زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

میشه درسی که ۱۴ شدم رو دوباره بردارم؟

ارسال:

skytower_19 پرسیده:

میشه درسی که ۱۴ شدم رو دوباره بردارم؟

سلام. بهتر از من میدونین که مقطع ارشد کوتاهه وقتی درسی رو آدم ۱۴ بگیره معدل کلش داغون میشه. سوالم اینه که آیا میتونم این درس رو دوباره بردارم؟ با در نظر گرفتن این نکته که با ۱۴ پاس شدم (نمره افتادن زیر ۱۲ است). متشکرم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hamedfayez پاسخ داده:

RE: میشه درسی که ۱۴ شدم رو دوباره بردارم؟

دانشگاه های سراسری این کار تقریبا غیره ممکنه. من تا حالا همچین موردی ندیدم، یعنی ترمیم معدل نداریم در مقطع ارشد.

۰
ارسال:

matt2007 پاسخ داده:

برداشتن دوباره درس ممکن نیست. شاید برداشتن درس مازاد ممکن تر باشه که اون هم معمولا اجازه داده نمیشه
مثلا این شرط رو ببینید برای علم و صنعت هست :
تبصره۱ : دانشجویی که میانگین کل نمرات او از ۱۴ کمتر باشد، در صورتی که حداکثر مدت مجاز تحصیل وی به پایان نرسیده باشد، می تواند تا ۱۶ واحد از دروسی را که در آنها نمره کمتر از ۱۴ گرفته است، فقط در یک نیمسال تحصیلی تکرار کند و در صورت جبران کمبود میانگین کل ، دانش آموخته اعلام گردد.
تبصره۲: اخذ دروس مازاد فقط در شرایط فوق مجاز بوده و در غیر اینصورت نمره دروس مازاد در کارنامه دانشجو ثبت نمی شود.

۰
ارسال:

gunnersregister پاسخ داده:

درسی رو که پاس شده باشید در هیچ حالتی نمیتونید اونو دوباره بردارید.

اگه درسی رو افتاده باشید و اون درس جز دروس اصلی (اجباری) باشه باید حتما اونو در ترمهای بعدی بردارید.

توی شریف اگه دانشجویی معدلش پایین باشه استاد راهنماش پیشنهاد میده که درس اضافه برداره تا معدلش رو کمی بالا بکشه. دانشجو در هنگام فارغ التحصیلی نباید معدلش زیر ۱۴ باشه.

یه نکته دیگه هم بگم : بچه های شریف باید ۴ ترمه تموم کنن. اگه کسی در ترم ۴ واحد داشته باشه نباید معدل ترم ۴ ش زیر ۱۴ باشه وگرنه فارغ التحصیل نخواهد شد(حتی اگه معدل کلش تا قبل از اون ترم ۲۰ باشه). این قانون برای منم خیلی عجیبه .

جدیدا هم نمره پایان نامه تو معدل حساب نمیشه و اونو به صورت کیفی بیان میکنن.

۰
ارسال:

skytower_19 پاسخ داده:

خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان. احیاناً هیچ راهی برای تغییر این نمره ۱۴ نیست؟ اگر از خود استاد نامه بگیرم (البته با گذشت بیش از یک سال)، میشه تغییرش داد؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۵ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۷۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۱۹ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۲۰۹ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۵۰۷ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Thumbs Up گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ دختر مهربان ۵۹۶ ۲۴۸,۷۲۲ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  فروش کتابهای درسی نرم افزار bf92149026 ۰ ۱,۸۳۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026
  با ۵۱۰ آیتی کجا میشه قبول شد؟! samaneh ordoni ۳ ۴,۰۶۹ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Question سوالات روانشناسی که در مصاحبه پرسیده میشه amin_msd ۳ ۵,۰۷۵ ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: amin_msd

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close