زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول

ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۳۱ ق.ظ
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۱-۹۰ طبق ماده‌ ۲آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶

بدین وسیله به اطلاع کلیه دانش آموختگان دوره های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) مشمول آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶که دارای شرایط ذیل میباشند میرساند، این افراد بایستی براساس برنامه زمانی اعلام شده بند "ب" همین اطلاعیه جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سایت اینترنتی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)) و جهت تحویل فرم های مربوطه طبق برنامه اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.
الف) شرایط استفاده از آئین نامه:
دانشجویانی که دارای شرایط زیر باشند می توانند از امتیاز این آئین نامه بهره مند شوند.
۱ـ کارشناسی ناپیوسته: براساس بند چ آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶، دانشجویان رتبه اول در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل که ظرف مدت حداکثر چهار نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین کل حداقل ۱۷ باشند.
۲ـ کارشناسی پیوسته: براساس بند ج آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶، دانشجویان ممتاز که حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل جزو ۱۰% درصد* برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره های روزانه و شبانه) خود باشند.
* مثال: در دوره کارشناسی اگر تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی‌ (مجموع دوره‌های روزانه و شبانه) ۶۰ نفر باشد، ده درصد واجد شرایط، ۶ نفر در نظر گرفته می‌شود.
ـ براساس تبصره ۸ آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶، در صورتی که مقدار درصد محاسبه شده در هر یک ازدوره‌های‌تحصیلی پایین‌تر یا بالاتر عدد صحیحی نباشد، عدد مورد نظر گِرد بالا شده و به عنوان ۱۰% ملاک عمل خواهد بود.
تبصره ۱: چنانچه طول مدت تحصیل دانشجو به دلایلی که خارج از اختیار دانشجو باشد (مانند بیماری، مرخصی تحصیلی، زایمان و موارد مشابه)، بیش از مدت ذکر شده در این آیین‌نامه بطول بینجامد، در این صورت پس از تایید و تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه
فارغ التحصیلی و طرح موضوع در کمیته کارشناسی مسائل استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پس از تایید نهایی معاونت آموزشی وزارت متبوع، استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امکان‌پذیر می‌باشد. لذا تحویل تاییدیه مورد نظر جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش کشور الزامی می‌باشد.
تبصره ۲: طبق تبصره ۴ آیین‌نامه شماره ۳۵۳۶/۲۱ مورخ ۳۱/۶/۸۶، دانشجویان ممتاز در رشته‌هایی که سر فصل دروس آنها طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوره‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای پنج نیمسال و دوره کارشناسی پیوسته برای نه نیمسال تدوین و تصویب شده است استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امکان‌پذیر می‌باشد. لذا تحویل تصویر مصوبه مربوط به رشته مورد نظر توسط دانشگاه محل فارغ التحصیلی جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش کشور الزامی می‌باشد.
ب) زمان ثبت نام و تحویل معرفی نامه:
۱- ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی:
از تاریخ ۱/۶/۱۳۹۰ لغایت ۸/۶/۱۳۹۰
آدرس:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۲- تحویل معرفی نامه* و سایر مدارک به صورت حضوری:
از تاریخ ۹/۶/۱۳۹۰ لغایت ۱۵/۶/۱۳۹۰
آدرس: تهران – خیابان کریمخان زند – بین خیابان سپهبد قرنی و خیابان استاد نجات الهی – پلاک ۲۰۴ - سازمان سنجش آموزش کشور

ادامه مطلب در سایت سنجش

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ ب.ظ
سلام دوستان
من شامل ۱۰% این قانون در پیام نور شدم الان پیام نور اعلام کرده که از ۲۸ تا ۳۰ شهریور تو سایت سنجش ثبت نام کنیم یعنی امکان این داره که من از دانشگاه روزانه اصفهان به یکی از روزانه های دانشگاههای تهران منتقل بشم؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید!!
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۴۲ ب.ظ
با عرض سلام.کسی میدونه از نتیجه ممتازین بدون آزمون چگونه باید مطلع بشیم؟من در سایت سنجش ثبت نام کرده بودم ولی جوابی نیامده؟

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ب.ظ
RE: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول
(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  با عرض سلام.کسی میدونه از نتیجه ممتازین بدون آزمون چگونه باید مطلع بشیم؟من در سایت سنجش ثبت نام کرده بودم ولی جوابی نیامده؟

شما که ثبت نام کردید چیزی درباره این ممتازین بدون آزمون میدونید؟یعنی این رتبه و ترازی که در ارشد گرفتیم را در نظر نمیگیرن؟؟میشه از این ظرفیت برای قبولی در دانشگاه دیگه استفاده کرد؟؟
کسی اطلاعی اگه داره لطفا جواب بده...Blush
۰
۰
ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ب.ظ
RE: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول
(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ب.ظ)robot110 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  با عرض سلام.کسی میدونه از نتیجه ممتازین بدون آزمون چگونه باید مطلع بشیم؟من در سایت سنجش ثبت نام کرده بودم ولی جوابی نیامده؟

شما که ثبت نام کردید چیزی درباره این ممتازین بدون آزمون میدونید؟یعنی این رتبه و ترازی که در ارشد گرفتیم را در نظر نمیگیرن؟؟میشه از این ظرفیت برای قبولی در دانشگاه دیگه استفاده کرد؟؟
شرایط ثبت نام داخل سایت ارشد هست ربطی به آزمونی که دادیم نداره،در عنوان اون هم قیدشده ممتازین بدون آزمون.برای رتبه وتراز فقط شاگرد اول‌ها راسهمیه میدادن که شرایط اون هم در دفترچه انتخاب رشته قیدشده بود.فقط اگه درهمون تاریخی که سنجش گفته بود میتوانستید۱۰تا انتخاب دانشگاه داشته باشید.جدا از این هم یکسری دانشگاهها برای ممتازین آگهی پذیرش داده بودند که در زمان آن‌ها گذشته است.فقط امیرکبیر تا آخراین ماه برای سال بعد دانشجو میخواد.اطلاعات من در همین اندازه بود.موفق باشید.

۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ب.ظ)robot110 نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  با عرض سلام.کسی میدونه از نتیجه ممتازین بدون آزمون چگونه باید مطلع بشیم؟من در سایت سنجش ثبت نام کرده بودم ولی جوابی نیامده؟

شرایط ثبت نام داخل سایت ارشد هست ربطی به آزمونی که دادیم نداره،در عنوان اون هم قیدشده ممتازین بدون آزمون.برای رتبه وتراز فقط شاگرد اول‌ها راسهمیه میدادن که شرایط اون هم در دفترچه انتخاب رشته قیدشده بود.فقط اگه درهمون تاریخی که سنجش گفته بود میتوانستید۱۰تا انتخاب دانشگاه داشته باشید.جدا از این هم یکسری دانشگاهها برای ممتازین آگهی پذیرش داده بودند که در زمان آن‌ها گذشته است.فقط امیرکبیر تا آخراین ماه برای سال بعد دانشجو میخواد.اطلاعات من در همین اندازه بود.موفق باشید.

دانشگاه امیرکبیر بر چه معیاری داره میگیری؟؟شما لینکی از اطلاعاتش ندارید؟معیاری قبولیش فقط معدل یا نه تراز ارشد هم درنظر میگیره؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ، توسط regbyte.)

کسی در مورد کارشناسی ناپیوسته اطلاعی داره
که اگر در کاردانی نفر اول باشی و در کارشناسی نفر دوم(جزء ۱۰ درصد اول) جزء دانشجویان ممتاز به حساب می آیی یا نه؟

*سه نفر اول کلاس شون نفرات اول دانشگاه کاردانی شون بودند؛ خب حالا که سه نفر رتبه اول تو یه کلاس افتادن یه خورده بی انصافیه که فقط نفر اولشون اون هم با چند صدم اختلاف جز دانشجویان ممتاز به حساب بیاد!!!
کسی در مورد کارشناسی ناپیوسته اطلاعی داره
که اگر در کاردانی نفر اول باشی و در کارشناسی نفر دوم(جزء ۱۰ درصد اول) جزء دانشجویان ممتاز به حساب می آیی یا نه؟

*سه نفر اول کلاس شون نفرات اول دانشگاه کاردانی شون بودند؛ خب حالا که سه نفر رتبه اول تو یه کلاس افتادن یه خورده بی انصافیه که فقط نفر اولشون اون هم با چند صدم اختلاف جز دانشجویان ممتاز به حساب بیاد!!!
۰
۰
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۰, ۰۷:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۵ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ ق.ظ)robot110 نوشته شده توسط:  دانشگاه امیرکبیر بر چه معیاری داره میگیری؟؟شما لینکی از اطلاعاتش ندارید؟معیاری قبولیش فقط معدل یا نه تراز ارشد هم درنظر میگیره؟؟
لینک خبرش را توی سایت پژوهشگران جوان مرداد ماه دیده بودم.معیار قبولیش معدل وشرایط ممتازی است.تراز تاثیری ندارد.اینم لینک اون:

۰
۰
ارسال:
۲۷ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ق.ظ
سلام
رفیق منم جزء ۱۰% بود و ثبت نام کرده بود و مثل شما منتظر بود که نایج رو چند روز پیش تو سایت سنجش بزنند که نزدند!!!
وقتی زنگ زد گفتند نتایج از ۱ الی ۱۵ مهر در سایت زده میشه...

این معزّ الاولیاء
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۰۴ ب.ظ
(۲۷ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ)ic_teta نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ)matina نوشته شده توسط:  
سلام
رفیق منم جزء ۱۰% بود و ثبت نام کرده بود و مثل شما منتظر بود که نایج رو چند روز پیش تو سایت سنجش بزنند که نزدند!!!
وقتی زنگ زد گفتند نتایج از ۱ الی ۱۵ مهر در سایت زده میشه...

سلام
اگه لطف کنید ایمیلتون را بدید ممنون میشم.راستی اصلا امتیازی وجود داره که من بتونم ازش استفاده کنم.....Confused
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۶ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۷ ب.ظ
یکی از دوستای من رتبه دوم دانشگاهشون بوده ولی چون نیمسال دوم تکمیل ظرفیت وارد شده(ترم اول یه جادیگه بوده)برش نداشتن.
میگن بخشنامه جدید اومده درصورتیکه اصلا تو شروطش موقع ثبت نام ممتازین نبوده.
بیچاره داغون شده....

الهم افتح علینا ابواب رحمتک ونشر علینا خزائن علومک
برحمتک یا ارحم الراحمین
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۲۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۸ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۴۹۳ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۰۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۴ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۸۸ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۶۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۱۱۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۶۵ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۲,۰۳۳ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close