زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با ۱۵ شبکه، ۲۱ آیتی، ۷۸ نرم افزار، ۶۷ الگوریتم

ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
با سلام، احسان مشهدی هستم. متولد ۷۲، ساکن کرج، رتبه ۱۵ شبکه و امنیت، ۲۱ آیتی و تجارت، ۷۸ نرم افزار و ۶۷ الگوریتم

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار. سال پیش فارغ التحصیل شدم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
دبستان بودم که یکی از اقوام کامپیوتر خرید من هر دفعه که میرفتم خونشون مجذوب این وسیله میشدم. نمی خواستم ازش دل بکنم. یک دنیای بسیار گسترده ای بود. چون قبل از اون سگا، آتاری، میکرو، واکمن و ... همرو داشتم خیلی زود برام تکراری میشدن. هر چی وسیله الکترونیکی بود تا تهشو درمیاوردم. ولی وقتی کامپیوتر دیدم حس میکردم این خیلی گسترده تره اصن نمیشه مثه اونا یروزه همشو فهمید. گدشت تا خودمون کامپیوتر خریدیم. از ابتدا که بازی بود بعد رفتم سراغ کارای یوزری Big Grin نصب برنامه، نصب ویندوز، پارتیشین بندی( البته اون موقع ها با ویندوز ۹۸ دردسری داشت مثه الان نبود!) بعد دیگه زدم تو خط وبلاگ نویسی، آموزش نوشتن، اتوران سازی، کارای شیطنتی مثه هک و کرک (البته اون موقع ها امنیت کامپیوتر ها مثه الان نبود) ، سخت افزار و ... خلاصه اصن خسته نمیشدم ازش وبرام تکراری نمیشد. برای انتخاب رشته صرفا کامپیوتر نزدم ولی خب بر حسب شانس و اقبال از بین ۵ رشته انتخابی کامپیوتر قبول شدم.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کارشناسی پیوسته، دانشگاه اصفهان

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
در کارشناسی دانشجوی خوبی بودم، ۴ ترم آخر که معدل الف بودم در کل رتبه ۲ یا ۳ ورودی خودمون از لحاظ معدل. دروس صرفا کامپیوتری و نرم افزاری رو با علاقه بیشتری نسبت به دروس پایه میخوندم و قاعدتا نمره بهتری میگرفتم از همه اینها بیشتر پروژه ها و تکالیف برام جذاب تر بودن تا امتحانات تئوری آخر ترم.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
من با سهمیه استعداد درخشان میتونستم توی دانشگاه خودمون بمونم ولی صرفا ادامه تحصیل بخاطر گرفتن یک مدرک برام بی ارزشه. میخواستم اگر قراره ادامه تحصیل بدم در بهترین دانشگاه باشه که خدا رو شکر این اتفاق افتاد. سال آخر رو نتونستم بخونم و با این که ۹۰ درصد افراد میگفتن واسه چی میخوای انصراف بدی بمون ارشدم بی دردسر بگیر ولی من تصمیم خودمو گرفتم و انصراف دادم و برای کنکور خوندم.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
من هدف اصلیم هنگام خوندن نرم افزار بود و در کل تمام درسای نرم افزاری رو خوندم و کنکور آیتی رو به صورت کاملا امتحانی شرکت کردم. رتبه نرم افزارم اونی که میخواستم اصن نشد! که حالا میگم چرا ولی در نهایت با مشورت تصمیم گرفتم گرایش امنیت رو بالاتر بزنم که البته توی نرم افزار هم شبانه دانشگاه تهران هم قبول شدم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

درصد ها به ترتیب:
آیتی:
زبان ۴۲/۲۲
مشترک ۴۹/۳۸
مدیریت ۲/۲۲
تخصصی مشترک ۵۳/۷۰
معماری ۳۹/۳۹

لینک کارنامه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کنکور کامپیوتر:
نرم افزار:
زبان : ۳۳/۳۳
ریاضیات : ۱۲/۵
مشترک : ۳۰/۸۶
تخصصی نرم افزار : ۵۴/۱۷

