زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در خصوص زمینه های جذب بازار کار

ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سلام
بچه ها واقعا دیگه امیدی به استخدامی های دولتی ندارم. اما برای جذب در بازار کا واقعا نمیدونم تخصص در چه زمینه ای برای رشته ما بازار کار بیشتری داره. واقعیت اینه که من با داشتن مدرک ارشد نرم افزار تخصص لازم رو در زمینه خاصی ندارم و الان فقط تمرکزم روی این مسءله ی که بتونم در زمینه بتونم تا حدودی که جذب بازار کار بشم تخصص بدست بیارم و یا آماده بشم که بتونم سریعتر نتیجه بگیرم و بتونم کاری پیدا کنم.
ممنون میشم اگر در زمینه های که امید بیشتری برای جذب هست راهنمایی کنید.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط Riemann.)
الان بازار کار بیشتر تمرکزش رو موبایل هست و وب، که وب هم خودش دو قسمت میشه سمت کلاینت و سرور، این روزا کسی که توی کلاینت ساید قوی باشه خیلی کم پیدا میشه و اگه شما کلاینت ساید بلد باشی راحت میتونی بهترین شرکت ها بری کار کنی.
تخصص های سمت کلاینت
javascript, angularjs, css , css3 , sass, html 5 و آشنایی با سایر فریم ورک های جاوااسکریپتی هم میتونه مفید باشه مثل backbone یا ember و همچنین کار با ابزار هایی مثل gulp و آشنایی با محیط webstorm. و همچنین طراحی رسپانسیو و کار با بوتسترپ و bower .

سمت سرور ، بسته به اینکه چه استکی میخوای کار کنی باز اپشن زیاد هست، توی دان نت شما باید
web api, entity framework و سی شارپ و کار با IIS و همچنین Sql Server و fiddler و همچنین آشنایی با asp.net mvc داشته باشید.
Linq و همچنین آشنایی کلی در مورد بحثای مهندسی نرم افزار و دیزاین پترن های مختلف میتونه مفید باشه مثلا سینگلتون و ....

موبایل هم که خیلی آشنایی ندارم ولی دیگه اندروید هست Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: f.b
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۳۰ ق.ظ
سلام
همه جور کاری هست. بسته به اینکه خودتون به چه کاری علاقه داشته باشید که من خودم با امتحان کردن زمینه های مختلف فهمیدم به چه زمینه هایی علاقه دارم و به چه زمینه هایی علاقه ندارم.
به نظرم بهترین راه اینه که یه جایی مشغول به کار بشید و مهارت های لازم رو در حین کار (سر کار و بعد از کار در خونه) یاد بگیرید. همه هم قرار نیست برنامه نویس بشن، بعضیا پشتیبان میشن، بعضیا ممکنه سوییچ کنن رو مسایل مدیریتی و حتی مسایل دیگه مربوط به علوم انسانی.
تمام مهارت های مورد نیاز برای کار مهارت های فنی نیست. شاید حتی مهارت های فنی ۵۰٪ کار باشه (شایدم حتی کمتر). اخلاق و برخورد با همکارها، نظم و مسیولیت پذیری، کار تیمی و ... هم جزو مهارت های کار محسوب میشن.
تو مصاحبه های شغلی فقط شما نیستید که میخواید خودتون رو به صاحب کار ثابت کنید و صاحب کار شما رو ارزیابی کنه، بلکه شما هم باید در ذهن خودتون صاحب کار رو (از جنبه های مختلف) ارزیابی کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , f.b
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط Riemann.)
حرفای دوستمون هم کاملا درست هستن، خیلی فاکتور ها هستن که توی کار مهم هست منتهی دانش فنی میتونه تاثیر خیلی مهمی توی مصاحبه داشته باشه و رقیب های شما رو راحت بزاره کنار، البته این تخصص هایی که من گفتم، فرضم بر اینه که شما میخوای تهران کار کنی، خیلی با شرایط شهرستان آشنا نیستم که چه چیزایی میخواد، این چیزایی که من لیست کردم، توانایی های هستن که شرکت های بزرگ از شما انتظار دارن.

در ضمن جا داره بگم که شرکت های بزرگ بیشتر دنبال یه شخصی هستن که بتونن روی اون سرمایه گذاری کنن، حداقل برای دوسال، یعنی اگه شما این تضمین رو به شرکت بدی که مثلا میتونن روی شما حساب کنن، بحثای فنی رو میشه توی یک ماه یا کمتر یاد گرفت ...

شرکت های بزرگی مثل فناپ و رایورز که من دوستام توی اونا کار میکنن، شدیدا این مشکل رو دارن که نیروی کار قابل اعتماد(از لحاظ زمانی) خیلی کم هست و حتی کمبود نیرو هست!
۰
۰
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ق.ظ
من شهرستان هستم شرکت ها اول از همه نمونه کار میخوان. البته فعالیت شرکت ها هم زیاد نیست و به همین خاطر رقابت بیشتره و واقعا از لحاظ تخصص باید حرفی بذای گفتن داشت.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
۰
۰
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۰۹:۲۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: راهنمایی در خصوص زمینه های جذب بازار کار
(۱۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۲۷ ق.ظ)f.b نوشته شده توسط:  من شهرستان هستم شرکت ها اول از همه نمونه کار میخوان. البته فعالیت شرکت ها هم زیاد نیست و به همین خاطر رقابت بیشتره و واقعا از لحاظ تخصص باید حرفی بذای گفتن داشت.
به نظرم انقدر منطقی (دو دو تا چار تایی) به قضیه نگاه نکنید. توی کار مهارت هایی مثل مذاکره، رهبری، مدیریت تعارض ها بسیار مهم هستن. شما اگه بتونید مصاحبه کننده رو قانع کنید که توانایی دارید قضیه حله که این بستگی به بیان شما داره. مذاکره مهمه چه تو کار چه تو زندگی.
یه سری چیزا هم هست که غیر مستقیم داره بررسی میشه مثل وقت شناسی شما. اگه با چند نفر که کار انتخاب نیرو انجام داده باشم (مثلا مدیر یه مجموعه کوچیک) صحبت کنید چیزای جالبی دستگیرتون میشه.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۱,۹۵۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۹۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۴۹۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۲۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۵۴ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی برای ورودی های ۹۵ هوش مصنوعی دانشگاه تهران saeed93 ۱۶ ۱۲,۶۱۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۶۵۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۵۵۲ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close