زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داده کاوی

ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط zarisa.)
داده کاوی
با سلام. خواهشا به سوالات ساده ی من نخندید. ضمنا ببخشید که خودم در اینترنت جستجو نمیکنم به نظر من اینجا با حضور مهندسان گرامی بهتر راهنمایی خواهم شد. Blush

داده کاوی چی هست اصلا؟ کجا استفاده میشه؟ برای اینکه تو این زمینه مهارت کسب کنیم چطوری باید از صفر شروع کرد؟ چی رو خوند؟ چی رو یاد گرفت؟ و هر آنچه که فکر میکنید برای تسلط تو این زمینه لازم هست بیان کنید. اونطور که من از این طرف اون طرف شنیدم ظاهرا خیلی بدرد میخوره. تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط ana9940.)
RE: داده کاوی
(۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  با سلام. خواهشا به سوالات ساده ی من نخندید. ضمنا ببخشید که خودم در اینترنت جستجو نمیکنم به نظر من اینجا با حضور مهندسان گرامی بهتر راهنمایی خواهم شد. من لیسانسم ریاضی بوده Blush

داده کاوی چی هست اصلا؟ کجا استفاده میشه؟ برای اینکه تو این زمینه مهارت کسب کنیم چطوری باید از صفر شروع کرد؟ چی رو خوند؟ چی رو یاد گرفت؟ و هر آنچه که فکر میکنید برای تسلط تو این زمینه لازم هست بیان کنید. اونطور که من از این طرف اون طرف شنیدم ظاهرا خیلی بدرد میخوره. تشکر

داده کاوی یه روش کاوش داده هایی است که دنبال پیدا کردن الگوهایی از آن ها هستیم. برعکس علم آمار که شما یک فرضیه دارید و طبق اون جلو میرید که اثبات را رد بشه، در داده کاوی فرضیه ای نداریم. بلکه با الگوریتم ها و روش های موجود به دنبال پیدا کردن اطلاعات باارزش از مجموعه های داده هستیم.
مثلا در یک فروشگاه، برای چیدمان محصولات کنار هم میتوان از داده کاوی به این صورت استفاده کرد که افراد چه محصولاتی را با هم خریداری میکنند تا در فروشگاه کنار هم چیده بشه. طبق خریدهای قبلی افراد میتوان از طربق داده کاوی اجناسی که با هم خریداری میشه را تشخیص داد . البته این یه مثال جزیی است و در جاهایی مثل بانک و بورس و .. بسیار کاربرد دارده.
کتابی که استاد ما درس داد این بود: ۲۰۱۱ Data_Mining__Concepts_and_Techniques__3rd_Edition از Han and Kamber
البته اسلایدهاش رو میتونین پیدا کنین.
یا فقط مباحث معروف داده کاوی مثل classification, clustering, .. رو سرچ کنید و بخونین.
ابزارهایی مثل rapid miner و weka هم وجود داره که با چند کلیک ساده میتونید اون الگوریتم ها رو انجام بدین.
مباحث گفته شده در این جا هم خوبه اگه دنبال منبع فارسی هستید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , darush12
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۱۷ ب.ظ
داده کاوی
بسیار بسیار سپاسگزارم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۹۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۴۰۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۰۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  داده کاوی امیرکبیر alisaaa ۱ ۲,۲۸۵ ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: alisaaa
  درخواست جزوه‏ ی داده کاوی paieez ۰ ۱,۹۹۲ ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: paieez
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۳۶۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz
  داده کاوی امیرکبیر bersam ۲ ۲,۲۱۸ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bersam
  متن کاوی zorro ۰ ۱,۶۹۶ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zorro

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close