زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گرایش شبکه به امنیت اطلاعات چقدر ه؟

ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
Rainbow گرایش شبکه به امنیت اطلاعات چقدر ه؟
سلام.
لطفا دوستان سریع پاسخ بدن چون تا فردا شب باید انتخاب رشته-شهر رو ارسال کنمConfused
من به امنیت علاقه دارم. البته کمی هم شبکه. اما به پای امنیت نمی رسه.
رتبه من شده ۲۱۰
اگه امنیت رو بزنم فکر نکنم جایی قبول شم. اما شبکه شاید قبول شم. (مثلا در شهر خودمون دانشگاه سهند تبریز)

حالا سوال من اینه:

آیا گرایش شبکه به امنیت اطلاعات تا اون حد هست که من شبکه رو انتخاب کنم ؟
در چارت دروسش که من خودم خیلی تشابهات ندیدم. اما یکی می گفت که می تونی شبکه بخونی اما توش بجز یکی دو تا درس کلا فعالیتت امنیت باشه.

*** یک سوال دیگه: گرایش رایانش امن گرایش مخابرات امن دقیقا یعنی چی؟ چقدر به امنیت اطلاعات نزدیکه؟

لطفا راهنماییم کنین که خیلی گیج شدم. Huh
ممنون
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۰ ب.ظ
RE: گرایش شبکه به امنیت اطلاعات چقدر ه؟
(۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  سلام.
لطفا دوستان سریع پاسخ بدن چون تا فردا شب باید انتخاب رشته-شهر رو ارسال کنمConfused
من به امنیت علاقه دارم. البته کمی هم شبکه. اما به پای امنیت نمی رسه.
رتبه من شده ۲۱۰
اگه امنیت رو بزنم فکر نکنم جایی قبول شم. اما شبکه شاید قبول شم. (مثلا در شهر خودمون دانشگاه سهند تبریز)

حالا سوال من اینه:

آیا گرایش شبکه به امنیت اطلاعات تا اون حد هست که من شبکه رو انتخاب کنم ؟
در چارت دروسش که من خودم خیلی تشابهات ندیدم. اما یکی می گفت که می تونی شبکه بخونی اما توش بجز یکی دو تا درس کلا فعالیتت امنیت باشه.

*** یک سوال دیگه: گرایش رایانش امن گرایش مخابرات امن دقیقا یعنی چی؟ چقدر به امنیت اطلاعات نزدیکه؟

لطفا راهنماییم کنین که خیلی گیج شدم. Huh
ممنون

فکر نمیکنم همه دانشگاها مثل هم باشه قانونشون در این رابطه. شاید یه دانشگاهی این سختگیری رو لحاظ کنه دانشجو باید طبق گرایشی که قبول شده فعالیت اصلی شو انجام بده و تز شو ارائه بده.
چارت دروس هم فک نمیکنم همه جا با هم یکی باشه، اینجا که تشابهاتشون زیاده به نسبت.

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fdsasdfdfg
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
ممنون بابت جوابتون.
خیلی فکر کردم.
به این نتیجه رسیدم که با اینکه شبکه رو دوست دارم اما این علاقه در حد کارهای عملی و راه اندازی های عمومی شبکه است. ولی دوست ندارم به مباحث پیچیده و تئوری شبکه وارد بشم.
اما امنیت دقیقا چیزی است که علاقه دارم و می تونم توش غرق بشم!
البته کار اصلی من طراحی وبسایت هست و قاعدتا باید دنبال مهندسی نرم افزار برم. اما علاقه شدید من به کارهای امنیتی و نفوذ باعث شده که خودم رو قانع کنم که طراحی سایت رو در کنار این مبحث دنبال کنم.
اگه این سال هم نتونم در امنیت قبول شم سال بعد انشا الله.
البته از دانشگاه های مالک اشتر و شاهد ناامید نیستم.

**** به نظر شما دانشگاه شاهد چه جور دانشگاهیه؟ از نظر رتبه و سطح علمی خیلی پایینه؟ یا در سطح دانشگاه های شهرستانه مثلا.؟
۱
۰
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲ ب.ظ، توسط R4MT1N.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  ممنون بابت جوابتون.
خیلی فکر کردم.
به این نتیجه رسیدم که با اینکه شبکه رو دوست دارم اما این علاقه در حد کارهای عملی و راه اندازی های عمومی شبکه است. ولی دوست ندارم به مباحث پیچیده و تئوری شبکه وارد بشم.
البته کار اصلی من طراحی وبسایت هست و قاعدتا باید دنبال مهندسی نرم افزار برم. اما علاقه شدید من به کارهای امنیتی و نفوذ باعث شده که خودم رو قانع کنم که طراحی سایت رو در کنار این مبحث دنبال کنم.