لینک کارنامه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یکبار سال دوم یا سوم کارشناسی کاملا همینجوری شرکت کردم که رتبم هم یادم نیست! Big GrinBig GrinBig Grin ولی بار اولی بود که به صورت کاملا جدی شرکت کردم. سال پیش هم المپیاد شرکت کردم که چون متاسفانه نخونده بودم نتیجه مطلوبی حاصل نشد.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
قطعا تفاوت داره. پایان ترم شما دو ساعت وقت دارید سوالای یک درسیو جواب بدید که توی همون ترم خوندید و صرفا چند روز برای این درس وقت داشتید به انضمام طول ترم و در جلسه امتحان ذهن شما درگیر درس دیگه ای نیست! ولی شما توی کنکور باید توی ۴ ساعت باید از چندین درس سوال جواب بدید اینجا سرعت عمل، دقت، تشخیص جواب دادن یا ندادن و خیلی مسائل دیگه درگیره. شما در بدترین حالت امتحان یک درسیو قبول نشی ترم بعد میتونی برداری ولی کنکور شما رو یک سال عقب میندازه و شما باید مجدد همه درسارو امتحان بدید!

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
تقریبا از یک مهر شروع کردم تا پایان آذرماه کارای ریزه کاریه فریلنسینگ انجام میدادم. کد میزدم ولی جایی به صورتی دائمی مشغول نبودم. تو خونه به صورت پروژه ای کار میکردم البته خیلی سرمو شلوغ نمیکردم ولی از دی به صورت کاملا جدی فقط تمرکزم روی درس بود. کنکور که عقب افتاد ریتم درس خوندنم کم شد. من کلا برنامه ریزیم بر اساس کنکور بهمن بود که البته با عقب افتادن کنکور تونستم کنترلش کنم ولی کش اومدن زمان خیلی خسته کننده بود. برای عدم یکنواختی باشگاه هم میرفتم که برای تغییر روحیه خیلی خوب بود.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
تقریبا ثابت بود ممکن بود درسیو که ضعیف بودم یا نرسیدم رو زمان بیشتری بذارم تا درسی که حس میکردم توش قویم تا ضعف اون رو بپوشونم.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
برای کنکور نرم افزار من بیشتر تمرکزم روی مشترک ها( که گند زدم) با تخصصی ها بود. ریاضی برای جواب دادن به ۲ یا ۳ تست رفتم که بهش رسیدم و زبان هم کلا برای خود زبان میخوندم نه کنکور. میدونستم تا یه درصدی میتونم بزنم ولی برای خیلی بیشتر شدنش تلاش نکردم.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
آره تلاشم بود پایگاه داده و مدار منطقی و زبان های برنامه سازی رو خیلی عمیق بشم که بتونم سریع تر تستاشو بزنم و وقتمو درگیر درسای زمانبر و سخت تر کنم.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟
تقریبا منابعم مشخص بود از دوستانی که سال قبل کنکور دادن پرسیده بودم ولی یک سری درس ها مثه محاسبات عددی یا زبان های برنامه سازی برای منبع اذیتم کرد و مجبور شدم بین ۲ تا ۳ منبع سوییچ کنم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

کلا علاقه ای به ویس و فیلم ندارم! فیلم های معماری استاد گودرزی شریف رو ۳ قسمت دیدم بیخیال شدم Big GrinBig GrinBig Grin

آیتی:

زبان :زبان تخصص پارسه + اپلیکیشن Memrise که انصافا خیلی خوبه من روی این اپلیکیشن کلمات ۵۰۴و ۴۰۰ تافل و نصف ۱۱۰۰ رو خوندم. یک قسمتیم بود بچه ها درست کرده بودن واسه ۲ ۳ سال اخیر بود اونم خوندم کلماتشو.
گسسته : پوران
ساختمان داده: پوران+ ۶۰۰ مساله ----> ترکیب جفتش عالیه بارها و بارها بخونید
طراحی الگوریتم : پوران + ۶۰۰ مساله ----> ترکیب جفتش عالیه بارها و بارها بخونید
شبکه : کلا نخوندم! فقط تست کد همینگ رو زدم خیلی حال داد :دی چون توی مدار منطقی خونده بودم!
مهندسی نرم افزار : کلا نخوندم! این درسو وقتی دانشگاه داشتم کتاب آقای Pressman رو خونده بودم یک تست تونستم بزنم ازون چیزایی که یادم بود.
پایگاه : پارسه عالی بود واقعا کم حجم مفید و توضیحات روان.
هوش : کلا نخوندم و کلا سر جلسه نگاهشم نکردم Big GrinBig GrinBig Grin
سیستم عامل : پارسه با اینکه خیلی مطالب حاشیه ای و زیادی داره ولی بهترین کتاب موجوده بنظرم.
معماری : پوران ----> یه جاهاییش اصن خوب نیست و گنگه.
مدیریت: چی هست Big Grin دو سه تا زدم بر اساس دانش کلی Big Grin که خوب ۲ درصد شد SmileSmileSmileSmileSmile

