زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای تغییر رشته از برق به کامپیوتر (نرم افزار)

ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۱۳ ب.ظ
سلام دوستان
بنده الان کاردانی برق دارم . از اونجایی که ریاضیم یذره ضعیفه و به برنامه نویسی و کامپیوتر هم بیشتر علاقه دارم. به این فکر افتادم به جای برق ، کارشناسی رو نرم افزار بخونم.
حالا می خواستم بپرسم اونجور که خودم فکر میکنم دروس تخصصی کامپیوتر ریاضیات کمتری داره؟ یا اونها هم همش محاسباتیه یا محاسبات زیاد داره؟ (البته به اون واحد های ریاضی که تو تمام رشته های مهندسی هست و مشترک هستش مثل ریاضی مهندسی و امار و احتمال و ... کاری ندارم. اونها رو بلاخره پاس میکنم).

اصلا تغییر رشته رو توصیه می کنید؟ بنده بیشتر در زمینه برنامه نویسی تجربه دارم تا برق.

بهتره الان تغییر رشته بدم یا لیسانس برق بگیرم بعد تو ارشد اگه خواستم تغییر رشته بدم؟

تو یه فروم تو همین سایت خوندم مهندسی تکنولوژی ها استخدام نمی شن. راسته ؟

برای هر دو رشته برق و کامپیوتر استخدام غیر دولتی و شرکت های خصوصی زیاد هستش؟ چون دولتی که فکر نکم شانسی داشته باشم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۴۱ ب.ظ
سلام اول از همه این که بگیم کامپیوتر ریاضیش کمتره اشتباس اخه دقیقا تک تک مباحث کامپیوتری با ریاضیات
اثبات میشن ولی از اونجایی که میگید تجربه برنامه نویسی دارید حتما تا کمی متوجه شدید زیاد ارتباط خاصی با
ریاضی تقریبا میشه بگیم توی خود برنامه نویسی نداریم ولی خود این موضوعم به نظر من تا یک سطحی هست
و از همه مهم تر اینه که با بهتر شدن ریاضی تون ذهنتون حتی برای برنامه نویسیم توان تحلیل بیشتری پیدا میکنه
( نظر شخصی خودمه).
در مورد کار هم نمیشه گفت حرفتون درسته نه میشه گفت حرفتون غلطه البته به نظر من و همونجور که خودتونم
میگین کار دولتی رو باید تقریبا بیخیالش بشیم به خیلی دلیلا ....
ولی توی استخدام های غیر دولتی من به شخصه توی رشته خودمون نمیگم گل و بلبله ولی خب میشه کار پیدا کرد
رشته خودتونو اطلاع دقیق ندارم.
درمورد درستی ویا غلطی تغییر رشتتون چیزی نمیگم چون تصمیم خودتونه و فکر کنم دوستان دیگه شاید نظر خوبی بتونن بدن
ولی اگر درمورد چارت درسی یا هرچیز دیگه توی کارشناسی ناپیوسته نرم افزار بخوایید تا حدی که اطلاع داشته باشم میتونم
کمکتون کنم Big Grin
چون خودمم مثل شما مهندسی تکنولوژی هستم Big Grin
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۰۷:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹ ب.ظ، توسط R.g-.)
RE: راهنمایی برای تغییر رشته از برق به کامپیوتر (نرم افزار)
(۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۱ ب.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  سلام اول از همه این که بگیم کامپیوتر ریاضیش کمتره اشتباس اخه دقیقا تک تک مباحث کامپیوتری با ریاضیات
اثبات میشن ولی از اونجایی که میگید تجربه برنامه نویسی دارید حتما تا کمی متوجه شدید زیاد ارتباط خاصی با
ریاضی تقریبا میشه بگیم توی خود برنامه نویسی نداریم ولی خود این موضوعم به نظر من تا یک سطحی هست
و از همه مهم تر اینه که با بهتر شدن ریاضی تون ذهنتون حتی برای برنامه نویسیم توان تحلیل بیشتری پیدا میکنه
( نظر شخصی خودمه).
در مورد کار هم نمیشه گفت حرفتون درسته نه میشه گفت حرفتون غلطه البته به نظر من و همونجور که خودتونم
ولی توی استخدام های غیر دولتی من به شخصه توی رشته خودمون نمیگم گل و بلبله ولی خب میشه کار پیدا کرد
درمورد درستی ویا غلطی تغییر رشتتون چیزی نمیگم چون تصمیم خودتونه و فکر کنم دوستان دیگه شاید نظر خوبی بتونن بدن
ولی اگر درمورد چارت درسی یا هرچیز دیگه توی کارشناسی ناپیوسته نرم افزار بخوایید تا حدی که اطلاع داشته باشم میتونم
کمکتون کنم Big Grin
خیلی ممنون از راهنمایتون
بنده الان برنامه نویسی اندروید(بیشتر با بیسیک تا خود جاوا) .برنامه نوسی و طراحی وب (سمت کاربر و سرور) و دات نت (سی شارپ و ویژوال بیسیک) رو بلدم. برنامه نویسی شبکه(برنامه کلاینت و سرور) و مباحث ترد و پردازش موازی و اینا هم بلدم.

