زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیکسل با فرکانس کم

ارسال:

irpersian20 پرسیده:

پیکسل با فرکانس کم

سلام
دوستان میشه بفرائید منظور از پیکسل با فرکانس کم یا زیاد جیه؟ من رشتم برق نبوده
راستش اصلا نمیفهمم منظور از فرکانس یک پیکسل چیه!!

فیلترهای پایین گذر ( Low Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس کم ، بر روی پیکسل های با فرکانس بالا تغییرات ایجاد می کنند.

• فیلترهای بالاگذر ( High Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس بالا ، بر روی پیکسل های با فرکانس پایین تغییرات ایجاد می کنند.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

پیکسل با فرکانس کم

همونطور که قبلا هم گفتم پردازش تصویر به سینگال و سیستم (و شاید پردازش سیگنال دیجیتال) نیاز داره. مفهوم فیلتر و فرکانس هم از مفاهیم سیگنالیه. البته شاید درکی از مفهوم فرکانس داشته باشید.

۰
ارسال:

irpersian20 پاسخ داده:

پیکسل با فرکانس کم

ممنون
جسارتا یعنی الان درس سیگنال و سیستم باید بخونم برای این مفاهیم؟

حق با شماست من الان کتاب سیگنال و سیستم رو دیدم همه این مباحث درونش هست
بدون پیش نیاز درس پردازش تصویر میدن به ما!!

۰
ارسال:

blackhalo1989 پاسخ داده:

پیکسل با فرکانس کم

من کارم پردازش تصویر و ویژن نبوده. فقط نقل قول یکی از اساتید رو گفتم خدمتتون.

۰
ارسال:

amirid پاسخ داده:

RE: پیکسل با فرکانس کم

(۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
دوستان میشه بفرائید منظور از پیکسل با فرکانس کم یا زیاد جیه؟ من رشتم برق نبوده
راستش اصلا نمیفهمم منظور از فرکانس یک پیکسل چیه!!

فیلترهای پایین گذر ( Low Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس کم ، بر روی پیکسل های با فرکانس بالا تغییرات ایجاد می کنند.

• فیلترهای بالاگذر ( High Pass Filter ) : که با عبور از پیکسل های با فرکانس بالا ، بر روی پیکسل های با فرکانس پایین تغییرات ایجاد می کنند.

مفاهیم لازم مربوط به فرکانس و فیلتر و ... رو تو همون کتاب پردازش تصویر گنزالس در حدی که نیاز هست توضیح داده.

فرکانس برای یک پیکسل تعریف نمیشه، کلا تو تصویر وقتی که تغییرات رنگ زیاد باشه تو یه فضای کوچیک فرکانس بالا و برعکسش میشه فرکانس پایین. مثلا تو عکس لبه اجسام وقتی اختلاف رنگشون با پس زمینه زیاد باشه فرکانس بالایی دارن، حالا وقتی شما میای یه فیلتر پایین گذر تو اونجا اعمال میکنی فرکانس های پایین فقط میمونن و فرکانس های بالا حذف میشن، در نتیجه تو عکس لبه ها یه ذره محو میشن.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۳۳۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  کمک کمک : دوستان به نظرتون این سوال ها رو از کدوم منبع آوردند؟؟؟؟؟ امیدوار ۰ ۱,۷۵۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار
  سوال مهندسی کامپیوتر دولتی ۸۲ ( مبحث فرکانس ) jionelmessi ۱ ۱,۸۲۴ ۰۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  حساب لاندا ... کمک در اثبات..... کمک maryam.iii ۵ ۴,۶۱۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: vahidsamimi
  درخواست کمک برای ارشد یا بعبارتی کمک یه زندگی یه جوان نیازمند arman123494 ۴۷ ۲۲,۸۲۶ ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  سوال ۴۹ فصل ۳ پوران (فرکانس خروجی) gogooli ۰ ۱,۰۸۱ ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  مشکل در محاسبه فرکانس خروجی mostafa2012 ۱۲ ۴,۷۳۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: salam1
  سوال ۶۶ سنجش جامع شماره ۳ /درخصوص فرکانس شمارنده ها mostafa2012 ۲ ۲,۳۹۵ ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mostafa2012
  تقسیم فرکانس / مدل جدید طرح سوالات !!!( طراح : مصطفی۲۰۱۲ ) mostafa2012 ۰ ۱,۰۵۶ ۲۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۱۷ ق.ظ
  محاسبه فرکانس- کنکور ۸۹ raha_ce ۳ ۲,۳۰۲ ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close