زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

علوم کامپیوتر - سراسری ۸۸

ارسال:

ali.majed.ha پرسیده:

علوم کامپیوتر - سراسری ۸۸

با عرض سلام
دوستان برای مسئله ی زیر می تونیم بگیم چون جست و جو بر اساس کلید عناصر انجام می شه، ابتدا تمام عناصر را با روش درهم سازی در یک آرایه ی درهم ساز دخیره کنیم (مرتبه ی n) و سپس برای تمامی عناصر، کلید (x-y) رو جست و جو کنیم که می شه n عمل با هزینه ی یک، پس می شه از مرتبه ی n . پس جواب کل از مرتبه ی n هست. ( این روش رو امروز از یکی از دوستان مانشتی یاد گرفتم).
با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

alireza01 پاسخ داده:

RE: علوم کامپیوتر - سراسری ۸۸

سلام و وقت بخیر ...
بله به روش درهم سازی به صورت [tex]Binary\: Hash\: Map\: [/tex] در زمان خطی میتوان به این سوال پاسخ داد ، دقت کنیم که در این روش ابتدا باید عنصر [tex]x[/tex] را با مرتبه خطی یافت و سپس عملیات را انجام داد .

یک توضیح کوتاه در مورد [tex]Binary\: Hash\: Map\: [/tex] این ایده که در متن کتاب CLRS ذکر شده به این شکل است که ابتدا یک آرایه [tex]Boolean[/tex] ( ما فرض میکنیم ۰ و یک ها ) ایجاد میکنیم و برای هر عنصر مانند [tex]y[/tex] در آرایه مقدار [tex]BinaryMap[y][/tex] را یک میکنیم و در انتهای باقی مدخل ها را صفر در نظر میگیریم . ( هندلینگ طول آرایه مهم است )

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

مرسی که سوال داده الگوریتم میذارید. ادم با ایده های بقیه هم اشنا میشه.....

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۷ ب.ظ)alireza01 نوشته شده توسط:  سلام و وقت بخیر ...
بله به روش درهم سازی به صورت [tex]Binary\: Hash\: Map\: [/tex] در زمان خطی میتوان به این سوال پاسخ داد ، دقت کنیم که در این روش ابتدا باید عنصر [tex]x[/tex] را با مرتبه خطی یافت و سپس عملیات را انجام داد .

یک توضیح کوتاه در مورد [tex]Binary\: Hash\: Map\: [/tex] این ایده که در متن کتاب CLRS ذکر شده به این شکل است که ابتدا یک آرایه [tex]Boolean[/tex] ( ما فرض میکنیم ۰ و یک ها ) ایجاد میکنیم و برای هر عنصر مانند [tex]y[/tex] در آرایه مقدار [tex]BinaryMap[y][/tex] را یک میکنیم و در انتهای باقی مدخل ها را صفر در نظر میگیریم . ( هندلینگ طول آرایه مهم است )

اگه میشه این نوع هشو بیشتر توضیح بدید...

۰
ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

اختیار دارید
مرسی از شما دوستان گرامی که همیشه کمک و راهنما هستید
موفق باشید

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

اهان چون بازه مشخص نکرده نمیشه با شمارشی و سطلی و اینا رفت مجبوریم بعد از پارتیشن و افراز ،با مرتب سازی معمولی سورت کنیم.....
اون هشیم که من گفتم نمیشه رفت چون اون راه مرتبش واسه میانگین مرتبه زمانی میشه تتای n درعیر اینصورت میشه تتای n2.

۰
ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

خوب اگه توی سوال قید نشه، منظورش میانگین هست فکر کنم. برای بهترین حالت یا بد ترین حالت قید می کنن توی سوال

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  خوب اگه توی سوال قید نشه، منظورش میانگین هست فکر کنم. برای بهترین حالت یا بد ترین حالت قید می کنن توی سوال

نه اگه قید نشه منظورش بدترین حالت هست....اگه میانگین بخوان قید میکنن....
اگه روش اقای علیرضا درست باشه ،جواب این سوال غلط میشه.....
چرا من این سوالو تو پوران پیدا نمیکنم؟!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

alireza01 پاسخ داده:

(۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۵۵ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(26 فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  خوب اگه توی سوال قید نشه، منظورش میانگین هست فکر کنم. برای بهترین حالت یا بد ترین حالت قید می کنن توی سوال

نه اگه قید نشه منظورش بدترین حالت هست....اگه میانگین بخوان قید میکنن....
اگه روش اقای علیرضا درست باشه ،جواب این سوال غلط میشه.....
چرا من این سوالو تو پوران پیدا نمیکنم؟!

سلام . این روش حل به ایده Partition در مورد مرتب سازی سریع اشاره میکنه که عناصر کوچکتر از x رو در مرتبه خطی پیدا میکنه و اونا رو مرتب میکنه ، خوب بدترین حالت اینه که n-1 عنصر کوچکتر از x باشند و برای مرتب سازی اونا به [tex](n-1)\log(n-1)=O(nlogn)[/tex] هزینه نیاز داریم و اکنون به روش جستجوی باینری میتوان این دو عدد رو یافت .. ( گزینه ۳ ) روشی که بنده گفتم در صورتیی که مجاز به درهم سازی باشیم کاربرد دارد و همچنین بازه اعداد داده شده محدود باشه ( فضا مهم نباشه ) ( البته میشه با یک تابع ابتکار مناسب و نگاشت های هوشمندانه این مساله رو هندلینگ کرد )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۵۷ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۴۰۷ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۷۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۱۹ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
  سوال ۳ دکتری علوم کامپیوتر ۹۷ ss311 ۲ ۲,۶۴۳ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۴۵ ب.ظ
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۱۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۲۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close