تالار گفتمان مانشت
کمک در پردازش متن با پایتون - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک در پردازش متن با پایتون - mariyG - 09 آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۰۷ ب.ظ

سلام دوستان
من شدیدا نیاز دارم برای کارهای پردازش متن پایتون یاد بگیرم .
اگه کسی از دوستان پایتون بلده ممنون میشم راهنماییم کنه
باتشکر

کمک در پردازش متن با پایتون - blackhalo1989 - 09 آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۴ ب.ظ

من این خود آموز رو پیشنهاد می کنم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حجمش هم زیاد نیست.

کمک در پردازش متن با پایتون - mariyG - 09 آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ

ممنونم
من خودم توی spyder یا pycharm دارم کدمیزنم(در حال یادگیری)
ولی با نحوه استفاده از کتابخونه ها مشکل دارم
چون پایان نامه ام در مورد پردازش متن هست شدیدا نیاز دارم کدهایی رو تو این محیط اجرا کنم.یه سری از کد های اماده هسستن ولی تو محیطم اجرا نمیشه
دوستان اگه کسی تو این زمینه کار کرده ممنون میشم لطف کنه بگه و من مشکلامو برطرف کنم

RE: کمک در پردازش متن با پایتون - blackhalo1989 - 09 آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷ ب.ظ

(۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ)mariyG نوشته شده توسط:  ممنونم
من خودم توی spyder یا pycharm دارم کدمیزنم(در حال یادگیری)
ولی با نحوه استفاده از کتابخونه ها مشکل دارم
چون پایان نامه ام در مورد پردازش متن هست شدیدا نیاز دارم کدهایی رو تو این محیط اجرا کنم.یه سری از کد های اماده هسستن ولی تو محیطم اجرا نمیشه
دوستان اگه کسی تو این زمینه کار کرده ممنون میشم لطف کنه بگه و من مشکلامو برطرف کنم
پایتون چون زبان اسکریپتی هست خیلی به IDE‌ وابسته نیست یعنی دیدم که با ادیتور (مثلا sublime text) هم توش کد میزنن.
به نظرم این رو هم ببنید مفیده:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مخصوصا یکی از ویدیو ها در مورد مشکل شماست: How an Installed Package is Found

پ.ن: اگه از لینوکس استفاده می کنید و از ابزارهایی مثل pip‌ برای نصب پکیج های پایتون استفاده می کنید، پکیج ها رو به صورت global نصب نکنید بلکه تو یه virtualenv کار کنید. در غیر این صورت ممکنه بعضی از پکیج های خود سیستم عامل که از پایتون استفاده می کنن دچار مشکل بشن.

پ.ن ۲: به طور کلی استفاده از پکیج منیجر ها توصیه میشه. مثلا برای پایتون استفاده از pip توصیه میشه. این ابزارها کار نصب و آپدیت پکیج ها رو ساده می کنن.

پ.ن ۳: پکیج منیجر پایتون یعنی pip ابزار ساده ای هست. یادگیریش اصلا زمان نمی بره.

کمک در پردازش متن با پایتون - mariyG - 09 آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ب.ظ

خیلی خیلی ممنونم،لطف کردید...

RE: برای حذف stop word در متون فارسی در پایتون چیکار باید کرد؟ - mariyG - 19 آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۹ ب.ظ

سلام دوستان
کسی میدونه stop word رو چطور میتونیم در متن فارسی حذف کنیم؟من از پایتون۳ استفاده میکنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.