زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۷, ۱۱:۲۰ ب.ظ
۱)غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ در اتصالات محدود اینترنت
در صورتی که در ویندوز ۱۰، یک کانکشن اتصال به اینترنت را در وضعیت metered قرار دهید، ویندوز از دانلود آپدیت‌ها به هنگام اتصال به این کانکشن، پرهیز می‌‌کند. ویندوز ۱۰ به طور خودکار برخی کانکشن‌ها (همانند اتصال داده موبایلی) را در وضعیت metered قرار می‌دهد. اما شما نیز می‌توانید کانکشن‌های دلخواه خودتان با تغییر وضعیت به metered در حالت محدود قرار دهید. مادامی که وضعیت این اتصال در حالت محدود قرار دارد، آپدیت‌های ویندوز دانلود نمی‌شوند. همچنین پس از قطع اتصال و اتصال مجدد، وضعیت کانکشن در حالت metered باقی می‌ماند، مگر آن که خودتان آن را مجدد از حالت metered بیرون آورید.

در نتیجه در صورتی که از یک اینترنت با ترافیک محدود بهره می‌برید پیشنهاد می‌شود وضعیت metered را بر روی آن فعال نمایید. شما می‌توانید در ساعات آخر شب که معمولاً دانلود در حالت رایگان قرار دارد، وضعیت metered را از روی کانکشن غیرفعال کنید تا آپدیت‌‌ها صورت گیرد.

برای این کار، ابتدا به کانکشن اینترنت مورد نظر خود در ویندوز متصل شوید.
سپس Settings بعد به Network & Internet رفته و در زیر لیست شبکه‌های وای‌فای، روی Advanced options کلیک کنید.
اکنون گزینه‌ی Set as metered connection را بر روی On تنظیم کنید.
همان‌طور که اشاره شد، این گزینه تنها اتصال کنونی اینترنت شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ویندوز این تنظیم را جداگانه برای هر اتصال، به خاطر می‌سپرد.

[تصویر:  453928_up.php?file=1442539478205694_ximg...19-ymm.png]

پس از فعال کردن این گزینه، در صورتی که که به Windows Update مراجعه کنید خواهید دید که ویندوز، کانکشن کنونی شما را یک اتصال محدود در نظر گرفته است و از آپدیت خودکار جلوگیری می‌‌کند. اما کماکان دکمه‌ی Download جهت دانلود آپدیت‌ها با صلاح‌دید شما وجود دارد.

[تصویر:  453928_up.php?file=1442539652543446_ximg...jgogtq.png]

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۷, ۰۹:۵۵ ق.ظ
RE: غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰
۲)غیرفعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ از طریق Group Policy
این روش از طریق ویرایش‌گر Group Policy ویندوز انجام می‌گیرد. لازم به ذکر است Group Policy در تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۰ به جز نسخه‌ی Home وجود دارد.
برای این کار ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید.
در پنجره‌ی Run عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنید.
اکنون در پنجره‌ی Local Group Policy Editor به مسیر زیر بروید:
Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update

[تصویر:  453930_up.php?file=1442540234923266_ximg...wii_ps.jpg][/align]

اکنون در محدوده‌ی سمت راست، Configure Automatic Updates را یافته و بر روی آن دوبارکلیک کنید.
در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی Enabled را انتخاب نمایید.
سپس در لیست آبشاری موجود،‌گزینه‌ی دلخواه خود را انتخاب نمایید:
Notify for download and notify for install: اطلاع‌رسانی پیش از دانلود و نصب آپدیت‌ها.
Auto download and notify for install: دانلود خودکار دانلودها و اطلاع‌رسانی پیش از نصب آن‌ها.
Auto download and schedule the install: دانلود خودکار دانلودها و برنامه‌ریزی جهت نصب آن‌ها.
سپس بر روی دکمه‌ی OK کلیک نمایید.

[تصویر:  453930_up.php?file=1442540801351695_ximg...ywhvil.png]

اکنون در صورتی که به Windows Update ویندوز مراجعه کنید و روی Check for updates و سپس Advanced options کلیک کنید با پیامی قرمزرنگ مبنی بر تغییر یافتن تنظیمات آپدیت ویندوز روبه‌رو خواهید شد.

[تصویر:  453930_up.php?file=144254089362783_ximg_...gsb0yw.png]

هراسی ندارند!
۰
۰
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ، توسط αɾια.)
سلام ،این واسه شما هم میاد؟
جدی بگیریم یا مهم نیست؟

[تصویر:  454945_3vo3_1610310.png]

