زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دروس آزمون دکتری ۹۵

ارسال: #۱۶
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۴۴ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
آره دیگه!
در هر سال دوبار آزمون می گیرن! یکی تو اسفند یکی تو آبان! شما یکیش رو قبول بشی حله!!! تا دو سال می تونی برای امتحان کردن شانستون توی مصاحبه برید مصاحبه!!!
البته حقیقت اینه که خود سازمان سنجش هم دقیقا نمی دونه می خواد چه کار بکنه!مسئولین سنجش کلی مصاحبه ی ضد و نقیض کردن تا الان! به علاوه دارن کلی گویی می کنن و جزئیات رو هی به بعدا موکول می کنن! این یعنی خودشون هم دقیقا نمی دونن چه کار می خوان بکن!
کلا اون کارهایی که برنامه ریزی درست و درمون و مشخصی داره، معمولا سال اول و دوم درست اجرا نمی شه و تا بخواد راه بیافته و بیافته رو روال پدر داوطلب ها رو در میاره! این برنامه ی امسالشون که برنامه ریزی درستی هم نداره! خدا به فریادمون برسه!

از عنوان دقیق درس ها ( کارشناسی یا ارشد؟) کسی خبری پیدا نکرد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۷
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ب.ظ، توسط bahareh.)
دروس آزمون دکتری ۹۵
منظور از این خبر چیه!!

" دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بیستمین المپیاد دانشجویی و در جمع خبرنگاران، گفت: در اطلاعیه اولیه تغییر آیین نامه آزمون دکتری تعداد رشته‌های امتحانی از ۲۵۲ رشته به ۷۲ رشته کاهش یافته بود. "

از این خبر چی میشه فهمید؟

"رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: با برگزاری آزمون دوبار در سال، هم آزمون تکرار می شود و هم داوطلبات بدون محدودیت می توانند شرکت کنند.

وی گفت: سه قسمت استعداد تحصیلی، آزمون زبان و دروس تخصصی در حد دروس پایه و اصلی رشته اصلی از جمله بخش هایی است که در آزمون مد نظر قرار دارد. البته رشته امتحانی بدون توجه به گرایش ها و شاخه های آن درنظر گرفته می شود. "
ارسال: #۱۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۹ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
شاید واقعا سه درس رو در نظر بگیرن:
نرم افزار و هوش : ساختمان داده، الگوریتم، سیستم عامل
شبکه و معماری: مدار منطقی، معماری، شبکه

معقول به نظر میاد
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۱۹
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۵۷ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
به شدت واضحه اینا چون وایه همه گرایشا میخوان یه آزمون باشه از هر گرایشی یه درسایی گذاشتنSmile) حالا بع بعضیا خوب رسیده... مثلا توو نرم ساختمان الگوریتم سیستم عامل... توو هوش ساختمان الگوریتم... واسه معماری منطقی و معماری... واسه کل آی تی ام شبکهSmile)
در مورد اینکه سطح سوالات از کارشناسی هست یا ارشد به نظر بنده تنها درس مشکوک سیستم عامل هست بقیه از همون کارشناسی میاد حتماSmile) من خودم به شخصه اگه بخوام شرکت کنم ۱ ماه مونده فقط مدار معماری ساختمان و الگوریتم میخونم...اونم بسیار اجمالیSmile) میخواستم بگم بار اولو میبینم واسه دفعه بعد آماده شم دیدم ازینا بعید نیست واسه دفعه بعد یه تز جدید بدنSmile)
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , سجاد۶۷
ارسال: #۲۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط crevice.)
دروس آزمون دکتری ۹۵
من میگم چه کاریه اصلا ازمون میگیرن!
یه تاس بگیرن دستشون واسه هر کی جفت شیش اومد مجاز به مصاحبه بشه! Big Grin

