زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته و حافظه متغیر

ارسال:

afagh.msm پرسیده:

رشته و حافظه متغیر

سلام خسته نباشید ممنون میشم اگه منو از دوگانگی ک در مورد این سوال شدم برهانید Smile
من این سوال ک تالیفی و داخل کتاب پوران داخل ی کتاب دیگه هم دیدم (یادم نیست کدوم کتاب فک کنم کتاب پیام نور بودHuh)ولی جوابشو ۱۶ داده درحالی ک پوران گفته ۱۲

سوال:
فرض کنید رشته ای به طول ۱۰ کاراکتر در حافظه ای با طول متغیر وحد بالای ذخیره شده باشد اگر حد بالای این حافظه ۱۴ کاراکتر باشد انگاه نمایش حافظه چند بایت اشغال می کند ؟
۱۴
۱۶
۱۰
۱۲

برای این سوال ۲ بایت ک برای توصیفگر (دو بایت ب این دلیل ک توصیفگر هم طول فعلی و حداکثر طول رو ذخیره میکنه)حالا باید حد بالای حافظه رو ب دو اضافه کنیم یا طول رشته Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

bluebaran پاسخ داده:

RE: رشته و حافظه متغیر

(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام خسته نباشید ممنون میشم اگه منو از دوگانگی ک در مورد این سوال شدم برهانید Smile
من این سوال ک تالیفی و داخل کتاب پوران داخل ی کتاب دیگه هم دیدم (یادم نیست کدوم کتاب فک کنم کتاب پیام نور بودHuh)ولی جوابشو ۱۶ داده درحالی ک پوران گفته ۱۲

سوال:
فرض کنید رشته ای به طول ۱۰ کاراکتر در حافظه ای با طول متغیر وحد بالای ذخیره شده باشد اگر حد بالای این حافظه ۱۴ کاراکتر باشد انگاه نمایش حافظه چند بایت اشغال می کند ؟
۱۴
۱۶
۱۰
۱۲

برای این سوال ۲ بایت ک برای توصیفگر (دو بایت ب این دلیل ک توصیفگر هم طول فعلی و حداکثر طول رو ذخیره میکنه)حالا باید حد بالای حافظه رو ب دو اضافه کنیم یا طول رشته Huh

خود پوران تو فصل گفته حافظه به صورت ایستا به اندازه حد بالا اشغال میکنه که میشه ۱۴ با اون دو تا میشه ۱۶ حالا اینجا خودش ردش کرده

(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶ ق.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام خسته نباشید ممنون میشم اگه منو از دوگانگی ک در مورد این سوال شدم برهانید Smile

سوال:
۱۴
۱۶
۱۰
۱۲

خود پوران تو فصل گفته حافظه به صورت ایستا به اندازه حد بالا اشغال میکنه که میشه ۱۴ با اون دو تا میشه ۱۶ حالا اینجا خودش ردش کرده
توصیفگر کلا برای صفات متغیر هستش که اگه همه صفات زمان ترجمه معلوم باشه که تو جدول نماد ذخیره میشه توسط کامپایلر و اگه بعضی از صفات موقع اجرا تعیین بشه خو اون موقع قسمتی از توصیفگر باید نگهداری بشه موقع اجرا
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۲۹ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۸۳ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۵۴ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  مهندسی کامپوتر ۹۵ - حافظه مجازی mahshid_dd ۲ ۲,۶۰۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
  مفهوم نبودن یک متغیر در محاسبه میانه در هیستوگرام H-Arshad ۲ ۲,۶۱۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  درخواست حل سوال ۷۲ از کامپیوتر ۹۶- مشکل در فهم حافظه نانو Sepideh96 ۱ ۲,۰۱۰ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۲۱۴ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  حافظه ها amir_ghanati ۳ ۲,۸۱۷ ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  لیست انتخاب رشته پیشنهادی رشته آیتی هر دو گرایش alilash ۰ ۲,۰۴۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
  کوبیدگی - بخش حافظه مجازی سیستم عامل mehran.hzd ۳ ۴,۰۲۹ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close