زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

bigdata و datamining

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط aria.)
bigdata و datamining
سلام دوستان سوالی داشتم می خواستم پیش زمینه های این دو موضوع چی ها هستند مثلا داده کاوی رو شنیدم الگوریتم،امار، بینایی ماشین و...نیازه لطفا دوستانی که اطلاع دارن کمک کنند از طرفی کدوم یک از این دو موضوع الان رو بورس تره منابع بهتری براش وجود داره ،بازار کار این ها در ایران وجود داره یانه،کدوم به مباحث پایگاه داده نزدیکی بیشتری داره واین که ایاbig data رو می شه به عنوان پایان نامه برای رشته تجارت الکترونیک هم برداشت یانه..

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ ق.ظ
RE: bigdata و datamining
دوستان کسی نیست کمک کنه

ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۱۷ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  سلام دوستان سوالی داشتم می خواستم پیش زمینه های این دو موضوع چی ها هستند مثلا داده کاوی رو شنیدم الگوریتم،امار، بینایی ماشین و...نیازه لطفا دوستانی که اطلاع دارن کمک کنند از طرفی کدوم یک از این دو موضوع الان رو بورس تره منابع بهتری براش وجود داره ،بازار کار این ها در ایران وجود داره یانه،کدوم به مباحث پایگاه داده نزدیکی بیشتری داره واین که ایاbig data رو می شه به عنوان پایان نامه برای رشته تجارت الکترونیک هم برداشت یانه..

سلام
در مورد پیشنیازهای دیتاماینینگ:
خب دیتا ماینینگ task های متنوع و گسترده ای داره، از pattern mining گرفته تا classification و clustering و هرکدوم از این task ها خودشون به شاخه های زیادی تقسیم میشن. پیش نیازهای خاصی نداره به نظرم و اگه چیزی لازم باشه میتونید یادش بگیرید. بینایی ماشین که اصولا پیشنیاز داده کاوی محسوب نمیشه به نظرم!
آمار رو هم در حد چندتا توزیع ساده و روابط ساده و پیش و پا افتاده بدونید کافیه هرچند اگر آمارتون قوی باشه برای Task های خاص به کمکتون میاد.
بازار کار هم نظر خاصی ندارم. اما میتونم به جرات بگم دنیای امروز، دنیای miningهستش.
داده کاوی خیلی به پایگاه داده ربط نداره اما خب ظاهر و ساختار اولیه همون مدل رابطه اییه پایگاه داده ای هست و یکی از ابزارهاش که کار با data cube هاست، با نرم افزارهای شبیه با sql server ارتباط زیادی داره.

در مورد پایان نامه هم بستگی به استادت و خودت و سطح دانشت از موضوع داره. قطعا بی استفاده نیست و میشه کارهای زیادی کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , aria
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۲:۴۶ ب.ظ
ممنون دوست عزیز از پاسختون، میشه کمک کنید از کجا شروع کنم من ۴ ماهی بیکار هستم، اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدید، اگه کتاب فارسی خوبی هم می شناسید معرفی کنید واینکه چه ابزار های شبیه سازی تو این موضوع مطرح واستفاده می شه واینکه برای پیاده سازی میشه از اوراکل وSQL SERVER استفاده کرد

ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۰۴ ب.ظ
bigdata و datamining
کار علمی و زبان فارسی؟! از همین اول دور فارسی رو خط بکشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۳:۲۵ ب.ظ
حرف شما درسته و کاملا قبول دارم ولی فکر می کنم برای شروع خوب باشه معمولا اگه نویسنده واقعا باسواد باشه اونم برای شروع کاررو کمی جلو میندازه

ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۰۹ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  حرف شما درسته و کاملا قبول دارم ولی فکر می کنم برای شروع خوب باشه معمولا اگه نویسنده واقعا باسواد باشه اونم برای شروع کاررو کمی جلو میندازه
و این یعنی شما با انگلیسی به اندازه فارسی راحت نیستید. Smile
صحبت راجع به لزوم استفاده ز منابع انگلیسی زیاد شده تو همین فروم. به نظرم دیگه بیشترش به عوامل غیر از لزوم بستگی داره. فقط خودتون رو گول نزنید. انگلیسی چیزیه که ناگزیر هستید باهاش روبرو بشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aria , Happiness.72
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۱۳ ب.ظ
bigdata و datamining
سلام
من پایان نامم در مورد بازیابی اطلاعات هستش. میخواستم ببینم کسی هست بتونه کمکم کنه. خیلی گیرم

