زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۱۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۱۷ ب.ظ
من هم ۱:۱۵
سرعت تخلیه اولی [tex]\frac{x}{3}[/tex] لیتر بر ساعت و دومی [tex]\frac{x}{5}[/tex] هست بنابراین سرعت همزمان تخلیه دو تا [tex]\frac{x}{5} \frac{x}{3}=\frac{8x}{15}[/tex] میشه.
کل آب دو ظرف هم که ۲x هست بنابراین باید زمان تخلیه [tex]\frac{2x}{3}[/tex] رو با سرعت [tex]\frac{8x}{15}[/tex] بدست بیاریم.
[tex]t=\frac{\frac{2x}{3}}{\frac{8x}{15}}\times60=75[/tex]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۵۵ ب.ظ
درست میفرمایید منم درست حساب کردم راهو فقط دو حالت واسم میمونه یا درست یادم نیست و گزینه ۱/۱۵ رو زدم که الان فکر میکنم ۱/۲۵ زدم یا اینکه( این احتمالش کمه) توو محاسبات اشتباه کردمSmile ولی دلم روشنه که باید ۱/۱۵ زده باشمSmile یه ۵ تهش داشت یادمهSmile
ارسال: #۱۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۰۲ ب.ظ
RE: بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری ۹۴
(۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۵۸ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  من ساعتو حل کردم در اومد فکر کنم ۱/۲۵ میشد!! البته فکر می کنم عددش همین میشد... فرض کنید دوتا ظرف هر کدومو ۱۵ لیتر آب دارن گفته بود توو یکی ۵ ساعته خالی میشد توو یکی ۳ ساعته پس با عدد فرضی که دادم میشه یکی ساعتی ۳ لیتر یکی ساعتی ۵ لیتر... پرسیده بود ۱/۳ آب جفتشون توو چه زمانی خالی میشه؟ با اعدادی که دادم توو ۱ ساعت اول ۳ لیتر یکی ۵ لیتر یکی میشه ۸ لیتر که هنوز مقدار لازم ۱/۳ کل که میشه ۱۰ لیتر نشده برای ادامه میشه توی X دیقه دیگه باید جمعا ۲ لیتر خارج بشه که با ۸ جمع شه بشه ۱۰ لیتر که اگه تناسب ببندین فقط ۲۵ دقیقه میتونه پاسخ باشه... حساب کنید همین در میاد

به اینصورت که عدد دادین، میشه ۱:۲۵ یعنی ۸۵ دقیقه. حالا من یه جور دیگه فرض میکنم میشه ۸۰ دقیقه:
فرض میکنم ظرف اول ۳ لیتر آب داره که در هر ساعت ۱ لیتر ازش خارج میشه. ظرف دوم هم ۵ لیتر آب داره که اونم ازش ساعتی ۱ لیتر خارج میشه. پس ظرف اول توی ۳ ساعت و ظرف دوم توی ۵ ساعت تخلیه میشه. اگه همزمان شبرها رو باز کنیم، توی ۱ ساعت، ۲ لیتر آب خارج میشه. یعنی توی ۶۰ دقیقه، ۲ لیتر. پس ۸۰ دقیقه طول میکشه تا ۸/۳ لیتر حارج بشه.

ولی فکر میکنم این عدددهی های من و شما غلطه و جواب بعدی که اینجا ارسال شده (cou10) درسته. یعنی باید با متغیر x و پارامتری حلش میکردیم.
ارسال: #۱۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ
ظرفیت ظرفها برابر هستش، اگر برابر نباشه که هر عددی میتونه جواب باشه!
ارسال: #۲۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۱۲ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۱۶ ب.ظ)cou10 نوشته شده توسط:  به اینصورت که عدد دادین، میشه ۱:۲۵ یعنی ۸۵ دقیقه. حالا من یه جور دیگه فرض میکنم میشه ۸۰ دقیقه:
فرض میکنم ظرف اول ۳ لیتر آب داره که در هر ساعت ۱ لیتر ازش خارج میشه. ظرف دوم هم ۵ لیتر آب داره که اونم ازش ساعتی ۱ لیتر خارج میشه. پس ظرف اول توی ۳ ساعت و ظرف دوم توی ۵ ساعت تخلیه میشه. اگه همزمان شبرها رو باز کنیم، توی ۱ ساعت، ۲ لیتر آب خارج میشه. یعنی توی ۶۰ دقیقه، ۲ لیتر. پس ۸۰ دقیقه طول میکشه تا ۸/۳ لیتر حارج بشه.
دوست من همون سناریو که گفتم درسته فقط فرمولی نگفتم... دقیقا هم ۱/۱۵ میشه با همون سناریو... من سر جلسه ام ۹۰ درصد همینو زدم ۱۰ درصد توو ضربو تقسیم اشتباه کردم ۱/۲۵ زدم
ارسال: #۲۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۵۰ ق.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ق.ظ)dreamer نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۷ ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  دایره و مربع ها هم اولی ۹۶ ، سومی ۳ حالت ، آخری هم ۱ حالت
نه آخری دو حالت میشد، گفته بود اگه دایره سمت چپ ۱۵ باشد چند حال ممکنه؟ یکیش میشه ۸ ۲ ۵ و ۸ ۶ ۱

