تالار گفتمان مانشت
توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - نسخه‌ی قابل چاپ

توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - visitor - 16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ق.ظ

دوستان ارجمند من چند روز دیگه امتحان نظریه دارم ، این سوال رو استاد تو جزوه آوردن ، نمیدونم چطوری حل شده ، اتفاقا مهم هم هست ConfusedConfusedConfused
میشه خواهش کنم این مسئله رو یه جوری توضیح بدین که متوجه شم بتونم حفظ کنم ؟

RE: توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - Jooybari - 16 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ

سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.
ترتیب مراحل کار به این شکله:
حذف لاندا - حذف قوانین یکه (یعنی مثلاً نباید از A به B داشته باشیم.) - حذف قوانین تکراری

RE: توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - visitor - 16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.
حذف لاندا - حذف قوانین یکه (یعنی مثلاً نباید از A به B داشته باشیم.) - حذف قوانین تکراری

ببخشید میشه خواهش کنم اینو مرحله به مرحله بگین ؟ برای حذف لاندا چه مراحلی طی شده و .. ؟

RE: توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - visitor - 17 دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ

(۱۶ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.

ببخشید میشه خواهش کنم اینو مرحله به مرحله بگین ؟ برای حذف لاندا چه مراحلی طی شده و .. ؟

فکر کنم نمیشه Sad شماره دوم بیشتر شبیه جذف لانداست تا شماره ۱
شما گفتین مرحله ۱ حذف لانداست
متوجه نمیشم

RE: توضیح یک مسئله تبدیل به فرم چامسکی - Jooybari - 17 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ

(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵ ب.ظ)visitor نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. تو فرم چامسکی هر غیرپایانه به یک پایانه یا ۲ تا غیرپایانه میره. اگه به لاندا عضو زبان باشه فقط باید غیرپایانه شروع به لاندا بره.

فکر کنم نمیشه Sad شماره دوم بیشتر شبیه جذف لانداست تا شماره ۱
شما گفتین مرحله ۱ حذف لانداست
متوجه نمیشم

۳ مرحله به ترتیب مراحل ۲ و ۳ و ۴ هستن. مرحله ۱ برای اینه که زبان رشته لاندا رو میپذیره.