زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ای تی ۸۶ و ای تی ۸۵

ارسال:

zahra6144 پرسیده:

سوال ای تی ۸۶ و ای تی ۸۵

حجم نهان در یک سیستم کامپیوتری ۲ به توان b بلوک است.به فرض استفاده از نگاشت set-assocative اگر طول میدان set صفر و b باشد انگاه
۱)نگاشت خاصل به ترتیب معادل ------------------و ----------------است.
سلام بچه ها.تو کتاب پوزان جوابشو نوشته به ازای set=0 فول اسوشیتیو و به ازای set=b دایرکت است!!!!

من نمی فهمم چرا به ازای set=b دایرکت مگر نه اینکه اگر مثلا ۲ به توان ۴ بلک داشته باشیم(b=4) پس میشه set=4 وبا ۴-way میشه کش set-assocarive مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال ای تی ۸۶

و یا ای تی سال ۸۵ گفته در روش full assocative سرعت تشخیص حضور بلک در کش از سرعت تشخیص در روش set assocative کمتر است!!!

مگر فول به تعداد بلاک هاش مقایسه کننده نداره و به صورت موازی مقایسه نمی کنه؟ مگر اینکه سرعتشون برابر باشه که اونموقع من قبول درام این جمله درسته

جالبه میگه حتی direct سرعتش بیشتر از full assocative هستش چرا؟ مگر فول موازی انجام نمی ده ؟!!!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mmamadi49 پاسخ داده:

RE: سوال ای تی ۸۶ و ای تی ۸۵

راجع به سوال اولتون که کاملا مشخصه وقتی به تعداد بلاکها set داشته باشیم میشه همون حالت دایرکت ، حالا وقتی تعداد بلاکها (همون set )ها را در چند مرحله هر مرحله نصف کنیم ، چون مجبوریم همون مقدار فضای کش رو داشته باشیم تعداد set ها هر مرحله نصف میشه ولی در عوض ستون ها یا همون way ها بیشتر میشه تا در نهایت یک set داریم و b تا way خواهیم داشت که میشه حالت fully assocative.
راجع به سوال دوم هم چون بنظر من در حالت دایرکت هر بلاک ایندکس داره جستجو سریعتره اما در fully باید به تعداد بلاکها در هر way دنبال داده بگرده کندتره.

۰
ارسال:

zahra6144 پاسخ داده:

نگفته که b بلاک!!!! گفته ۲ به توان b بلاک.پس ینی set=b و ۲way

ارسال:

mmamadi49 پاسخ داده:

(۰۳ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۰۸ ب.ظ)zahra6144 نوشته شده توسط:  نگفته که b بلاک!!!! گفته ۲ به توان b بلاک.پس ینی set=b و ۲way
شما درست میگین منم تازه متوجه شدم Sad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۸۵۵ نرم افزار farhad_vr32 ۴ ۲,۶۴۸ ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: farhad_vr32
  ۸۵۲ آی تی و تجارت. ۲۰۰۰ امنیت و شبکه، پشت کنکوری همچنان!!!! م. رجبی ۲ ۳,۷۰۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: م. رجبی
  تناقض در پاسخ به تست کنکور ۸۵و۸۶ در کتب پارسه و پوران tredex ۱ ۲,۱۸۵ ۱۲ آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close