slinda' pid='466644' dateline='1551267334']
سلام دوستان.

۳۴ درست هست تعداد داده های تست روی بایاس تاثیر داره نه داده های آموزشی چون بایاس اختلاف خطای واقعی و به دست آمده هست نه مقدار خطا اما واریانس کاهش پیدا می کنه

درمورد سوال ۴۰ من هم فکر می کنم کلید اشتباه هست و گزینه ۴ درسته. تبدیل خطی نمی تونه همبستگی بین ویژگی های مستقل ایجاد کنه و گزینه ۴ همون ویژگی رو نشون می ده که اساس کار pca هست

البته به نظر من کلید سوال ۳۵ هم اشتباه هست وزن دسته بند باید متناسب با دقتش باشه نه صرفا تعداد درست ها
 سپاس‌گزاری شده توسط: slinda
ارسال: #۶۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۵:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط Iranian Wizard.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۵۹ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  ...
سلام. کتاب آقای روحانی رانکوهی رو نمی‌دونم (چون بهش دسترسی ندارم) ولی تو کتاب سیلبرشاتس اشاره‌ای به وجود یا عدم وجود بن بست نشده، ولی تو حل تمرین سیلبرشاتس که در home page این کتاب ارائه شده (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
، فصل ۱۵، صفحه‌ی ۸) به این مورد اشاره شده که update transactionها میتونند بن‌بست داشته باشند.
[تصویر:  466647_1.jpg]
ارسال: #۶۹
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۶:۵۴ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۴۳ ب.ظ)Baangizeh نوشته شده توسط:  البته به نظر من کلید سوال ۳۵ هم اشتباه هست وزن دسته بند باید متناسب با دقتش باشه نه صرفا تعداد درست ها
سوال ۳۵ رو من هم گزینه ۴ زدم

هان ای کوه بلند/ای سراپا همه بند/از تو این تجربه آموخته ام/که نلرزد دلم از غرش سنگین زمان/و هراسی ندهد راه به دل از طوفان/کاه بودن ننگ است/کوه میباید بود
ارسال: #۷۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۸:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط Baangizeh.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۶:۵۴ ب.ظ)slinda نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۴۳ ب.ظ)Baangizeh نوشته شده توسط:  البته به نظر من کلید سوال ۳۵ هم اشتباه هست وزن دسته بند باید متناسب با دقتش باشه نه صرفا تعداد درست ها
سوال ۳۵ رو من هم گزینه ۴ زدم

اگر کلید رو اصلاح کنن همون درست هست

می دونید کی هست زمان اعتراض به کلید سوالات؟
ارسال: #۷۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۷, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶ ب.ظ، توسط maryzad.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۵۹ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  

سلام بله موافقم گزینه ۱ درسته من هم اعتراضم رو ثبت کردم امیدوارم اصلاح کنن در لینک زیر صفحه ۸ که مربوط به حل تمرینات کتاب سیلبرشاتس است دقیقا اشاره شده است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Multiversion two-phase locking:
Thisprotocol allowsread-only transactions
to always commit without ever waiting. Update transactions
follow 2PL, thus allowing recoverable schedules with conflicts solved
by waiting rather than roll-back. But the problem of deadlocks comes
back
, though read-only transactions cannot get involved in them.
Keeping multiple versions adds space and time overheads though,
therefore plain 2PL may be preferable in low conflict situations.
 سپاس‌گزاری شده توسط: npour
ارسال: #۷۲
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۱:۱۵ ق.ظ
نقل قول: اگر کلید رو اصلاح کنن همون درست هست
می دونید کی هست زمان اعتراض به کلید سوالات؟

داوطلبان آزمون دکتری می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۵ اسفند ۹۷ با مراجعه به سیستم پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش به نشانی request.sanjesh.org و تکمیل فرم بررسی کلید سوالات آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

ارسال: #۷۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۹:۴۰ ق.ظ
آزمون دکتری ۹۸
دوستان سوال ۱۹ الگوریتم رو من متوجه نمیشم چرا مرتب سازی شمارشی نمیشه؟ وقتی تعداد بیتها از مرتبه log n هست بزرگترین عدد n-1 میشه چرا نمیشه با مرتب سازی شمارشی توی زمان خطی مرتب کرد؟؟
ارسال: #۷۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۱۰:۰۳ ق.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ)shakhab نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۵۹ ب.ظ)npour نوشته شده توسط:  

سلام
اگه امکان داره راهنمایی کنید که بتونیم اعتراض بزنیم
ضمنا می خواستم بدونم ممکنه یه صفحه واسه حدود درصدها تشکیل بشه از وضعیت خودمون و بقیه مطلع بشیم ( مثل سالهای گذشته )

حدود درصدها رو اینجا بگید
ارسال: #۷۵
۰۹ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۲۶ ب.ظ، توسط maryzad.)
آزمون دکتری ۹۸
سلام دوستان بنظر پاسخ سوال ۲۲ درس سیتم عامل پیشرفته (نرم افزار و الگوریتم) گزینه ۲ باشه و کلید اعلام شده نادرسته زیرا
یکی از چالش های سیستم های توزیع شده، توسعه پذیری (scalability) است (توسعه در بعد اندازه و نیز توسعه جغرافیایی) که مربوط به الگوریتم ها و داده های متمرکز و نیز مشکل در ارتباطات شبکه است لذا قطعا گزینه ۲ که خود چالش است نمی تواند همزمان مزیت نیز بحساب آید.(گزینه ۱ که اعلام شده غلط است). از طرفی یکی از راه حل های موجود، تکثیر،حافطه نهان و توزیع است و تکثیر منجر به افزایش قابلیت reliability می شود زیرا در صورت خرابی یک سرور می توان یکی از سرورهای کپی را جایگزین آن نمود. لذا گزینه ۲ درست می باشد.
لطفا اگر موافقید اعتراض بزنید تا کلید اصلاح بشه
با تشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۴۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آزمون دکتری sara198 ۱ ۱,۴۴۶ ۱۶ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: soha1
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۱۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۸۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۸۶۰ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۹۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Information اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۵۳ ۷۰,۷۴۶ ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
Lightbulb کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۲۴ ۶۶,۸۸۱ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab110

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close