زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مساله کشیش و آدم خوار

ارسال:

Hopegod پرسیده:

مساله کشیش و آدم خوار

سلام دوستان ببخشید میخواستم بپرسم در این مسئله که سه کشیش داریم و سه آدم خوار و باید اونا برن سمت دیگر رودخانه و نباید تعداد آدم خوارها از کشیش ها بیشتر بشه، سوالم اینه که تعداد آدم خوارها کجا نباید بیشتر بشه. در داخل قایق نباید بیشتر بشه یا در این طرف اون طرف رودخونه؟Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: مساله کشیش و آدم خوار

سلام. وقت بخیر.
ظرفیت قایق حداکثر ۲ نفره. برای همین دیگه حداثر معنی نداره. به نظرم باید این فرض رو داشته باشیم که اگه مثلاً ۱ آدمخوار در یک سمت باشه و قایق با ۱ کشیش و ۱ آدمخوار به اون سمت بره، کشیش میتونه به طرف قبلی برگرده. یعنی اگه قرار باشه کشیش برگرده، لازم نیست از قایق پیاده بشه. در غیر این صورت به نظرم مساله جواب نداره.

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

فکر کنم فهمیدم. یعنی اگر سمتی که داریم میریم ببینیم ادمخواراش بیشتر میشه بودن اینکه کشیش پیاده بشه برمیگرده؟

من کلا صورت سوالو نفهمیدم
اگر قراره تعداد ادم خوارها از کشیش ها بیشتر نشه خب سه بار قایقو میبریم اون طرف رود خونه هربار یه کشیش توش باشه یه ادم خوارHuh

ارسال:

Mohtava پاسخ داده:

(۱۸ دى ۱۳۹۵ ۰۷:۵۴ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  فکر کنم فهمیدم. یعنی اگر سمتی که داریم میریم ببینیم ادمخواراش بیشتر میشه بودن اینکه کشیش پیاده بشه برمیگرده؟

من کلا صورت سوالو نفهمیدم
اگر قراره تعداد ادم خوارها از کشیش ها بیشتر نشه خب سه بار قایقو میبریم اون طرف رود خونه هربار یه کشیش توش باشه یه ادم خوارHuh

این طوری کی قراره قایق رو برگردونه به محل اولیه تا بقیه سوار بشن ؟
شما باید طوری کشیش ها و ادم خوارهارو انتقال بدین که در هر طرف رودخانه تعداد ادم خوار ها بیشتر نشه.
راه حل به این شکل خواهد بود :

ابتدا یک آدم خوار با یک کشیش به طرف دیگر می روند.
سپس آدم خوار پیاده شده و کشیش برمی گردد.
دو آدم خوار به سمت دیگر می روند.
یک آدم خوار پیاده شده و یکی بر می گردد.
دو کشیش به سمت دیگر می روند
یک کشیش پیاده شده و یک آدم خوار و یک کشیش بر می گردند
دو کشیش به سمت دیگر می روند
هر دو کشیش پیاده شده و یک آدم خوار بر می گردد
یک آدم خوار پیاده شده و یکی بر می گردد.

هرچند این سوال فقط در کنکور دانشگاه آزاد مطرح شده و اهمیت چندانی نداره به نظر من Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

خیلی ممنونم به این که کی قایقو برگردونه فکر نکردم مرسی. اره منم فکر کنم مهم نیست اما دوس داشتم بفهممش جالبه مرسی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۴۲۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۶۱۶ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۸۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  دانشگاه خوارزمی تهران berkeley ۱۶ ۳۴,۷۲۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  دانشگاه های مالک اشتر، الزهرا، تربیت مدرس و خوارزمی دانشگاه های مخصوصی اند؟ ya3ya6 ۱۳ ۱۲,۵۰۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  بهترین زمان بهینه برای مساله بزرگترین زیر دنباله صعودی(LIS) امیدوار ۳ ۴,۱۷۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  اولویت خوابگاه با رتبه های برتر؟ (شهید بهشتی - خوارزمی - شیراز) ya3ya6 ۱ ۲,۳۰۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Star تست شخصیت: آدم صبح هستید یا شب؟ Lantern ۴۰ ۱۶,۹۳۴ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانشگاه خوارزمی yas.sabori ۱۳ ۹,۹۶۰ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: yas.sabori
  مقایسه هوش مصنوعی تبریز, اصفهان, فردوسی, شیراز, خوارزمی تهران mfit994 ۲۲ ۱۸,۵۷۰ ۰۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close