نرم افزار:
آمار:کتاب پارسه ----> خیلی حجیمه ولی کامل و روانه
محاسبات عددی: پوران و کتاب دکتر نیکوکار رو خوندم که چون این درسو پاس نکرده بودم زیاد نتونستم ارتباط برقرار کنم Big Grin
ریاضی مهندسی ----> حذف
نظریه:کتاب فرشاد صفایی که متاسفانه تا ۸۸ بیشتر چاپ نشده!
مدار منطقی:پوران ----> کامل و کافی
کامپایلر:پوران نوشته آل شیخ که پر از غلط های املایی و جایجایی های لغتیه! اصن توصیه نمیکنم این کتابو!
زبان های برنامه سازی:مقسمی ----> کم حجم ولی ناکافی . پوران ----> زیاد ولی اضافی SmileSmile سعی کنید این درسو مرجع بخونید چون منبعش عوض شده امسالم دو تا سوال از منبع جدید اومد که توی این دو تا کتاب نیست اون مبحث.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
هر کتابی که از منبع بخونید ضرر نکردید ولی خب وقت نمیشه! بنظرم نظریه و زبان های برنامه سازی.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
همه چی میخوندیم بستگی به درس داشت. مثلا کتاب مهندسی نرم افزار رو رفتم عینا پرینت گرفتم و انگلیسیشو خوندم صرفا به علاقه نه بخاطر امتحان آخرم ۱۹/۶ شدم :دی
بعضی ها هم چون علاقه نداشتم صرفا برای قبولی میخوندم.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
زبانم بد نیست صرفا برای خود زبان میخوندم مثلا کلا گرامر نخوندم! سر کنکور کامپیوتر نرسیدم متن آخر رو بخونم (بی سابقه بوده این اتفاق)

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
ریاضی رو الان نمیشه زیاد سرمایه گذاری کرد چون ضریبش پایینه و ممکنه وقت زیادی ازتون بگیره هم تو خوندن هم تو تست زدن. بنظرم بهتره آمار + گسسته بخونید که همه جای رشته کاربرد داره. و میتونه تو بقیه درسا هم کمکتون کنه!

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
کلا اوایل خیلی سخت بود شبا تا دیروقت بیدار بودم چون عادته دوران کارشناسی بود بعد هر وقت بیدار میشدم شروع میکردم به خوندن به اون ساعت زمانی میرسیدم تا خواب. یواش یواش ساعت خوابم درست شد و یه تعادلی بین صبح و بعد از ظهرم بود. که اغلب ۷ شب به بعد درس نمیخوندم. یا بیرون بودم یا کد میزدم و چیزای غیر درسی مطالعه میکردم.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
من تنها میخوندم توی خونه. هر جفتشو تجربه کردم امسال شرایط اینجوری بود که تنها خوندم توی خونه.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
کلا بر اساس زمان بندی آزمون ها جلو میرفتم سعی میکردم درسایی که قوی هستم رو زمان کمتری بزارم تا اون ضعیفارو بیشتر بخونم.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
ممکن بود فصلی رو حذف کنم. ریاضی مهندسی رو از ابتدا نخوندم ولی بقیه درسا فقط از ریاضی ها بود که چند فصل رو حذف کردم وگرنه مشترک + تخصصی رو کامل خوندم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
از اول که نرم افزار بود. بعد که نتیجه اومد شد شبکه و امنیت و نرم افزار. شبکه به نفع حریفان انصراف داد Smile)) شد امنیت و نرم افزار که اول امنیت رو زدم در نهایت.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
سرعتم که آره کم و زیاد میشد اوایل خیلی انگیزه داشتم و با سرعت هم میخوندم هم کد میزدم ولی هر چه جلوتر رفتیم انرژیم تحلیل رفت. ورزش و فیلم و دوستان باعث تغییر روحیم بود