میخوام از بردار برای شباهت query کاربر استفاده کنم و از wordnet برای یافتن مترادفهای کلمات اما نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم. یعنی استخراج اطلاعات از wordnet به چه صورتی هستش
و اینکه ی سری مفهوم از متن و query کاربر هم به متریکهام اضافه کنم. اما ابزارهای این کارو نمیشناسم غیر از سایت tagme که خیلی جالب نبود حداقل برای کارمن
میخواستم بدونم کسی هست کمکم کنه. من وقتم خیلی کمه Sad(
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۷ ب.ظ، توسط Itstudent87.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۴۶ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز از پاسختون، میشه کمک کنید از کجا شروع کنم من ۴ ماهی بیکار هستم، اگه ممکنه در این مورد هم توضیح بدید، اگه کتاب فارسی خوبی هم می شناسید معرفی کنید واینکه چه ابزار های شبیه سازی تو این موضوع مطرح واستفاده می شه واینکه برای پیاده سازی میشه از اوراکل وSQL SERVER استفاده کرد

سلام مجدد.

با توجه به فیلد کاری که علاقه مند هستین بهش باید بگم که کتاب خوب تو این زمینه هم هست و اتفاقا ترجمه هم شدهSmile
این کتاب خیلی کتاب خوب و کاملی هست:
Data Mining Concepts and Techniques
نوشته :
Jiawei Han
Micheline Kamber
Jian Pei

ترجمه هم شده و کتاب خیلی خیلی خوبیه. برای شروع میتونید این رو یه هفته ای بخونین. همه مطالب قطعا لازم نیست و فقط یه ایده ای بگیرین که داستان از چه قراره و خیلی از سوالاتتون پاسخ داده میشه.

یه سری ورکشاپ و اینا هم اخیرا برگزار شده که بد نیست ویدیوهاش رو ببینید:

تو قسمت ویدیو ها، پیدا میشه.تو این ویدئو ها هم کلی اطلاعات پیدا میشه.

بستگی داره که خودتون چقدر پیگیر و مستمر دنبال علایقتون باشید. تو یه سال میشه کلی اطلاعات مفید به دست آورد و کلی کار یاد گرفت.
کنی هم پایتون یاد بگیرید بد نیست. معمولا برای کاراهای تحلیلی داده زبان پر طرفداریه.
موفق باشید

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۱۳ ب.ظ)LaleH95 نوشته شده توسط:  سلام
من پایان نامم در مورد بازیابی اطلاعات هستش. میخواستم ببینم کسی هست بتونه کمکم کنه. خیلی گیرم

میخوام از بردار برای شباهت query کاربر استفاده کنم و از wordnet برای یافتن مترادفهای کلمات اما نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم. یعنی استخراج اطلاعات از wordnet به چه صورتی هستش
و اینکه ی سری مفهوم از متن و query کاربر هم به متریکهام اضافه کنم. اما ابزارهای این کارو نمیشناسم غیر از سایت tagme که خیلی جالب نبود حداقل برای کارمن
میخواستم بدونم کسی هست کمکم کنه. من وقتم خیلی کمه Sad(

سوال خیلی کلیه.
اما ما خودمون از ابزار wordnet::similarity استفاده مکنیم برای شباهت کلمات. نمیدونم این ایده تا چه حد بهبود میده بازیابی رو.
استخراح اطلاعات از wordnet هم سادس. شما اون کلمه مورد نظر به وردنت میدین اونم hyponym و hypernym هاشو میده بهتون و یه سری اطلاعات دیگه.

مفهوم از متن و پرس و جوی کاربر یعنی چی دقیقا؟

ایمیل من:
Itstudent87@gmail.com
 سپاس‌گزاری شده توسط: aria

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  journals for datamining f.a ۹ ۵,۰۳۴ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۷:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sahargh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close