زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۸۶ هوش IT-94 و اشتباه راهیان ارشد

ارسال:

Black.Star پرسیده:

سلام
این تاپیکو برای طرح سوال باز نکردم، فقط برای اشاره به یک نکته؛
از اونجا خیلی‌ها هوش راهیان ارشد رو می‌خونن خواستم به یک اشتباه این کتاب اشاره کنم که توجه نکردن بهش می‌تونه جلوی زدن یه تست خیلی ساده رو بگیره. بحث اینه که توی فصل ارضای محدودیت کتاب راهیان از دو هیورستیک MRV و Degree به عنوان دو تا هیورستیک جداگانه نام برده شده و طبق همین استدلال هم توی پاسخ سوالات آخر فصلش هر جا که تو صورت مسئله اسمی از هیورستیک مورد نظر برده نشده و فقط یک گراف خالی داده که اینو رنگش کن، مولف اومده گفته مثلا هم گزینه x درسته و هم y ، استدلالش هم اینه که صورت سوال نگفته با کدوم هیورستیک حل کنیم پس دو جواب مختلف با استفاده از MRV و Degree داریم.

اما به نظر من اشتباه نویسنده راهیان اینه که این دو هیورستیک بر اساس کتاب راسل نه دو هیورستیک جدا که دو هیورستیک مکمل هستن، در واقع Degree مکمل MRV هست. یعنی مبنای حل این سوال به روش MRV هست با این شرط که هر وقت همه شرایط برابر بود و نمی‌تونستیم انتخابی داشته باشیم واسه رنگ آمیزی گره واقع در اون مرحله از Degree استفاده می‌کنیم. پس در همه شرایط غیر از این مورد از MRV استفاده میشه.

الان تو این همین سوال ۸۶ کنکور امسال باز اشتباه کرده راهیان، طبق استدلالش گزینه چهار درسته یعنی هر دو، چون دو بار سوال رو به دو شیوه حل کرده، اما این تست فقط یک راه حل داره و اونم گزینه اول هست، چون بعد از رنگ شدن گره اول و دوم، گره چهار دارای بیشترین محدودیت هست و نه گره پنج! البته احتمالا اکثرا فهمیدن این اشتباهو، اما از اونجا که ممکنه کسی غیز از راهیان ارشد چیز دیگه‌ای رو نخونه، گفتم مطرحش کنم. اگه کسی نظر دیگه‌ای داره بگه حتما.

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mahyamk پاسخ داده:

RE: سوال ۸۶ هوش IT-94 و اشتباه راهیان ارشد

(۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲ ب.ظ)Black.Star نوشته شده توسط:  سلام
از اونجا خیلی‌ها هوش راهیان ارشد رو می‌خونن خواستم به یک اشتباه این کتاب اشاره کنم که توجه نکردن بهش می‌تونه جلوی زدن یه تست خیلی ساده رو بگیره. بحث اینه که توی فصل ارضای محدودیت کتاب راهیان از دو هیورستیک MRV و Degree به عنوان دو تا هیورستیک جداگانه نام برده شده و طبق همین استدلال هم توی پاسخ سوالات آخر فصلش هر جا که تو صورت مسئله اسمی از هیورستیک مورد نظر برده نشده و فقط یک گراف خالی داده که اینو رنگش کن، مولف اومده گفته مثلا هم گزینه x درسته و هم y ، استدلالش هم اینه که صورت سوال نگفته با کدوم هیورستیک حل کنیم پس دو جواب مختلف با استفاده از MRV و Degree داریم.

اما به نظر من اشتباه نویسنده راهیان اینه که این دو هیورستیک بر اساس کتاب راسل نه دو هیورستیک جدا که دو هیورستیک مکمل هستن، در واقع Degree مکمل MRV هست. یعنی مبنای حل این سوال به روش MRV هست با این شرط که هر وقت همه شرایط برابر بود و نمی‌تونستیم انتخابی داشته باشیم واسه رنگ آمیزی گره واقع در اون مرحله از Degree استفاده می‌کنیم. پس در همه شرایط غیر از این مورد از MRV استفاده میشه.

الان تو این همین سوال ۸۶ کنکور امسال باز اشتباه کرده راهیان، طبق استدلالش گزینه چهار درسته یعنی هر دو، چون دو بار سوال رو به دو شیوه حل کرده، اما این تست فقط یک راه حل داره و اونم گزینه اول هست، چون بعد از رنگ شدن گره اول و دوم، گره چهار دارای بیشترین محدودیت هست و نه گره پنج! البته احتمالا اکثرا فهمیدن این اشتباهو، اما از اونجا که ممکنه کسی غیز از راهیان ارشد چیز دیگه‌ای رو نخونه، گفتم مطرحش کنم. اگه کسی نظر دیگه‌ای داره بگه حتما.

سلام

ممنون بابت توضیحات

ببخشید در مورد تست کنکور کامپیوتر سال ۹۳ هم همین اشتباه هست؟ سوالی که در مورد k-consistency هست (ببخشید الان کتابم دستم نیست سوال رو دقیق بگم)

میشه اون رو هم یه بررسی کنید

خیلی ممنون

ارسال:

Black.Star پاسخ داده:

(۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳ ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  ببخشید در مورد تست کنکور کامپیوتر سال ۹۳ هم همین اشتباه هست؟ سوالی که در مورد k-consistency هست (ببخشید الان کتابم دستم نیست سوال رو دقیق بگم)

میشه اون رو هم یه بررسی کنید

سلام، بله چند مورد مبهم مثل این سوالی که شما گفتین هست.
چون میگن طبق قوانین انجمن قاطی میشه سوالات، واسش یک تاپیک جدید ایجاد کردم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

sixsixsix پاسخ داده:

RE: سوال ۸۶ هوش IT-94 و اشتباه راهیان ارشد

(۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲ ب.ظ)Black.Star نوشته شده توسط:  سلام

یا خـــــــــــــــــــدا
شنیده بودم این کتاب اشتباه داره ولی نمیدونستم تا این حد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۶۳ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۲ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
Rainbow ارشد هوش بهشتی یا نرم علم وصنعت aria_irani ۰ ۲,۳۸۲ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aria_irani
  بهترین منابع هوش مصنوعی برای کنکور ارشد marvelous ۳ ۵,۱۱۱ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۱۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Sad فروش کتابهای ارشد هوش مصنوعی ماهان alieye ۰ ۲,۲۹۱ ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: alieye
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۸۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۶۱۷ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close