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
کلاس؟ نه والا ! من سر کلاسای دانشگاهم زیاد گوش نمیدم SmileSmileSmile ولی بنظرم اگه میخواید روی ریاضی سرمایه گذاری کنید و ضعیفید توش میتونید کلاس برید. کلا بستگی داره به هر فرد، من کلاسی نرفتم.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
آزمون های پارسه رو شرکت کردم. آزمون فقط برای برنامه ریزیش و بودن توی جو توصیه میشه. اصن خودتونو درگیر سوالای عجیب غریب یا پس و پیش شدن ها نباشید. رتبه هاش اصلا ملاک نیست و همه سوالاش استاندارد نیست! کاری که من خیلی درگیرش بودم اینه که خیلی حساس بودم روی این آزمونا ولی شما اینکارو نکنید. رتبه هام توی این آزمون ها بهترینش ۵ بود و بدترینش ۳۰/

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟
آره ماه آخر دیگه مطلب جدیدی نخوندم. جمع بندی به صورت مرور خلاصه هام بود با تستایی که علامت زده بودم دوره فشرده و سختی بود. توی یک ماه همه درسارو دوره کردم با کلی تست. ولی خب خوندن بدون جمع بندی نمیتونه نتیجه خوبی بده! حتما خلاصه داشته باشید حتما جمع بندی کنید مطالب توی ذهنتون دسته بندی میشه.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
واقعا مسخره ترین روزای عمر ادم روز قبل کنکوره! من روز قبل کنکور کامپیوتر کنکور آیتی داشتم که با اینکه اصلا برام مهم نبود نمیدونم چرا شب استرس گرفتم و درست خوابم نبرد. کلا شب خوبی نبود تا صبح شد و صبحونه خوردم و اینا دیدم خواب عجیبی تو چشمامه حالا نهار بخورم برم سر جلسه چی میشه Smile)) خلاصه رفتم خوابیدم ۱ ساعت که خیلی خوب بود اصن رفرش شدم. نهار خوردم و رفتم. کنکور که تموم شد برگشتم خونه این دفعه شب خیلی خوب خوابم برد.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
آره پایگاه رو مطمئن بودم خوب میزنم با منطقی. میدونستم ریاضی خیلی امیدوار نباید باشم و در حد ۲ ۳ تا تست کافیه.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
اینجا خیلی حرف هست بزنم Big Grin کنکور آیتی خیلی خوب بود بدون هیچ استرسی رفته بودم که برم فقط. ترتیب درسارو میدونستم چون کنکور سالای قبلو زده بودم. شروع کردم از مشترک زدن ساختمان و الگوریتم نسبت به کنکور سالای قبل آیتی سخت بود ولی کلا نسبت به کنکور کامپیوتر خوب بود اونارو خیلی خوب زدم شبکه تست همینگ رو زدم خیلی حال داد. مهنسی نرم افزار زدم یه تست. از تخصصی ها پایگاه و سیستم عامل رو زدم. بر گشتم زبان زدم. رفتم معماری زدم. وقت بود رفتم مدیریت زدم Big Grin همینجور میزدم حتی رسیدم مرور هم کنم. با اینکه ۳ تا درس اصن نخونده بودم واسه آیتی ولی میدونستم بعد جلسه رتبم خوب میشه!

سر جلسه کامپیوتر کلا نمیدونم چی شد! یعنی دفترچه اولو که دادن من کلا زمان از دستم رفت! یه سوالایی رو انگار میدونستم جواب درستش اینه ولی غلط میزدم! ۳ ۴ تا تست مشترک همینجوری بود! مونده بودم خودم چرا اینجوری میکنم! هیچوقت زمان کم نمی آوردم این دفعه متن آخر زبان رو نرسیدم بخونم! کلا دفترچه اول کابوس بود. گندی که به مشترک هام زدم تاریخی بود! دفترچه دوم که دادن کلا تو شوک دفترچه اول بودم ده دقیقه! ولی خب تونستم تخصصی ها رو اونجور که مخوساتم بزنم تقریبا! از جلسه که اومدم بیرون نمیدونستم کلا چرا؟ عجیب بود اصلا این حجم از آشفتگی! ولی خب خیالم راحت بود آیتی رتبه خوبی میارم! کلا سعی کنید آروم باشید مهم ترین چیز آرامشه! خیلی خونسرد بشینید زمان رو دقت کنید و از سوالای سخت به راحتی عبور کنید. کنکور مجموعه ای از توانایی های شماست بحث علمیش فقط ۵۰ درصده اونه!

