زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبیه سازهای شبکه های حسگر بیسیم

ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱ ب.ظ، توسط maryam dr.)
با عرض سلام خدمت مهندسین عزیز
اگر امکان داره راهنمایی کنید برای شبیه سازی شبکه های حسگر بیسیم کدام نرم افزار بهتر است ؟؟
من با متلب چند تا پروتوکل شبیه سازی کردم ولی برای پایان نامه نرم افزار مناسب تری نیاز دارم
با تشکر فراوان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۱۴ ب.ظ
NS2 سخته کارکردن باش
J SEEM
OMNET

.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam dr , سجاد۶۷ , Victoria
ارسال:
۳۰ دى ۱۳۹۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ
من OPNET رو ترجیح می دم. بیشتر مشکلات موجود در NS2 و OMNET در این نرم افزار وجود ندارد. از طرف دیگه کدنویسی توی OPNET بسیار ساده تر هست. کدهایی که توی NS2 ممکنه ساعت ها طول بکشه توی OPNET فقط چند دقیقه وقت شما رو میگیره. تنها مشکل OPNET این هستش که لایسنس می خواد و رایگان نیست. در نتیجه برای انجام شبیه سازی ها واسه مقاله دادن گزینه خوبی نیست. چون ظاهرا شنیدم گیر می دن (بخاطر اینکه توی ایران کرک میشه Big Grin) . قیمتش هم خیلی گرونه. ماها نمی تونیم بخریمش. یک مزیت دیگر OPNET اینه که می تونه به کدهای متلب وصلش کرد. در یه نتیچه گیری کلی میشه گفت، اگر می خوای یاد بگیری برو سراغ OPNET، اما اگر می خوای اکادمیک کار کنی باید یا به متلب اکتفا کنی، یا سختی ها و مشکلات NS2 رو بکشی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam dr , سجاد۶۷ , Victoria

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۶ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۵۷ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۳۷ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  شبیه ساز برای mobile cloud computing؟ samaneh_aftab ۲ ۳,۳۷۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۹۰۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  شبیه ساز Booksim mostafa272 ۴۱ ۲۱,۵۴۵ ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: adnan86
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۵۱ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۱۹۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۹۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close