زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد صفحه ۱۱۳ کراس راس

ارسال:

LEA3C پرسیده:

واقعا نمی تونم درک کنم چطوری این رو حساب کرده

مگه ۰/۴ درخواست ها نباید بشه ۰/۴*۱۵=۶
پس چرا اینجوری نوشته؟

چرا تاخیر انتقال ناشی از لینک ۱۵mb رو ناچیز گرفته؟
خب شدت ترافیک اومده پایین تاخیر صف ناچیز میشه نه که تاخیر انتقال.

واقعا اگه کسی میدونه جواب بده این اعصابمو خورد کرده دیگه

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Densike پاسخ داده:

RE: سوال در مورد صفحه ۱۱۳ کراس راس

(۱۱ دى ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ق.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  واقعا نمی تونم درک کنم چطوری این رو حساب کرده

مگه ۰/۴ درخواست ها نباید بشه ۰/۴*۱۵=۶
پس چرا اینجوری نوشته؟

چرا تاخیر انتقال ناشی از لینک ۱۵mb رو ناچیز گرفته؟
خب شدت ترافیک اومده پایین تاخیر صف ناچیز میشه نه که تاخیر انتقال

واقعا اگه کسی میدونه جواب بده این اعصابمو خورد کرده دیگه
لطفا صورت سوال رو بزار

۰
ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

در شکل زیر گفته ۱۵ درخواست در ثانیه به اینرنت میدیم که جواب هر درخواست ۱mb هست و تاخیر اینترنت به طورمتوسط ۲ ثانیه.
اومده از یک proxy server با hit rate=0.4 استفاده کرده یعنی ۴۰% از درخواست ها از طریق cache که درون شبکه محلی با پیوند ۱۰۰mbps هست جواب داده میشه و بقیه درخواست ها از طریق اینترنت و سرور های اصلی. حالا کل زمان دریافت جواب برای ۱۵ درخواست چقدر هست.(شکل در پیوست)
صفحه ۱۱۳ زبان اصلی کاملتر گفته ولی اومده بصورت زیر حساب کرده
[tex]0.4(0.01\: \sec) 0.6(2.01\: \sec)[/tex]
در واقع گفته با کاهش شدت ترافیک بر روی پیوند دستیابی تاخیر آن نا چیز می شود!!! تاخیر صف ناچیز میشه دیگه؟ در حالی که تاخیر انتقال ناشی از ۶۰% درخواست ها که ۹mb می شود بر روی پیوند ۱۵mbps انگار در نظر نگرفته چرا؟
خیلی روش فکر کردم یا من اشتباه فهمیدم یا کراس داره اشتباه میگه Big Grin
Densik کمک کن لطفا میدونم شریف TA هستین ممنون

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

Densike پاسخ داده:

تاخیر صف حذف میشه کامل که داری درست میگی

تاخیر انتقال چون میشه ۰/۰۶۶ ثانیه در مقابل ۲ ثانیه چیزی نیست .. ۱ مگابیت تقسیم بر ۱۵ مگابیت در ثانیه حدودا میشه۰/۰۶۶ که در مقابل ۲ ثانیه میشه صرف نظر کرد هرچند کار درستی نکرده چون اون ۰/۰۱ ثانیه رو حساب کرده باید این ۰/۰۶۶ ثانیه هم حساب میکرد ..
بعد ببین ما اینجا داریم میانگین تاخیر بسته ها رو حساب میکنیم .. نباید ۰/۶* ۱۵ رو حساب کنی بگی ۹ مگابیت .. چون داریم میانگین تاخیر بسته ها رو حساب میکنیم ( مثل متوسط زمان دسترسی کش توی معماری ) .. بعد حالا میتونی ۱۵ رو در عدد حاصل این ضرب کنی میشه جوابت
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  تاخیر صف حذف میشه کامل که داری درست میگی

تاخیر انتقال چون میشه ۰/۰۶۶ ثانیه در مقابل ۲ ثانیه چیزی نیست .. ۱ مگابیت تقسیم بر ۱۵ مگابیت در ثانیه حدودا میشه۰/۰۶۶ که در مقابل ۲ ثانیه میشه صرف نظر کرد هرچند کار درستی نکرده چون اون ۰/۰۱ ثانیه رو حساب کرده باید این ۰/۰۶۶ ثانیه هم حساب میکرد ..
بعد ببین ما اینجا داریم میانگین تاخیر بسته ها رو حساب میکنیم .. نباید ۰/۶* ۱۵ رو حساب کنی بگی ۹ مگابیت .. چون داریم میانگین تاخیر بسته ها رو حساب میکنیم ( مثل متوسط زمان دسترسی کش توی معماری ) .. بعد حالا میتونی ۱۵ رو در عدد حاصل این ضرب کنی میشه جوابت

در مورد میانگین تاخیر بسته ها درست میگید در این زمینه روشن شدم منظور چیه
ولی واقع نمیدونم چرا تاخیر انتقال رو نادیده گرفته

خیلی کمک خوبی بود ممنونم یکم اعصابم آروم شد Big Grin

ارسال:

Densike پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ب.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  تاخیر صف حذف میشه کامل که داری درست میگی

والله رفتم متن کراس رو نگاه کردم نوشته صرف نظر کرده .. مهم نیست به هر حال چون بخش بزرگ قضیه همون ۲ ثانیه هست

ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۳۶ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ب.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  تاخیر صف حذف میشه کامل که داری درست میگی

والله رفتم متن کراس رو نگاه کردم نوشته صرف نظر کرده .. مهم نیست به هر حال چون بخش بزرگ قضیه همون ۲ ثانیه هست

درسته ولی گفته چون شدت ترافیک کاهش می یابد پس ناچیز میشود که صف منظورش هست دلیل بر حذف تاخیر انتقال نمی شه
اما در هر صورت منظورش متوسط تاخیر بود که راهنمایی خوبی بود
تشکر بابت راهنمایی ولی منتظر سوالای دیگه من برای فصلای دیگه هم باشید BlushBlushBlush

۰
ارسال:

edward71 پاسخ داده:

خدا به داد این دوستمون که شبکه میخونه برسه

راستی یه سوال، مطالعه سوالات امتحان های مایکروسافت و سیسکو میتونه کمکی بکنه ؟ مخصوصا سیسکو ؟
Sent from my iPad Air

ارسال:

Densike پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  خدا به داد این دوستمون که شبکه میخونه برسه

راستی یه سوال، مطالعه سوالات امتحان های مایکروسافت و سیسکو میتونه کمکی بکنه ؟ مخصوصا سیسکو ؟
Sent from my iPad Air

خیر

۰
ارسال: #۱۰

edward71 پاسخ داده:

یه حسی بهم میگه توی کنکور پیش رو از امنیت شبکه هم سوال میدن، دوستان شما نظری ندارید ؟ ممکنه بدن ؟

Sent from my iPad Air

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۸۱ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۳۹ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۰۸ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۱۸۸ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  نسبت راست دو زبان fly2000 ۰ ۱,۱۴۱ ۰۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: fly2000
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۸۱ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۸۱ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فاصله دو راس(دکتری ۹۷) ss311 ۱ ۱,۶۸۵ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close