پ.ن: بیچاره ها میدونن که باید یک عده فیلتر بشنا؛ فقط نمیدونن چجوری Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: هلیا.۹۹ , gogooli , ppp1486 , montazer , ایزدی
ارسال: #۲۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۰ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
دوستان به نظر میاد کلیه دروسی که اومده- پیشرفته یا کارشناسی- مثل سالهای قبله. یعنی واسه معماری، معماری پیشرفته و واسه شبکه، شبکه پیشرفته، و واسه منطقی هم در حد کارشناسی هست. این البته واسه گرایش نرم هست و به نظرم همینطور باشه. از الان اعلام کردن که هر کی میخواد شروع کنه شروع کنه.
ارسال: #۲۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ق.ظ
Re: RE: دروس آزمون دکتری ۹۵
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۰ ب.ظ)arshad90 نوشته شده توسط:  دوستان به نظر میاد کلیه دروسی که اومده- پیشرفته یا کارشناسی- مثل سالهای قبله. یعنی واسه معماری، معماری پیشرفته و واسه شبکه، شبکه پیشرفته، و واسه منطقی هم در حد کارشناسی هست. این البته واسه گرایش نرم هست و به نظرم همینطور باشه. از الان اعلام کردن که هر کی میخواد شروع کنه شروع کنه.

سلام
شما از کجا می دونید؟
بالاخره چی شد؟
ارسال: #۲۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط Renegad.)
RE: دروس آزمون دکتری ۹۵
متاسفانه باز هم شاهد تصمیمات خلق الساعه و بدون برنامه هستیم!! قرار بود آزمون کتبی دوره دکتری فقط و فقط شامل زبان و استعداد تحصیلی باشه و باقی موارد به دانشگاه ها واگذار بشه که انصافاً این شیوه برگزاری خیلی معقول تر بود اما باز هم سازمان سنجش گند زد!!البته این رو هم بگم که سازمان سنجش بیشتر روی سیاست های برگزاری آزمون دخالت و نظارت داره و در انتخاب دروس امتحانی عملاً نقشی نداره!!در واقع انتخاب دروس امتحانی از طرف شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم به سنجش ابلاغ میشه.

در مورد اینکه دروس در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستن، هنوز اظهار نظر قطعی صورت نگرفته و صحبت ها در حد شنیده هاست، اما با توجه به چارت آزمونی بقیه رشته ها میشه نتیجه گرفت که سطح دروس در حد دوره کارشناسی هستن.اگه به دورس رشته برق یا عمران نگاهی بندازید کاملاً متوجه میشید که دروس این رشته ها از دوره کارشناسی انتخاب شدن.(البته این فقط برداشت شخصیه منه و ممکنه کاملاً اشتباه باشه،باید منتظر اظهار نظرهای رسمی باشیم)

البته اینکه دروس از دوره کارشناسی انتخاب شدن(البته امیدوارم اینجوری باشه) تا حدودی خوبه!چرا؟ چونکه بسیاری از دروسی که در دوره کارشناسی ارشد یک رشته در یک دانشگاه تدریس میشه تفاوت زیادی با دروس همون رشته توی یک دانشگاه دیگه داره!! حالا شاید این تفاوت در رشته های نرم افزار و هوش مصنوعی خیلی مشهود نباشه(در حد یک الی دو درس، البته خود نرم افزار هم گرایش زیاد داره مثل سیستم های نرم افزاری و یا الگوریتم که تفاوت درسها باز هم بیشتر میشه) اما این رو مطمئن هستم که در IT این قضیه کاملاً صادقه!!شما کافیه فقط به سیلابس دانشگاه های مجری دوره های ارشد IT یه نگاه بندازید و ببینید که تفاوت زمین تا آسمونه!!هر دانشگاهی هم واسه ارائه دروس یه فلسفه خاصی داره و بعضی ها هم که سیلابس بقیه دانشگاه ها یا وزارت علوم رو قبول ندارن!! از طرفی به خاطر حذف گرایش ها، شما مجبورید که دروس گرایش های دیگه رو هم مطالعه کنید، متاسفانه این قضیه برای همه رشته ها اتفاق افتاده و بسیاری از بچه های رشته های علوم انسانی هم از این قضیه شاکی هستن.
به خاطر همین موضوع من ترجیح میدم همون شبکه و سیستم عامل دوره کارشناسی رو امتحان بدم تا شبکه پیشرفته یا سیستم های توزیع شده، چرا؟
۱- سیلابس استاندارد
۲- وجود کتاب های خوب
۳- استفاده از نمونه سوالات آزمون های ارشد
پارسال که میخواستم برای دکتری IT بخونم نمیدونستم چی بخونم و چه جوری باید بخونم!!هر کتابی یه چیزی واسه خودش میگفت، یا اگه به جزوه های ارشد خودم رجوع میکردم بیشتر گیج میشدم چون استاد اون درس مطالب دیگه ای واسه خودش مطرح کرده بود! همچنین بسیاری از درس ها از جمله پایگاه داده پیشرفته و یا ذخیره و بازیابی پیشرفته رو هم نگذرونده بودم.