وضعیتم نسبت به کسی که ازین رشته فارق التحصیل میشه چه جوریه؟ البته سخت افزار کامپیوترم بلدم ولی به صورت عملی شبکه های کامپیوتری رو اصلا کار نکردم. فکر کنم شبکه هم خیلی باسه استخدام مهمه .درسته؟ تو دو سال مهندسی تکنولوژی نرم افزار میشه اون رو یاد گرفت؟

ریاضیم البته منظورم نسبت به برقه. بیشتر فعلا منظورم همین کارشناسیه. یعنی تو کارشناسی هم همه چی رو با ریاضی اثبات میکنن و باسه کنکور ارشد باید بخونیمش.
البته ریاضیم خیلی هم بد نیست مثلا ریاضی ۱ و ریاضی کاربردی رو ۱۹/۵ ۲۰ شدم. ولی اون ها رو یک چند روزی می خونی یاد میگیری. ولی مشکل اینه بعدش باز فراموش میکنم . ولی وقتی تمام درسا محاسباتیه . همش باید یادت باشه وگرنه نمی فهمی درسارو.
ببخشید همچنین می خواستم بپرسم تو مهندسی تکنولوژی چه درسای رو نمیگن که باید باسه کنکور خودمون بخونیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط hun73r.9h0s7.)
(۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۷ ب.ظ)R.g- نوشته شده توسط:  
(23 مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۱ ب.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  سلام اول از همه این که بگیم کامپیوتر ریاضیش کمتره اشتباس اخه دقیقا تک تک مباحث کامپیوتری با ریاضیات
( نظر شخصی خودمه).
کمکتون کنم Big Grin
خیلی ممنون از راهنمایتون
بنده الان برنامه نویسی اندروید(بیشتر با بیسیک تا خود جاوا) .برنامه نوسی و طراحی وب (سمت کاربر و سرور) و دات نت (سی شارپ و ویژوال بیسیک) رو بلدم. برنامه نویسی شبکه(برنامه کلاینت و سرور) و مباحث ترد و پردازش موازی و اینا هم بلدم.

وضعیتم نسبت به کسی که ازین رشته فارق التحصیل میشه چه جوریه؟ البته سخت افزار کامپیوترم بلدم ولی به صورت عملی شبکه های کامپیوتری رو اصلا کار نکردم. فکر کنم شبکه هم خیلی باسه استخدام مهمه .درسته؟ تو دو سال مهندسی تکنولوژی نرم افزار میشه اون رو یاد گرفت؟

ریاضیم البته منظورم نسبت به برقه. بیشتر فعلا منظورم همین کارشناسیه. یعنی تو کارشناسی هم همه چی رو با ریاضی اثبات میکنن و باسه کنکور ارشد باید بخونیمش.
البته ریاضیم خیلی هم بد نیست مثلا ریاضی ۱ و ریاضی کاربردی رو ۱۹/۵ ۲۰ شدم. ولی اون ها رو یک چند روزی می خونی یاد میگیری. ولی مشکل اینه بعدش باز فراموش میکنم . ولی وقتی تمام درسا محاسباتیه . همش باید یادت باشه وگرنه نمی فهمی درسارو.
ببخشید همچنین می خواستم بپرسم تو مهندسی تکنولوژی چه درسای رو نمیگن که باید باسه کنکور خودمون بخونیم.
خواهش میکنم.شما وقتی در این حد پیش اومدید بعد برق درس میخونین?!:/

