زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مفهوم هرس آلفا بتا

ارسال:

joyebright پرسیده:

مفهوم هرس آلفا بتا

سلام دوستان
یه سوال کلی دارم و بدست آوردن مراحل هرس الفا بتا مشکلی ندارم
مگه نباید در الگوریتم max min در عمق ۲ این درخت که براتون ضمیمه کردم min های همزادها را قرار بدهیم. بعنی متوجه نمیشم چرا اینجا اینکارو کرده و max ها رو انتخاب کرده در صورتی که همونطور که گفتم از پایین ترین عمق باید min هارو select کنیم .

ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

mmamadi49 پاسخ داده:

RE: مفهوم هرس آلفا بتا

شاخه q حذف نمیشه
o r g h حذف میشن.

۰
ارسال:

teraktor2003 پاسخ داده:

(۱۳ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۰۲ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  سلام دوستان
یه سوال کلی دارم و بدست آوردن مراحل هرس الفا بتا مشکلی ندارم
مگه نباید در الگوریتم max min در عمق ۲ این درخت که براتون ضمیمه کردم min های همزادها را قرار بدهیم. بعنی متوجه نمیشم چرا اینجا اینکارو کرده و max ها رو انتخاب کرده در صورتی که همونطور که گفتم از پایین ترین عمق باید min هارو select کنیم .

ممنونم

جواب orgh هست؟
البته من خودم دارم این درس رو می خونم ولی درخت سختی به نظر نمی رسه
اونجور که من فهمیدم از سمت چپ ریشه رو حل می کنیم
در واقع هرجا الفا بزرگتر از بتا شد بقیه گره ها رو هرس می کنیم...چون نیازی بهشون نیست...
جواب رو یه گره میاریم بالا
حالا گره اگه مین بود,گره پایینش که الفا می شه اگه بزرگتر از این بود بقیه گره ها هرس می شه
اگه الفا بود هم گره پایینش اگه بتا بود و کوچکتر از الفا بقیه گره ها هرس می شه...
البته چون درس رو کامل زوم نکردم هنوز تو شاخه های سمت راست درخت مشکل دارم که گره ریشه رو از کجا محاسبه می کنن...

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

سلام
من متوجه نشدم دقیقا مشکلتون چیه ولی بطور کلی ی توضیحی میدم:
تو هرس الفا بتا اولین کاری ک میکنین به نود هایmax....>>>[tex]\alpha=-\infty[/tex] و به نودهای [tex]\min......>>\beta= \infty[/tex]
مثلا تو این شکل نود ریشه رو اگmaxبگیری نودهای سطح بعد نودminو نود سطح ۳دوباره نودهایmaxهست!
تو سطح ۳ چون maxهست مقدار [tex]\alpha=3[/tex]میشه بلافاصله گره پدرش ک مقدار[tex]\beta= \infty[/tex]هست با این ۳مقایسه میشه وچون ۳کمتر از بی نهایت است مقدار [tex]\beta=3[/tex]تغیر میکند
دوباره به سطح ۳میایم مقدار الفا برای نودی ک شاخه های n,oداره!دفعه اول برابر ۴میشه..بعد بلافاصله با مقدار گره پدرش ک یک گره min هس و مقدار بتا آن برابر با۳شده بود و این مقدار از مقدار ۴فرزندش کمتره پس شاخه o هرس میشه!!بهمین ترتیت نود بعد سسطح ۳ هم شاخه q حذف میشه چون مقدار الفا برابر ۷ میشود درصورتی ک مقدار بتا پدرش کمتر از اونه و برابر ۳هست.

امیدوارم خوب گفته باشم!!

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۱۳ دى ۱۳۹۳ ۰۲:۰۵ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  مثلا تو این شکل نود ریشه رو اگmaxبگیری نودهای سطح بعد نودminو نود سطح ۳دوباره نودهایmaxهست!

نه کاملاً خوب و درست توضیح دادید با این نکته ای که گفتید اشتبامو فهمیدم من از پایین ترین عمق min ترین حساب می کردم و به ترتیب max و ... ولی الان از بالا به پایین بیاید با max مشکل حل شدست .
ولی جای تعجب است الگوریتم اسمش minmax هست ولی از max شروع می کنیم .!

در جواب اون دوستمم عرض کنم بله جواب د است ، مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۸۰۷ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  مفهوم نبودن یک متغیر در محاسبه میانه در هیستوگرام H-Arshad ۲ ۲,۶۵۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  مفهوم و سازکار Memory-mapped Files mehran.hzd ۰ ۱,۴۴۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا ali.majed.ha ۳ ۲,۹۳۸ ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  مفهوم cut , ! wskf ۲ ۲,۱۰۶ ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  هرس الفابتاحاوی عنصرشانس mzha ۶ ۳,۰۱۸ ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  مفهوم شبکه (لاتیس) ali.majed.ha ۳ ۴,۴۳۱ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  مفهوم شبکه های مدار مجازی edward71 ۴ ۵,۰۴۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  حذف نشدن شاخه ای در هرس آلفا بتا Hopegod ۶ ۳,۱۳۰ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close