زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی

ارسال:

visitor پرسیده:

توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی

دوستان ارجمند من چند روز دیگه امتحان نظریه دارم ، این سوال رو استاد تو جزوه آوردن ، نمیدونم چطوری حل شده ، اتفاقا مهم هم هست ConfusedConfusedConfused
میشه خواهش کنم این مسئله رو یه جوری توضیح بدین که متوجه شم بتونم حفظ کنم ؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی

سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.
ترتیب مراحل کار به این شکله:
حذف لاندا - حذف قوانین یکه (یعنی مثلاً نباید از A به B داشته باشیم.) - حذف قوانین تکراری

ارسال:

visitor پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.
حذف لاندا - حذف قوانین یکه (یعنی مثلاً نباید از A به B داشته باشیم.) - حذف قوانین تکراری

ببخشید میشه خواهش کنم اینو مرحله به مرحله بگین ؟ برای حذف لاندا چه مراحلی طی شده و .. ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

visitor پاسخ داده:

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.

ببخشید میشه خواهش کنم اینو مرحله به مرحله بگین ؟ برای حذف لاندا چه مراحلی طی شده و .. ؟

فکر کنم نمیشه Sad شماره دوم بیشتر شبیه جذف لانداست تا شماره ۱
شما گفتین مرحله ۱ حذف لانداست
متوجه نمیشم

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.

فکر کنم نمیشه Sad شماره دوم بیشتر شبیه جذف لانداست تا شماره ۱
شما گفتین مرحله ۱ حذف لانداست
متوجه نمیشم

۳ مرحله به ترتیب مراحل ۲ و ۳ و ۴ هستن. مرحله ۱ برای اینه که زبان رشته لاندا رو میپذیره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  تبدیل به pdf homeless ۲ ۳,۰۱۴ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: homeless
  کمک در تبدیل به فرم گریباخ hadizd ۳ ۳,۴۹۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadizd
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۸۷۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  مهندسی کامپیوتر ۹۵ - تبدیل لاپلاس در مدار mahshid_dd ۰ ۲,۲۸۱ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
Information فتوشاپ و تبدیل عکس به سیاه و سفید setareh238 ۰ ۱,۹۹۶ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: setareh238
  توضیح درباره ی گرایش های ارشد علوم کامپیوتر parsaNA ۲۱ ۸,۶۷۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  تبدیل قالب سایت به اچ تی ام ال sanaz98 ۱ ۲,۵۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.rafami

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close