شبکه اصولا کلا جزو درس هایی هستش که توی دانشگاه صرفا مباحث تئوری و پیش پا افتاده ای در سطح لایه های شبکه
و اینجور چیزا تدریس میشه و چیزی از عمل توی دانشگاها نیست و صرفا باید خودتون بیرون کار کنین و در مورد استخدامی
اصلا اینطور نیست که باید شبکه بلد باشید در کنار این دانشی که دارید تا استخدام بشید چون خود شبکه یک اقیانوسه و
هر کسی توی حوزه خودشه و در مورد این که توی دانشکده های خودمون که فنی و حرفه ای هستیم اصولا ریاضی رو جدی نمیگیرن
و اثباتی چیزی نمیکنن ولی درسته برای ارشد باید خودمون.عمیق تر بخونیم و این نمره هاییم که میگید از ریاضی گرفتید پس
ضعیف بودنتونو نشون نمیده و اون فراموشیم عادیه همه یادشون میره اگه درگیر موضوعی نباشن.
درس هاییم که توی کنکور ارشد نیازمون میشه و توی دانشکده های ماها تدریس نمیشن درس های مثل :
نظریه زبان ها و ماشین ها هستش که در قالب یه درس دیگه ممکنه درس بدن مثلا به ما توی درس مباحث ویژه گفتن
درسی مثل کامپایلر هستش که اونم میگن در قالب یه درس دیگه تدریس میشه.
و اگر علاقه به هوش مصنوعی هم باشید توی مقطع فوق لیسانس درس سیگنال ها و سیستم ها تا اینجا که منشیدم کلا توی دانشگاهای خودمون تدریس نمیشه در قالب هیچ درسی.
تقریبا میشه بگیم تمامی دروس یه جوری تدریس میشن ولی ممکنه یکم خیلی خوب تدریس نشن
 سپاس‌گزاری شده توسط: R.g-
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط R.g-.)
من از طرفی نگرانم چون کاردانیم چیز دیگه ای بوده اگه تغییر رشته بدم با کسانی که از اول کامپیوتر خوندن نتونم رقابت کنم یا امتیاز منفی به حساب بیاد این وضعیت. بلاخره بعضی ها ۴ سال(با هنرستان) یا ۲ سال ممکنه تجربه بیشتری داشته باشند
رشته ی برق هم شنیدم بازار کارش کمی بهتر از کامپیوتر هست ولی از طرفی گرفتن مدرک در رشته ای که علاقه ای ندارم و تجربه ی عملی زیادی هم درش ندارم نمی دونم بدردم می خوره!
نوشتن چند نرم افزار اندروید و ویندوز و یه سری طراحی سایت هم میتونه رزومه خوبی برای یک فارق اتحصیل به حساب بیاد؟ یا فقط سابقه استخدامی بدرد می خوره
بنده الان شهرستان هستم . در شهرستان فکر کنم فقط کار کافی نتی، فروش و تعمیر کامیپوتر و استخدام دولتی باشه. مگه نه؟ بقیه کار ها در شهر های بزرگ فکر کنم مترکز شده. همینجوری نیست؟
البته پروزه به صورت شخصی هم میشه گرفت.

