زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمان بندی صف پس خورد چند سطحی

ارسال:

wskf پرسیده:

زمان بندی صف پس خورد چند سطحی

سلام دوستان
تو زمان بندی صف پس خورد چند سطحی سه تا صف جدا می کشم و هر فرایندی که به اندازه ی کوانتوم اون صف انجام شد بقیش رو میدم صف بعدی و همنطور ادامه میدم اما در انتها که باید میانگین زمان پاسخ رو حساب کنم نمی تونم چون صف های دوم و سوم رو از صفر شروع می کنم و نمی دونم این ۳ صف رو چجوری ادغام کنم.
حالا تو این سوال حقیقت اینجوری حل کرده اون اعداد آخر که دورش خط کشیده رو چجوری بدست آورده ؟؟

[تصویر:  435169_y9sq_capture.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

arash691 پاسخ داده:

RE: زمان بندی صف پس خورد چند سطحی

(۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  سلام دوستان
تو زمان بندی صف پس خورد چند سطحی سه تا صف جدا می کشم و هر فرایندی که به اندازه ی کوانتوم اون صف انجام شد بقیش رو میدم صف بعدی و همنطور ادامه میدم اما در انتها که باید میانگین زمان پاسخ رو حساب کنم نمی تونم چون صف های دوم و سوم رو از صفر شروع می کنم و نمی دونم این ۳ صف رو چجوری ادغام کنم.
حالا تو این سوال حقیقت اینجوری حل کرده اون اعداد آخر که دورش خط کشیده رو چجوری بدست آورده ؟؟

[تصویر:  435169_y9sq_capture.png]
هر جایی که فرایند خاتمه پیدا کرده ، زمان خروج فرایند و با دایره مشخص کرده خوب زمان ورود هر فرایند هم که داده شده پس به راحتی بدست میاد ، در ضمن صف دوم و سوم از صفر شروع نکنید همون زمان صف اول رو ادامه بدین

اگه صف چند سطحی شما رو گیج میکنه ، مثل صف یک سطحی به مسئله نگاه کنید منتها حواستون باشه تو پایان اجرای همه ی فرایند ها تو هر صف براساس صورت مسئله کوانتوم رو تغییر بدین یا اگه الگوریتم عوض میشه دقت کنید .

اسم فرایند ها رو به ترتیب از چپ به راست A,B,C,D با زمان اجرای ۱۰,۳,۱۰,۵ و زمان ورود ۰,۳,۷,۲۷

اولین صف با کوانتوم ۴ میلی ثانیه :

ابتدا A تا زمان ۴ اجرا میشه از ۴تا ۵ برای سوئیچ ، B که تو زمان ۳ وارد شده بوده ۳ کوانتوم میگیره و تو زمان ۸ خارج میشه حالا تا ۹ سوئیچ بعدش C میاد تا ۱۳ اجرا میشه

دقت کنید با D کاری نداریم چون ۲۷ میاد ، بعضی ها اشتباها" تا ۲۷ صبر میکنن که D بیاد !

رفتیم تو صف سطح دوم با کوانتوم ۸ میلی ثانیه :

حالا تا ۱۴ برای سوئیچ کردن ، دوباره A وارد میشه ۶ تا کوانتوم مصرف میکنه تو ۲۰ خارج میشه ، تا ۲۱ که سوئیچ کنیم و C وارد میشه تا ۲۷ اجرا میشه تا ۲۸ سوئیچ میکنیم خوب حالا دیگه D رو داریم ۵ تا هم برای D که میشه ۳۳ پس گزینه ۱

۰
ارسال:

arash691 پاسخ داده:

RE: زمان بندی صف پس خورد چند سطحی

دقت کنید وقتی فرآیند D بیاد باید از صف سطح اول شروع بکنه , ای کاش دکتر حقیقت یک فرآیند دیگه هم اضافه می‌کرد تا سوال قشنگ تر می‌شد ، مثلا فرآیند پنجمی تو زمان ۳۰ ثانیه وارد می‌شد با زمان اجرای ۱۶ همینطور فرایندی که تو زمان ۲۷ وارد شده بود زمان اجراشو به عدد بزرگتری تغییر میداد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۶۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۱۲ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۱۲ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۹۷ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۸۸ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۹۹ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۷۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۶۸۸ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close