در آخر هم یک نکته ای رو عرض کنم، همیشه نیمه خالی لیوان رو نبینیم، این آزمون یه نکته مثبت هم داره و اون هم تعریف یک بازه زمانی برای اعتبار این آزمونه که مورد خوبیه، کافیه یک بار نمره خوبی در آزمون کسب کنید و بعد از اون با خیال راحت میتونید روی حوزه پژوهش و سوابق علمی خودتون کار کنید.اگه این بازه زمانی ۳ ساله بود که دیگه خیلی عالی میشد.
عذرخواهی میکنم خیلی طولانی شد
برای همه آرزوی موفقیت دارم
 سپاس‌گزاری شده توسط: montazer , سجاد۶۷
ارسال: #۲۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۱ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
دوستان من اون سوال رو که آزمون در سطح کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد رو توی سیستم پرسش و پاسخ سنجش اعلام کردم. هروقت جواب بدن منم اینجا اعلام میکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: amirhacker , raakhshan
ارسال: #۲۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱ ب.ظ)persianfa نوشته شده توسط:  دوستان من اون سوال رو که آزمون در سطح کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد رو توی سیستم پرسش و پاسخ سنجش اعلام کردم. هروقت جواب بدن منم اینجا اعلام میکنم
من قبلا زدم: اینو گفتن:
متن درخواست:
با سلام
دروس اعلام شده کد رشته ی ۲۳۱۲(مهندسی کامپیوتر) در ازمون دکتری ۹۵ به شرح ذیل اعلام شده است. عمومی : زبان استعداد اختصاصی: ساختمان داده و طراحی الگوریتم، منطقی و معماری، شبکه و سیستم عامل درس طراحی الگوریتم و معماری و شبکه و سیستم عامل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارایه می شود. لطفا صریحا مشخص کنید منظور کدام درس است؟ الگوریتم کارشناسی یا الگوریتم پیشرفته ی ارشد؟ معماری کارشناسی و یا معماری پیشرفته ی ارشد؟ شبکه ی کارشناسی و یا شبکه پیشرفته ی ارشد؟ سیستم عامل کارشناسی یا سیستم عامل پیشرفته ی ارشد؟
پاسخ:
با سلام
جهت اطلاع از منابع به واحد اموزش دانشگاه محل تحصیل خود یا دانشگاه‌هایی که رشته مورد نظر را دارا می‌باشند, مراجعه نمایید.سازمان سنجش منحصر مواد ازمون را از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام مشخص و اعلام می کند.
با سپاس
 سپاس‌گزاری شده توسط: Renegad , persianfa , سجاد۶۷
ارسال: #۲۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۳ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۱ ق.ظ)sout777 نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱ ب.ظ)persianfa نوشته شده توسط:  دوستان من اون سوال رو که آزمون در سطح کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد رو توی سیستم پرسش و پاسخ سنجش اعلام کردم. هروقت جواب بدن منم اینجا اعلام میکنم
من قبلا زدم: اینو گفتن:
متن درخواست:
با سلام
دروس اعلام شده کد رشته ی ۲۳۱۲(مهندسی کامپیوتر) در ازمون دکتری ۹۵ به شرح ذیل اعلام شده است. عمومی : زبان استعداد اختصاصی: ساختمان داده و طراحی الگوریتم، منطقی و معماری، شبکه و سیستم عامل درس طراحی الگوریتم و معماری و شبکه و سیستم عامل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارایه می شود. لطفا صریحا مشخص کنید منظور کدام درس است؟ الگوریتم کارشناسی یا الگوریتم پیشرفته ی ارشد؟ معماری کارشناسی و یا معماری پیشرفته ی ارشد؟ شبکه ی کارشناسی و یا شبکه پیشرفته ی ارشد؟ سیستم عامل کارشناسی یا سیستم عامل پیشرفته ی ارشد؟
پاسخ:
با سلام
جهت اطلاع از منابع به واحد اموزش دانشگاه محل تحصیل خود یا دانشگاه‌هایی که رشته مورد نظر را دارا می‌باشند, مراجعه نمایید.سازمان سنجش منحصر مواد ازمون را از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام مشخص و اعلام می کند.
با سپاس
چه جوابی ؟!!!!
ارسال: #۲۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۹ ق.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
به نظر من هم از ارشد میخان سواال بیارن هم از کارشناسی.