چرا ۸ ۳ ۴ نشه؟

چون گفته بود تو کنج ها فقط باید اعداد فرد باشند ... پس ۸ ۳ ۴ نمیشه.اوکی ؟

انجمن تخصصی دلفی ایران
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۰ ق.ظ)aboualfazl نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ق.ظ)dreamer نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  
(16 اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۷ ب.ظ)selena92 نوشته شده توسط:  دایره و مربع ها هم اولی ۹۶ ، سومی ۳ حالت ، آخری هم ۱ حالت
نه آخری دو حالت میشد، گفته بود اگه دایره سمت چپ ۱۵ باشد چند حال ممکنه؟ یکیش میشه ۸ ۲ ۵ و ۸ ۶ ۱

چرا ۸ ۳ ۴ نشه؟

چون گفته بود تو کنج ها فقط باید اعداد فرد باشند ... پس ۸ ۳ ۴ نمیشه.اوکی ؟

نه/ سوال ضمیمه شده/ اولی ۹۶ دومی ۹۸ سومی سه حالت آخری هم ۲ حالت

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۲۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ق.ظ، توسط cavalier.)
اون سوال چند دقیقه یک سوم اب منبع ها خارج میشه سوال قشنگی بود..
میشه ۱:۱۵ یا ۱/۲۵ دقت میخواست نحوه نوشتن چجوریه بر اساس ساعت و دقیقه یا اعشاری

شما سوالا رو دارین لطفا قرارش بدین تو سایت
ارسال: #۲۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۸ ق.ظ
جواب های سوال بر اساس اعشاری بود یا ساعت دقیقه؟!
ارسال: #۲۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع که برای این درس پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی
ارسال: #۲۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۷ ب.ظ)unknown! نوشته شده توسط:  سلام دوستان خسته نباشید وامیدوارم همه نتیجه زحماتتون رو بگیرید و موفق باشید
میشه لطف کنید بگید حالا که کنکور برگزار شد و سوالات رو دیدید با توجه به سوالات ،بهترین منبع که برای این درس پیدا کردید چی بود ؟
چه منبعی رو توصیه میکنید ؟
ممنونم از لطف همگی

دوست عزیز من دوستانه میگم این درس منبع نمیخواد. ذهن خودتون رو محدود نکنید. من پارسال آزمایشی شرکت کردم و اولین بار این سوالارو میدیدم ۳۵ زدم. امسال هم بهتر از پارسال. بهترین راهش بازی ۲۰۴۸ و حل سودوکو و شطرنج و... هست. بذارید ذهنتون باز بشه و راه حل رو کشف کنه. البته من این راه رو رفتم و جواب داد. شاید نظر دوستان متفاوت باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: unknown!
ارسال: #۲۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۳۸ ب.ظ
براساس ساعت دقیقه بود به نظرم
ارسال: #۲۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط esi.)
دوستان می تونید کلید اولیه استعداد تحصیلی رو از سایت شخصی آقای مسیح خواه دانلود کنید. احتمال خیلی زیاد پاسخ ها صحیح باشند.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
ارسال: #۲۹
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ
پسورد شما چند بود؟
بگید تا دیگه نیاز به پیام دادن نباشه
ارسال: #۳۰
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ ق.ظ، توسط esi.)
(۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۷ ق.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  پسورد شما چند بود؟
بگید تا دیگه نیاز به پیام دادن نباشه
پاک کردم متاسفانه !! فکر نمی کردم بدرد بخوره !!!!

یدونه اس ام اس میخواد ، این که دیگه چیزی نیست

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۸۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۱۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۴۶ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۶۵ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۰۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۷۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۰۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۲۴۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۴۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۹۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close