**** به نظر شما دانشگاه شاهد چه جور دانشگاهیه؟ از نظر رتبه و سطح علمی خیلی پایینه؟ یا در سطح دانشگاه های شهرستانه مثلا.؟
درسایی که تو دانشگاه راجب امنیت میخونی غیر چند تا استثنا، بقیه حالت تئوری دارن و بعضا مباحث آماری و ریاضیات توش مطرح میشه. یعنی شاید با اون چیزی که تو ذهنته منطبق نباشه. بررسی عناوین دروس ارائه شده گرایش امنیت دانشگاهای مورد نظرت میتونه یه دید خوب بهت بده راجب کلیت کار.
راجب دانشگاه شاهد هم اطلاعی ندارم.

۱
۰
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۶ ب.ظ
یکی از درس های اصلی شبکه درس امنیت شبکه هست و کسی که شبکه میخونه میتونه پایان نامه تو این حوزه هم کار کنه . که خود این حوزه بسیار وسیعه
۱
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۹ ق.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  
(04 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  ممنون بابت جوابتون.
خیلی فکر کردم.

درسایی که تو دانشگاه راجب امنیت میخونی غیر چند تا استثنا، بقیه حالت تئوری دارن و بعضا مباحث آماری و ریاضیات توش مطرح میشه. یعنی شاید با اون چیزی که تو ذهنته منطبق نباشه. بررسی عناوین دروس ارائه شده گرایش امنیت دانشگاهای مورد نظرت میتونه یه دید خوب بهت بده راجب کلیت کار.

من این فایل pdf رو که ضمیمه می کنم رو دیدم.
آیا اینها درسهایی نیستند که ارائه می شه؟

(* البته می دونم که خودم باید در کنارش مباحث عملی رو دنبال کنم.)

فایل‌(های) پیوست شده
amnyat.pdf
اندازه فایل: ۷۵۱/۸۹ KB
۱
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۴ ب.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۸ ق.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  
(04 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  
خیلی فکر کردم.

بالای صفحه دوم این پی دی اف رو نگاه کنی نوشته "برنامه پیشنهادی"
یه سری درسای اصلی مثل امنیت شبکه و امنیت پایگاه همه جا هست. بیشتر فرق توی اختیاری ها ست.
اینم یه لیست دیگه واسه درسای امنیت و شبکه

فایل‌(های) پیوست شده
Sharif Courses-2-3.pdf
اندازه فایل: ۲۳۲/۸۵ KB

۱
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۸ ق.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  
(04 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۱ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  
خیلی فکر کردم.

بالای صفحه دوم این پی دی اف رو نگاه کنی نوشته "برنامه پیشنهادی"
یه سری درسای اصلی مثل امنیت شبکه و امنیت پایگاه همه جا هست. بیشتر فرق توی اختیاری ها ست.
اینم یه لیست دیگه واسه درسای امنیت و شبکه

آقا یک سوال:
دانشگاه تبریز رایانش امن گرایش مخابرات امن داره.
آیا این چه فرقی با امنیت اطلاعات داره؟
۰
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  آقا یک سوال:
یه سری اطلاعات مربوط به این گرایش توی لینک زیر هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۵ ب.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۸ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۹ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  آقا یک سوال:
یه سری اطلاعات مربوط به این گرایش توی لینک زیر هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حسابی قاتی کردم Dodgy
الان رفته بودم دانشگاه تبریز.
یکی از مقامات مسئول!!! که نفهمیدم چه کاره است (اما خیلی تحویلش می گرفتن!) گفت که اصلا هیچ فرقی با امنیت اطلاعات نداره!!! تمام سرفصل هاش همونه.
گفت که برو به سایت "دفتر برنامه ریزی وزارت علوم"
رفتم اونجا. این فایل رو پیدا کردم. اما این دروسی که هست فکر نمی کنم مال امنیت اطلاعات باشهDodgy
مخابرات گمونم مال رشته برق باشه که مخابرات امن مربوط به امنیتش بشه.
امروز آخرین روز انتخابه و من هنوز Huh هستم!