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
دفترچه اول: اول مشترک میزدم بعد زبان آخر ریاضی.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
بعضی ها رو دیده بودم شبیهشو ولی شما کلا به جنگ سوال برید! بهترین گزینه همینه اصن انتظار نداشته باشید سوال تکراری بیاد هرچی بیاد اگه خوب خونده باشید باید بتونید حل کنید!

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
کنکور آیتی نه ولی کامپیوتر به شدت! کلا یک ساعت معلوم نشد چی شد!

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
آیتی رو کاملا یادم بود! کامپیوتر رو ۷۰ درصدش یادم بود عموما چک میکردم همین درصدایی که آوردم بود. موسسات که مدرسان رتبه آیتیمو بیشتر از این گفت دقیق یادم نیست!

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی ۱۰درصد
دانشگاه کارشناسی ۱۰درصد
کلاس کنکور ۰ درصد
کنکور آزمایشی ۱۰درصد
شرایط سر جلسه ۵۰ درصد (این گزینه چیزی بود که من شخصا ازش ضربه خوردم! شما طول سال بهترین عملکرد رو داشته باش ولی اون چهار ساعت نتوتی پیادش کنی یعنی هیچ و پوچ!)
شرایط مطالعه و زندگی مخصوصا خانواده ۲۰

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
بیشتر از اینکه توی محیط آکادمیک باشم دوس دارم کارای فنی بکنم. در حال حاظر Develop میکنم. در آینده یک استارتاپی رو راه خواهم انداخت و کسب و کار خود رو شروع خواهم کرد!

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
قطعا تاثیر زیادی داشته.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
مادرم مشوق و حامی من بود و به تصمیمام احترام میذاشت همیشه که ازش تشکر میکنم. یک شخص هم بود که مطالب رو با هم چک میکردیم و حامی همدیگه بودیم یجورایی این مسیر رو با هم طی کردیک به اسم ف.ک Smile

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
ریاضی رو تابستون میخوندم حتما! ریاضی حداقل از من خیلی زمان برد اگه بتونید ریاضی رو تابستون حتی شده فقط متن درس بدون تست رو بخونید خیلی جلو میفتید! برای نظریه کتاب دومی هم در نظر میگرفتم و زبان های برنامه سازی و کامپایلر هم یک کتاب دیگه میخوندم علاوه بر قبلیا.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟
شریف قبول شدم Big Grin مشورت گرفتم و بین امنیت و نرم افزار اول امنیت رو زدم.

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
یا تصمیم نگیرید یا اگه تصمیم میگرید هیچوقت نزارید چیزی یا کسی نا امیدتون کنه. کم نیارید انرژیتون رو تقسیم کنید که تا لحظه آخر انرژی داشته باشید. فقط ذهنوت رو درگیر دس نکنید همیشه یچیزایی واسه خودتون داشته باشید که حالتون رو خوب کنه و رفرش بشین باهاش! کنکور و دانشگاه یک بخشی از زندگی و موفقیت فردی هست. الکی ازش غول بی شاخ و دم نسازید. یک مهندس با درسای تئوری که خونده میشه شناخته نمیشه! یک مهندس با مهارتشه که میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه!
شما اگه تخصصی داشته باشین حتما براتون کار هست جالبه بهتون بگم من ۳ هفته قبل کنکور کارم برای بعد کنکور رزرو شده بود Big Grin بعد از ۲ روز که از کنکور گدشت رفتم سر کارم. صرفا بخاطر دانشگاه به شما کار نمیدن. دانشگاه میتونه مسیرتون رو هموارتر کنه.

