زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انفورماتیک پزشکی چیست و چرا ؟

ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۳۳ ب.ظ
با سلام و درود خدمت شما
من دانش اموخته ی رشته ی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه صنعتی سجاد ورودی سال ۱۳۹۱ می باشم و قصد دارم درباره انتخاب خودم در ارتباط با رشته انفورماتیک پزشکی کمک بجویم اگر امکانش هست به یکسری از سوالات من پاسخ بدهید
یک سری اطلاعات درباره این رشته , و بازار کار و دانشگاه و دروس اطلاعات پیدا کردم
اما این اطلاعات ناقص هستند
اگر امکانش وجود دارد به من بگویید که
۱- دقیقا این رشته در حوزه آی تی و پزشکی چه نقشی دارد
۲- برای بازار کار این رشته چه تضمینی وجود دارد
۳- ایا بعد از فارغ التحصیلی امکان یافتن شغل هست ؟
۴- برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگه چطور ؟
۵- با فارغ التحصیل شدن در این رشته چه توانایی هایی یک فرد دانش آموخته دارد ؟
۶- با چه رتبه ای قبول میشوم ؟
۷- چه دروسی باید خوند ؟
۸- امتحان ارشد این رشته کی هست و چقدر وقت دارم
۹- برای مشاوره و کنکور آزمایشی و .... کجا برم خوبه در مشهد ؟
حالا موندم کلاس کنکور و کنکور آزمایشی شرکت کنم یا نه
توی مشهد
دی سیستم
سنا
سینا
این ۳ موسسه پیدا کردم
نظر اساتید چیست
یا کلا بچسبم به کنکور سالهای قبل
با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ بهمن ۱۳۹۵, ۰۱:۴۷ ق.ظ
سوالاتون زیادن ولی تا جایی که بتونم جواب میدم
۱:نقش هاش زیاده ولی یک نمونه اش سیستم ehr یا همون سیستم پرونده الکتریک که الان تو دنیا بورسه و یا بیگ دیتا در حوزه پزشکی و یا استفاده از داده کاوی برای استخراج الگوها از پایگاه داده های پزشکی و.....
۲/والله برای هیچ رشته ای در ایران بجز پزشکی تضمینی وجود نداره ول حداقل این رشته اینه که میتونید یکسال طرح برید و بتونید از همون طریق جذب بشید.
۳/بستگی به توانایی و مهارت خودتون داره.
۴/خیلی اسم این رشته بزرگه و برای اپلای هم انور خیلی خواستار داره.
۵/خودم هنوز ترم ۲ هستم این سوال رو باید دوستان فارغ التحصیل جواب بدن.
۶/امسال فقط ۳۳ نفر روزانه میگرفت.
۷/در منابع وزارت بهداشت اورده شده اند.تست های سالهای قبلش رو بررسی کنید و مطابق اون در کتب مطالعه کنید.
۸/امسال تیرماه برگزار میشه.
۹/من بشخصه نرفتم جایی ولی بیشتر توصیه ام روی اینه self-study کار کنید.(سینا تخصصی تره در انفورماتیک پزشکی)
و اینکه در کنکور وزارت بهداشت زبان ی برگ برنده س سعی کنید روی زبان خوب کار کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: M a h d i , naghmeh70 , fo-eng
ارسال:
۰۵ بهمن ۱۳۹۵, ۰۷:۳۷ ب.ظ
RE: انفورماتیک پزشکی چیست و چرا ؟
(۰۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ق.ظ)agwdt2012 نوشته شده توسط:  سوالاتون زیادن ولی تا جایی که بتونم جواب میدم
۱:نقش هاش زیاده ولی یک نمونه اش سیستم ehr یا همون سیستم پرونده الکتریک که الان تو دنیا بورسه و یا بیگ دیتا در حوزه پزشکی و یا استفاده از داده کاوی برای استخراج الگوها از پایگاه داده های پزشکی و.....
۲/والله برای هیچ رشته ای در ایران بجز پزشکی تضمینی وجود نداره ول حداقل این رشته اینه که میتونید یکسال طرح برید و بتونید از همون طریق جذب بشید.
۳/بستگی به توانایی و مهارت خودتون داره.
۴/خیلی اسم این رشته بزرگه و برای اپلای هم انور خیلی خواستار داره.
۵/خودم هنوز ترم ۲ هستم این سوال رو باید دوستان فارغ التحصیل جواب بدن.
۶/امسال فقط ۳۳ نفر روزانه میگرفت.
۷/در منابع وزارت بهداشت اورده شده اند.تست های سالهای قبلش رو بررسی کنید و مطابق اون در کتب مطالعه کنید.
۸/امسال تیرماه برگزار میشه.
۹/من بشخصه نرفتم جایی ولی بیشتر توصیه ام روی اینه self-study کار کنید.(سینا تخصصی تره در انفورماتیک پزشکی)
و اینکه در کنکور وزارت بهداشت زبان ی برگ برنده س سعی کنید روی زبان خوب کار کنید.

خیلی ممنونم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۵۵۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۶,۸۸۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۸۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۴ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۴۴ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۲۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close