این دروس کارشناسی کامپیوتر برای کسی که به الگوریتم نویسی و برنامه نویسی علاقه داره. جذاب هم هست ؟ یا بیشتر درس های غیر کاربردی و خسته کنندست؟ البته در مورد طرز کار کامپایلر ، پایگاه های داده و سیستم عامل و این جور چیز ها هم کنجکاو هستم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hun73r.9h0s7
ارسال:
۲۳ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۳۸ ب.ظ
خب پس نگرانیتون از اینه که ممکنه نتونین .
بیایین یه جور دیگه بهتون بگم من خودم کاردانی سخت افزار بودم و با هزارتا مشکل
و نا امیدی که نمیتونم راقبت کنم و اینجور داستانا گفتم حتما کاردانی به کارشناسی نرم افزار سخته
قبول شدن و مخصوصا اونم توی یه دانشگاه خوب توی این رشته غیر ممکنه ولی خب خداروشکر شد ومشکلی پیش نیومد.
این که شما چنتا پروژه انجام دادید هم عالیه و اصلا نا امید نباشید دقیقا رزومه رو توی همین چیز ها میتونین در نظر بگیرین
و شک نکنین میتونین کار پیدا کنین در مورد شهرستان حقیقتش تقریبا درست و غلط میشه گفت هستش، شهر های بزرگ
مخصوصا تهران واقعا بازار کار بهتری دارن به نسبت بقیه شهر ها ولی من دوست خودم توی کرمان شهر خودمون
داره کار میکنه و خداروشکر هم واقعا راضیه ( پس نا امید نباشید )
درمورد اون درس ها درسی مثل طراحی الگوریتم یه درس جذابه و برای اینده مفید و یا اون پایگاه داده
من خودم از دروس کنکوری مثلا درسی مثل نظریه و یا گسسته و طراحی رو خوشم میاد به دلیل جنبه های
تحلیلی و اون روند های منطقی توی دروس و تا حدی به الگریتم نویسی هم میشه ارتباط داد چون
تحلیل کردن و پیدا کردن یک روند خاص رو توی این دروس میشه درک کرد درسی مثل کامپایلر هم هنوز
پاس نکردم دقیق نمیدونم چیجوریم باهاش Big Grin
اگر میترسید از کنکور کارشناسی که میگید نگران نباشید من خودم به شخصه حتما تا جایی که در توانم باشه
چیزی بدونم میگم و بقیه دوستان هم هستن ولی خب انتخاب خودتونه همچنان Smile
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۵ ب.ظ، توسط R.g-.)
سلام. یه چیز دیگه ای هم می خواستم بدونم الان اگه من کارشناسی رو نرم افزار بخونم ولی یه جا کاردانی برق بخواد. با همون مدرک کاردانی برقم می تونم در خواست بدم. یا همه جا به آخرین مدرک نگاه میکنن و نمیشه با مدارک پایین تر اقدام کرد؟

بعضی جاها و وقتا هم شنیدم مثلا با مدرک پایین تر راحت تر میشه استخدام شد.
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۵۷ ب.ظ
RE: راهنمایی برای تغییر رشته از برق به کامپیوتر (نرم افزار)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۴ ب.ظ)R.g- نوشته شده توسط:  سلام. یه چیز دیگه ای هم می خواستم بدونم الان اگه من کارشناسی رو نرم افزار بخونم ولی یه جا کاردانی برق بخواد. با همون مدرک کاردانی برقم می تونم در خواست بدم. یا همه جا به آخرین مدرک نگاه میکنن و نمیشه با مدارک پایین تر اقدام کرد؟

بعضی جاها و وقتا هم شنیدم مثلا با مدرک پایین تر راحت تر میشه استخدام شد.

این موضوع رو حقیقتش من اطلاع درستی ندارم و پیشنهاد میکنم هم دوستانی که
میدونن لطف کنن بگن یا اینکه باز پرس جو کنین جاهای دیگه
ولی چیزی که منطقی از نظر من میاد اونا مدرکی رو میپذیرن
که شما بهشون ارائه میدید پس قاعده اونم اینه که شما مدرکی رو
ارائه میدید که میخوایین حالا چه فوق دیپلم برق باشه یا اینکه
لیسانس یا فوق لیسانس کامپیوتر باشه. Smile
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۵۷ ب.ظ
ببخشید چند تا جزوه ساده ولی کامل از دروس اصلی مثل طراحی الگوریتم ، ساختمان داده و سیستم عمل و... می تونید معرفی کنید؟
یه چزوه از پارسه خوندم خیلی پیچیده میزد
ارسال: #۱۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۳۹ ق.ظ
شرمنده یکم تنبلی من الان گل کرده بود
توی کانال زیر شما جستجو کنین
#ساختمان_داده رو جستجو کنین
جزوه و فایل های صوتی استادی مثل دکتر یوسفی
و یا استاد طورانی هستش و میتونین دانلود کنین
و البته برای اینکه فیلم هم ببینین میتونین فیلم های دکتر آبام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رو هم ببینین درضمن برای طراحی الگوریتم و سیستم عامل هم
همچنین توی همون کانال که عرض کردم جزوه و صوت وجود داره
که برای الگوریتم باز از جناب یوسفی و اساتید دیگه هستش
و برای سیستم عامل از دکتر حقیقت.
البته اینم بگم خالی از لطف نیست درسای طراحی و ساختمان
ممکنه اوایلش کمی نا امید کننده باشن که نگران نباشید و باز هم ادامه بدید
به مرور درست میشه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۲۳ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۰۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۳۹ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۰۱ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۶۴ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۱۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close