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
هر چی بود پرسیدی دیگه Big Grin

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
خیلی وقته مانشت رو میشناسم خیلی محیط خوبیه واقعا. سوالاتی بوده که پرسیدم و اینجا جوابشو گرفتم. موفق باشید و خسته نباشید میگم خدمت همه بچه های این سایت.
۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , Rasool Isaacnia , stateless , MajidNasiri , Skyrim , Happiness.72 , jaber23 , پرهوده , gunnersregister , Ms. Saba , delete4all , kambiz , M a h d i , d_felfelak , golyas , azin95 , Hopegod , Behnia FB
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ب.ظ
خیلی ممنون بابت مصاحبه ی خوب و کاملتون . با آرزوی موفقیت در بقیه مراحل زندگی .
۱
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۴۷ ب.ظ
مگه میشه هم توی کنکور کامپیوتر و هم فناوری اطلاعات به صورت جداگانه و همزمان شرکت کرد؟
چرا زبان شما در فناوری اطلاعات ۴۲ شده اما در کامپیوتر ۳۳ شده؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۴۰ ب.ظ
تبریک میگم
۰
۰
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴ ب.ظ، توسط ememem.)
RE: مصاحبه با ۱۵ شبکه، ۲۱ آیتی، ۷۸ نرم افزار، ۶۷ الگوریتم
(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون بابت مصاحبه ی خوب و کاملتون . با آرزوی موفقیت در بقیه مراحل زندگی .
مرسی دوست عزیز ممنونم

(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۴۷ ب.ظ)سیدرضا بازیار نوشته شده توسط:  مگه میشه هم توی کنکور کامپیوتر و هم فناوری اطلاعات به صورت جداگانه و همزمان شرکت کرد؟
چرا زبان شما در فناوری اطلاعات ۴۲ شده اما در کامپیوتر ۳۳ شده؟

بله امکانش هست. متاسفانه همونطور که گفتم سر دفترچه اول کنکور کامپیوتر نتونستم تمرکزم رو حفظ کنم و زمان زیادی از دست دادم.

(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۰ ب.ظ)kambiz نوشته شده توسط:  تبریک میگم
سپاس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سیدرضا بازیار
ارسال:
۱۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ
ممنون بابت مصاحبه خوبتون....ان شا الله همیشه موفق باشین
۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۱۱ ق.ظ
تبریک میگم
ایشالا موفق باشی دوست عزیز
خیلی ممنونم بابت مصاحبه خوبت
۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۴۸ ب.ظ
سلام بهتون تبریک میگم وبراتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
مصاحبتون خیلی خوب وکامل بود.خیلی ممنون.
۰
۰
ارسال:
۲۰ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰ ب.ظ، توسط ememem.)
(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ)alma1998 نوشته شده توسط:  ممنون بابت مصاحبه خوبتون....ان شا الله همیشه موفق باشین

ممنونم همچنین

(۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱ ق.ظ)delete4all نوشته شده توسط:  تبریک میگم
ایشالا موفق باشی دوست عزیز
خیلی ممنونم بابت مصاحبه خوبت

سپاس امیدوارم مفید بوده باشه

(۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۴۸ ب.ظ)new1395 نوشته شده توسط:  سلام بهتون تبریک میگم وبراتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
مصاحبتون خیلی خوب وکامل بود.خیلی ممنون.

ممنونم امیدوارم کمکی کرده باشم
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۴ ق.ظ
(۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ememem نوشته شده توسط:  عالی بود

عالی بود موفق باشید Blush
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۴ مهر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۵ ب.ظ
ببخشید یه سوال . پایگاه داده پارسه منظورتون همین کتاب نوشته ی کیوان پور ویرایش یک هستش ؟ کافیه برای این درس؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۴ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط ememem.)
(۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ق.ظ)kh11 نوشته شده توسط:  
(19 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ب.ظ)ememem نوشته شده توسط:  عالی بود

عالی بود موفق باشید Blush

ممنونم

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  ببخشید یه سوال . پایگاه داده پارسه منظورتون همین کتاب نوشته ی کیوان پور ویرایش یک هستش ؟ کافیه برای این درس؟

به نظر من که کاملا کافی و مناسبه. چند بار خوندن این کتاب بهتره تا خوندن چند کتاب
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۴ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ب.ظ
خیلی ممنون .
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۰ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۵ ب.ظ
(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۰ ب.ظ)mrh72 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون .
خواهش میکنم
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۷ آبان ۱۳۹۵, ۰۴:۳۰ ق.ظ
مفید بود تشکر
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۱,۹۶۹ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close