هراسی ندارند!
۰
۰
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۱۴ ب.ظ
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  سلام ،این واسه شما هم میاد؟
جدی بگیریم یا مهم نیست؟
[تصویر:  454945_3vo3_1610310.png]
ازین ناتیفیکیشنی که برای شما اومده برای من نیومده (اتوآپدیت ویندوز غیرفعاله البته)، منتهی هر چند وقت که ویندوزمو آپدیت میکنم دستی و الان که زدم واسه آپدیت چک، دیدم ویندوز میخاد به توزیع ۱۸۰۳ آپدیت بشه ( همون پیام شماست؛ که در بدترین حالت همون حدود ۶ گیگه ). منتهی اگه ویندوزتون بروز باشه خوب حجم آپدیت نباید زیاد بشه. منکه الان دارم آپدیت میکنم، بعدشم تمام اپلیکیشنامم دستی آپدیت میکنم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۲۵ ب.ظ
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  ازین ناتیفیکیشنی که برای شما اومده برای من نیومده (اتوآپدیت ویندوز غیرفعاله البته)، منتهی هر چند وقت که ویندوزمو آپدیت میکنم دستی و الان که زدم واسه آپدیت چک، دیدم ویندوز میخاد به توزیع ۱۸۰۳ آپدیت بشه ( همون پیام شماست؛ که در بدترین حالت همون حدود ۶ گیگه ). منتهی اگه ویندوزتون بروز باشه خوب حجم آپدیت نباید زیاد بشه. منکه الان دارم آپدیت میکنم، بعدشم تمام اپلیکیشنامم دستی آپدیت میکنم.
ممنون ،یعنی آپدیت واسه ویندوزهای ما(کرک شده) مشکلی ایجاد نمیکنه؟

هراسی ندارند!
۰
۰
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط blx.)
ویندوز من از ۱۷۰۹ به ۱۸۰۳ آپدیت شد Smile برخلاف اون آپدیتای قبلیم که از انواع quality و driver و other بودن این آپدیت ویندوز به اسم feature updates اضافه شد توی آپدیت هیستوریم؛ حدود یه ساعتی طول کشید دانلود و نصبش. شما اگه ویندوزت اکتیویشن نداره بنظرم آپدیت نکنی بهتره. مهندس دنبال دردسر میگردی من راهای دیگشو بلدم ها خخخ من مطالب مهم و مقاله و پایان نامه و اینا ندارم رو لپ تاپم Big Grin الان یادم افتاد یه فدورا دانلود کرده بودم که نصب کنم کنار این وین ۱۰ منتهی هنوز بلد نیستم روی اس اس دی همزمان ویندوز و فدروا رو نصب کنم با هم Undecided قدیما که دانشجو بودم واسه آزمایشگاه سیستم عامل روی لپ تاپم که هاردش معمولی بود هر دو تا رو روی یه درایو نصب میکردم. اینم بعد باید بریم سروقتش.
راستی چرا من نمیتونم فایل پیوست این پستم کنم؟ همچون گزینه ای نه توی پست پنل هست نه توی یوزر پنل! مسئولین لدفا رسیدگی کنین توروخدا Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۲۹ ب.ظ
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  ویندوز من از ۱۷۰۹ به ۱۸۰۳ آپدیت شد Smile برخلاف اون آپدیتای قبلیم که از انواع quality و driver و other بودن این آپدیت ویندوز به اسم feature updates اضافه شد توی آپدیت هیستوریم؛ حدود یه ساعتی طول کشید دانلود و نصبش. شما اگه ویندوزت اکتیویشن نداره بنظرم آپدیت نکنی بهتره. مهندس دنبال دردسر میگردی من راهای دیگشو بلدم ها خخخ من مطالب مهم و مقاله و پایان نامه و اینا ندارم رو لپ تاپم Big Grin
اها پس آپدیت نمیکنم ،
ممنون ،اصلا حواسم به این موارد نبود Confused

(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  الان یادم افتاد یه فدورا دانلود کرده بودم که نصب کنم کنار این وین ۱۰ منتهی هنوز بلد نیستم روی اس اس دی همزمان ویندوز و فدروا رو نصب کنم با هم Undecided قدیما که دانشجو بودم واسه آزمایشگاه سیستم عامل روی لپ تاپم که هاردش معمولی بود هر دو تا رو روی یه درایو نصب میکردم. اینم بعد باید بریم سروقتش.
من روی SSD ،دو تا ویندوز ۱۰ نصب کردم! Blush

(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  راستی چرا من نمیتونم فایل پیوست این پستم کنم؟ همچون گزینه ای نه توی پست پنل هست نه توی یوزر پنل! مسئولین لدفا رسیدگی کنین توروخدا Big Grin
اا منم الان دیدم که نمیتونم Undecided

هراسی ندارند!
۰
۰
ارسال:
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۵۵ ق.ظ
فهمیدن بیلد ویندوز
حالا که حرف از ورژن و بیلد شد ،گفتم روش فهمیدنشُ (احیانا اگه فراموش کردین!) بذارم:

برای اینکار ابتدا کلیدهای Win + R را همزمان بزنید تا منوی ران باز شود.
[تصویر:  454986_cmd-run.png]

سپس عبارت winver را در ران تایپ کرده و OK را بزنید.
[تصویر:  454986_winver-way2-1024x560.png]

اکنون شما باید صفحه ای را ببینید که شماره بیلد شما و اطلاعات ثبت نامتان در ان نوشته شده باشد.
[تصویر:  454986_check-windows-version10-1024x787.png]

هراسی ندارند!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۸۱ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۶۰ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۵۶ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۵۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
Sad سوال ۱۰۷ کامپایلر ۹۸ zohre.notash ۰ ۱,۴۸۴ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: zohre.notash
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۸۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۸۳۱ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آموزش آپدیت ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ elecomco ۰ ۲,۴۳۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۱۱ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۶۶ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close