فایل‌(های) پیوست شده
۲-۱۸-m-1.pdf
اندازه فایل: ۶۷۷/۴۲ KB
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۳۱ ب.ظ، توسط alilash.)
امنیت اطلاعات شامل امنیت سیستم عامل ، امنیت پایگاه های داده ، رمز نگاری ، امنیت شبکه و ... هست
مخابرات امن بیشتر به سمت مخابره ی اطلاعات به صورت امن میره و شامل مطالبی همچون سیگنال ها و آنتن ها ، رمزنگاری سیگنال ها و مدولاسیون و ....
امنیت شبکه هم کلا مفاهیم زیادی داره :
امنیت در سطح لایه انتقال
امنیت در سطح لایه مک
امنیت در سطح اپلیکیشن
دسترسی امن و حق دسترسی
امنیت آیپی
امنیت پست الکترونیک
و......
مخابرات امن بیشتر به سمت امنیت در لایه مک می باشد .
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۲۲ ب.ظ
به نظرم چیزی که مشخصه اینه که گرایش مخابرات امن، مباحث سیگنال و سطوح پایین انتقال اطلاعات رو با رویکرد امنیتی بیان میکنه. باید ببینی چقد به اینجور چیزا علاقه داری. چیزی که من از سیگنال تو کارشناسی خوندم به نظرم میاد مباحث راحتی نباشن. (تبدیل فوریه و تبدیل Z و این چیزا...)
البته بازم میگم من از روی درسایی که تو این فرم نوشته قضاوت کردم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fdsasdfdfg , Sector
ارسال: #۱۳
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۲۸ ب.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۲۲ ب.ظ)R4MT1N نوشته شده توسط:  به نظرم چیزی که مشخصه اینه که گرایش مخابرات امن، مباحث سیگنال و سطوح پایین انتقال اطلاعات رو با رویکرد امنیتی بیان میکنه. باید ببینی چقد به اینجور چیزا علاقه داری. چیزی که من از سیگنال تو کارشناسی خوندم به نظرم میاد مباحث راحتی نباشن. (تبدیل فوریه و تبدیل Z و این چیزا...)
البته بازم میگم من از روی درسایی که تو این فرم نوشته قضاوت کردم

بله من هم با ایشون در سختی مطالب موافقم . و ممکنه دانشگاه تبریز این گرایش رو به سمت امنیت شبکه حرکت بده . اما با توجه به اینکه اساتید بیشتر مخابراتی هستن به نظرم بیشتر مباحث لایه های پایین مطرح بشه .
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۴:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ، توسط fdsasdfdfg.)
ممنون از راهنماییتون.
راستش نظر من درباره امنیت اطلاعات چیزهایی شبیه هک و مقابله با اون هست.
مباحثی نزدیک به دروسی که دانشگاه امیرکبیر گذاشته.
مثل دروسی که در
است.

ظاهرا دانشگاههای امیرکبیر و اصفهان که در توضیحاتشون در دفترچه نوشته اند: "پذیرش با عنوان مهندسی فناوری اطلاعات-امنیت اطلاعات" این دروس رو دارند. درسته؟
بقیه هر چی دلشون می خواد ارائه می دن؟Dodgy
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط alilash.)
(۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۲ ب.ظ)fdsasdfdfg نوشته شده توسط:  راستش نظر من درباره امنیت اطلاعات چیزهایی شبیه هک و مقابله با اون هست.
مباحثی نزدیک به دروسی که دانشگاه امیرکبیر گذاشته.
مثل دروسی که در
است.

ظاهرا دانشگاهها امیرکبیر و اصفهان که در توضیحاتشون در دفترچه نوشته اند: "پذیرش با عنوان مهندسی فناوری اطلاعات-امنیت اطلاعات" این دروس رو دارند. درسته؟
بقیه هر چی دلشون می خواد ارائه می دن؟Dodgy

هر دوی این گرایش ها شامل مخابرات امن و امنیت اطلاعات . مباحث مقابله هک رو دارن منتها امنیت اطلاعات کلی تر هستش و مخابرات امن تخصصی تر .
بستگی داره شما تا چه حد می خواهید امنیت کار کنین . باید بگم که گرایش شبکه هم درس امنیت شبکه رو میگذرونن و با تسلط بیشتر بر روی شبکه بهتر درکش می کنن .
اما امنیت اطلاعات مطالب بسیار بیشتری تو زمینه امنیت کلا میگذرونن . و خیلی مطالب سخت از جمله ریاضیات قوی توی امنیت نیازه و در امنیت مخابرات به نظرم بیشتر .
و شما وقتی یک تخصص خاص مثل امنیت مخابرات رو بر فرض مثال بلدین فرصت های کاریتون نسبت به امنیت اطلاعات که کلی تر و جامع تر هست بسیار کمتر میشه . ولی خب تو اون زمینه عالی میشین
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۳۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۸ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۵ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۹۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۸۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۵۹ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۹۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۵۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close