کاش میشد:بچگی را زنده کرد کودکی شد،کودکانه گریه کرد شعر ” قهر قهر تا قیامت” را سرود آن قیامت، که دمی بیش نبود فاصله با کودکی هامان چه کرد ؟ کاش میشد ، بچگانه خنده کرد . . .
ارسال: #۲۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط javad1369.)
دروس آزمون دکتری ۹۵
دوستان احتمالش هست که مثل آزمون ارشد بعضی دروس برای گرایشهای خاص ضریب صفر داشته باشه مثلا مدار منطقی و معماری برای نرم افزار صفر باشه ضریبش و از اون طرفم طراحی و داده برای سخت افزار ضریب صفر داشته باشه ؟ ( البته اگه سوالات تخصصی تفکیک بشه امکان پذیره )
الآن معلومه که بعد از ازمون دانشگاهها چ جور عمل میکنن ؟( بالاخره هرچی باشه دانشگاهها از آزمون سنجش مجزا شدن)
اولش که میگفتن ازمون تخصصی حذف میشه ، این جوری ؟؟؟

یه چیز یادم رفت درمورد تعدادسوالات چیزی مشخص نشده ؟
ارسال: #۲۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۱۴ ب.ظ
دروس آزمون دکتری ۹۵
سلام دوستان
با بررسی هایی که دوستان انجام دادن چیزی که میشه فهمید اینه که احتمالا تمامی موارد امتحانی از کارشناسی خواهد بود. چون برای رشته هایی مثل فیزیک یا مهندسی برق و یا عمران ، تمامی موارد امتحانی از کارشناسیشون هست. (با توجه به سیلاب درسی که وزارت علوم تعیین کرده اینو گفتم)
حالا واقعا بعید هستش که برای چند رشته ی خاص بخوان بیان از ارشدشون هم سوال بدن، چون اینطوری وحدت آزمون از بین خواهد رفت. از طرفی هم قرار بود آزمون عمومی تر بشه.
البته صرفا نظر خودم بود این موارد طی تحقیقاتی که این مدت کردم و از هیئت علمی دانشگاهمون و سایت وزارت علوم متوجه شدم. هنوز هم کسی پاسخ قطعی نداده.
ارسال: #۳۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط ezra.)
دروس آزمون دکتری ۹۵
چرا انقدر ملت رو گیج می کنید دوستان !

درس معماری , معلومه که از دروس اصلی مهندسی کامپیوتر هست !
و به نطرم انقدر که به نرم افزار ربط داره به سخت افزار ربط نداره !
معماری یه abstract از سخت افزار هست !
و کسی که میخواد با سطح پیشرفته ای نرم افزاری رو مهندسی کنه ,باید طبق معماری های نوین طراحی و ارزیابی هاشو انجام بده دیگه !
یه جوری حرف میزنید انگار معماری از دروس تخصصیه زنان و زایمان هست !

البته حقم دارید !
تو مملکت ما کلاً هیچکس هیچوقت نمی دونه که یه درسی رو واسه چی داره می خونه !

خانه از پای بست ویران است !

در ضمن به نظرم خیلی بعیده که منظور دروس ارشد باشن !!!
که اگه اینطور باشه واقعاً چیزی جز حماقت نیست !
چرا که ارشد یه مقطع پژوهش محور هست و سرعت آپدیت شدن دروسش به مراتب بالاتر از کارشناسی هست !
در عوض دروس کارشناسی , اساس کار هستن !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آزمون دکتری ۹۸ jntdst ۸۴ ۴۰,۹۹۴ ۱۸ دى ۱۴۰۱ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: farzane1400
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۸۹۷ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  آزمون دکتری sara198 ۱ ۱,۴۰۹ ۱۶ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: soha1
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۲۴۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۴۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۵۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۴۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۴۰۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close