زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تعداد حالات نهایی nfa برای زبان دارای لاندا و فاقد لاندا

ارسال:

pooyaa پرسیده:

تعداد حالات نهایی nfa برای زبان دارای لاندا و فاقد لاندا

سلام

اگر زبان L منظم و دارای [tex]\lambda[/tex] باشه آنگاه یک nfa با یک وضعیت نهایی وجود دارد که L را بپذیرد؟چرا؟

درحالی که میدانیم اگر زبان منظم فاقد [tex]\lambda[/tex] باشد چنین nfaای برای آن وجود دارد.

۰
ارسال:

Hamid_0311 پاسخ داده:

RE: یک سوال درمورد nfa متناظر با زبان منظم

با سلام بله دوست عزیز دقت کنید ما هر NFA میتونیم تبدیلش کنیم به یک NFA معادل تنها با یک حالت پذیرش
چرا؟ چون شما کافیه یک حالت نهایی بکشی و از تمام حالت های نهایی با لاندا بهش وصل کنی و اون حالت های نهایی اولیه را غیر نهایی کنی
زبان چه رشته لاندا را بپذیره چه نپذیره می تونی تبدیلش کنی فرقی نداره با همین روشی که گفتم
موفق باشید.Big Grin

ارسال:

pooyaa پاسخ داده:

RE: یک سوال درمورد nfa متناظر با زبان منظم

(۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۴۷ ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط:  با سلام بله دوست عزیز دقت کنید ما هر NFA میتونیم تبدیلش کنیم به یک NFA معادل تنها با یک حالت پذیرش
چرا؟ چون شما کافیه یک حالت نهایی بکشی و از تمام حالت های نهایی با لاندا بهش وصل کنی و اون حالت های نهایی اولیه را غیر نهایی کنی
زبان چه رشته لاندا را بپذیره چه نپذیره می تونی تبدیلش کنی فرقی نداره با همین روشی که گفتم
موفق باشید.Big Grin
آخه دیدم شرط گذاشته داخل کتاب گفتم بذار دوباره سوال کنم شاید یه نکته ای داره که چنین شرطی رو گذاشتهBig Grin
ممنونSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۱۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۲۰۷ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۸۵ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۲۹۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۱۸۷ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۴۷ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۸۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close