زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالی در مورد تولید جمعیت اولیه الگوریتم ژنتیک

ارسال:

نازین پرسیده:

با سلام دوستان
من یک جمعیت اولیه برای حل الگوریتم ژنتیک ساختم، حالا که میام برای حل مساله با پایگاه داده ی اصلی مقایسه اش می کنم، تا fitness محاسبه کنم ، شباهتی بین کروموزم هام و پایگاه داده ی اصلیم وجود نداره بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟جمعیت اولیه تعدادشو میبرم بالا ، تعداد تکرار رو میبرم بالا باز درست کار نمی کنه.
با تشکر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۷ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  با سلام دوستان
من یک جمعیت اولیه برای حل الگوریتم ژنتیک ساختم، حالا که میام برای حل مساله با پایگاه داده ی اصلی مقایسه اش می کنم، تا fitness محاسبه کنم ، شباهتی بین کروموزم هام و پایگاه داده ی اصلیم وجود نداره بنظرتون چیکار کنم؟؟؟؟جمعیت اولیه تعدادشو میبرم بالا ، تعداد تکرار رو میبرم بالا باز درست کار نمی کنه.
با تشکر
سلام
پایگاه داده اصلی چیه که میخواید با اون مقایسه کنید؟؟
جمعیت اولیه که رندم تولید میشه, چرا باید به کروموزوم های پایگاه داده تون شباهت داشته باشه؟ مگه جواب بهینه ای که بدست میاد نباید به چیزی که دارید شبیه سازی میکنید نزدیک باشه؟! چرا اعضای جمعیت رو مقایسه میکنید؟

۰
ارسال:

نازین پاسخ داده:

چون باید از توی پایگاه دادم دنبال تعداد فراوانی اون کروموزمه باشم.
تابع fitness ام اینه که برای هر کروموزوم تعداد فراوانی تو پایگاه داده اصلی رو پیدا کنم.
منظورمو تونستم برسونم؟

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: سوالی در مورد تولید جمعیت اولیه الگوریتم ژنتیک

(۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ)نازین نوشته شده توسط:  چون باید از توی پایگاه دادم دنبال تعداد فراوانی اون کروموزمه باشم.
تابع fitness ام اینه که برای هر کروموزوم تعداد فراوانی تو پایگاه داده اصلی رو پیدا کنم.
منظورمو تونستم برسونم؟

خیر منظورتون اصلا واضح نیست!
تعداد فراوانی کروموزوم به چه کاری میاد؟ اگر مقدار ژن ها پیوسته باشه که فراوانی بیش از ۱ نمیشه !!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

نازین پاسخ داده:

(۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ)نازین نوشته شده توسط:  چون باید از توی پایگاه دادم دنبال تعداد فراوانی اون کروموزمه باشم.
منظورمو تونستم برسونم؟

تعداد فراوانی کروموزوم به چه کاری میاد؟ اگر مقدار ژن ها پیوسته باشه که فراوانی بیش از ۱ نمیشه !!
من فیت نسم اینطوری تعریف شده :که تعدادفراوانی هر کروموزوم در پایگاه داده ی اولیه است.
همین
هر دو تاشون باینری هستند
ممنون می شم اگه تونستید کمکم کنید

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ق.ظ)نازین نوشته شده توسط:  
(25 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ)نازین نوشته شده توسط:  چون باید از توی پایگاه دادم دنبال تعداد فراوانی اون کروموزمه باشم.
منظورمو تونستم برسونم؟

من فیت نسم اینطوری تعریف شده :که تعدادفراوانی هر کروموزوم در پایگاه داده ی اولیه است.
همین
هر دو تاشون باینری هستند
ممنون می شم اگه تونستید کمکم کنید

راستش بنظرم اینطوری اصلا کسی نمیتونه کمکی کرد چون اصلا صورت مسئله معلوم نیست. این پایگاه داده نقشش چیه و... هدف اصلی چیه؟

۰
ارسال:

kingxerxes پاسخ داده:

با سلام
با فرض اینکه طول هر کروموزوم شما n باشه پس [tex]2^n[/tex] حالت پیش می اید که ممکنه تو پایگاه شما نباشه

نحوه کدگذاریتون به چه شکلیه؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۲ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  ژنتیک shirin ftf ۳ ۲,۴۳۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۲۷۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۰۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۹۴ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت moslem73421 ۲ ۲,۸۰۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Lightbulb کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۱۲۴ ۶۶,۳۰۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab110
  سوالی از دنباله ها و قوانین سیگما fendi ۱ ۲,۷۶۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۳۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش های تولید محتوا برای سایت melinaa ۰ ۱,۹۶۸ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close