زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد هرس درخت

ارسال:

electcomp پرسیده:

راهنمایی در مورد هرس درخت

با سلام بر اساتید
لطفا راهنمایی کنید که چطور باید این درخت هرس شود!؟؟ مراحل اش چطوری هست؟؟؟

[تصویر:  321508_scan0005.jpg]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

flowerirani پاسخ داده:

RE: راهنمایی در مورد هرس درخت

در سمت چپ ترین شاخه -۵ انتخاب میشه میره بالا تو مین فیکس میشه بعد میریم سراغ شاخه دوم از چپ چون اینبار ماکزیموم انتخاب میکنه از بین شاخه اول یعنی ۳رو میبینه وچون در سطح ماکزیموم مقدار پیدا شده یعنی ۳ از مقدار مینیموم سطح بالاترش-۵ بزرگتره شاخه بعدیش یعنی۷ هرس میشه حال در سطح بالاترش که مینیموم انتخاب میکنه از بین ۳و -۵ همون -۵ فیکس میشه میره تو ریشه میشینه ابتدا
حالا شاخه دوم ریشه رو بررسی میکنیم در پایینترین شاخه ابتدا ۰ چون تنهاست انتخاب میشه وفیکس میشه در مثلث رو به بالا یعنی ماکزیموم فیکس میشه حالا شاخه دوم وسطی چون مینیموم انتخاب میکنه تا عدد اول یعنی -۵ رو دید چون -۵کوچکتر از۰ بالاسریش هست یعنی در سطح مین سازی مقدار پیدا شده از ماکزیموم بالاسریش بزرگتره سایر همزادها هرس میشن پس اینجا هم-۲ و ۱ هرس میشن
و در شاخه سوم هم -۲ انتخاب نمیشه چون ماکزیموم انتخاب میکنه و همون۰ فیکس میشه ومیره بالا و یه شاخه هم بالاتر میره سطح بالاتری چون مینیموم انتخاب میکنه وفقط ۱شاخه داره خود به خود ۰ انتخاب میشه و وحالا ریشه چون ماکزیموم انتخاب میکنه چون +بزرگتر از -۵ هست ۰ میره جای -۵ میشینه
حال شاخه سوم ریشه (الان ریشه مقدارش ۰) تا حالا ۷ -۲ ۱ هرس شدن
در شاخه سوم ریشه ابتدا سطح دوم مینیموم انتخاب میکنه چون شاخه اول سمت چپ یکی هست فقط ۳ هست و۳انتخاب میشه میر ه بالا فیکس میشه
در شاخه دومش چون خودش ۴شاخه میشه وماکزیموم انتخاب میکنه تا اولیت مفدارش رو یعنی ۴ رو دید چون در سطح ماکزیموم انتخاب میکنه ومقدار پیدا شده یعنی ۴بزرگتر از۳ هست یعنی بزرگتر از مینیموم بالاسریش سایر فرزندان هرس میشوند
یعنی -۵ ۷ ۰ هر سه شاخه هرس میشوند وچون مینیموم انتخاب میکنه بین ۳و ۴ همون ۳شاخه اول بالاتر فیکس میونه ونهایتا در شاخه اخر سمت چپ چون۲ هست و مینیموم انتخاب میکنه ۲میره جای ۳ قرار میگیره و چون ریشه ماکزیموم تشریف دارن و ۲ بزرگتر از ۰ ریشه قبلی هست ۲ میره ریشه قرار میگیره
۶شاخه هرس شدن به ترتیب
۷ -۲ ۱ -۵ ۷ ۰
این ۲جمله رو یاد بگیری اکثر سوالات میزنی
هر گاه در سطح مین یابی مقدار پیدا شده از ماکزیموم بالا سریش کوچکتر ویا مساوی بو سایر همزاد ها هرس میشوند.
هر گاه در سطح ماکزیموم یابی مقدار پیدا شده در هر یک از گره ها از مقدار مینیموم بالاسریش بزرگتر یا مساوی بود سایر همزاد ها یا برادرها هرس میشوند
این دوجمله رو یاد بگیر دلیلشم اینده نگریه واس هاینده هست
قول میدم اکثر سوالاتو بزنی تو هرس جز عنصر شانس که بحثش جداست
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

بسیار ممنون دوست عزیز: من چون پایه ام ضعیف هست زیاد متوجه نشدم!!! لطفا اگر جزوه یا کتابی در مورد هرس کردن سراغ دارید! لطفا معرفی کنید!!
۲ سئوال دیگه:
۱/توی خط ۲ ایا اشتباه نگفتید جسارتا !! ۳ از -۵ کمتر هست!!!

۲/این درخت توی چه حالتی هست؟؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

flowerirani پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ ب.ظ)electcomp نوشته شده توسط:  بسیار ممنون دوست عزیز: من چون پایه ام ضعیف هست زیاد متوجه نشدم!!! لطفا اگر جزوه یا کتابی در مورد هرس کردن سراغ دارید! لطفا معرفی کنید!!
۲ سئوال دیگه:
۱/توی خط ۲ ایا اشتباه نگفتید جسارتا !! ۳ از -۵ کمتر هست!!!

۲/این درخت توی چه حالتی هست؟؟؟

سپاس

حق باشماست من بایدمینوشتم بزرگتر اشتباه کردم عذر میخام اصلاح شد درخت جدیدو من دارم فصل ۲هوش میخونم احتمالا فرداشب میرسم به فصل ۵ همین هرسها اونموقع چشم امشبم رسیدم نتم ۱۲قطع میشه چشم اگر عقلم قد داد چشم اما منظورتو خوب نفهمیدم چی میخای از درخت دوم

والا حقیقتش دیشب به یه نفر میخاستم بازگشتی بگم مثل شما نوشت مزنگ بزن واست درس تتوضیح بدم یه بنده خدا اومد تا میتونست تهمت زد..... انگار ما هم... هستیم
اما من دیگه جرات ندارم چیزی بگم یه بار دیگه اول دوجمله اخرمو بخونین بعدش دوباره راه حل رو جواب شما اشتباه دوباره بازنگری کردم ببین ساده ست .هروقت مثلث رو به پایین میبینی یهنی مینیموم انتخاب میکنه البته مینیموم که انتخاب میکنه از سطح پایینیش انتخاب میکنه اگر مینیموم گره هیی دید که از بالای بالاسریش که اقا ماکزیموم باشه کوچکتر مساوی بود سایر فرزندان هرس میشه
واگر اقا ماکس انتخاب میکنه از بالاییش مینیموم بزرگتر مساوی بود سایر بچه ها هرس میشن
جزوه هم چشم واستو با پیام یه جزوه اسلایدی خوب دار م میفرستم

فایل‌(های) پیوست شده
۰۵/Adversarial Search.pdf
اندازه فایل: ۴۳۷/۵۴ KB
۰۶-Logical Agents.pdf
اندازه فایل: ۶۷۴/۴۶ KB
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

ممنون دوست عزیز:والا چیز خاصی از درخت دوم نمیخوام فقط میخوام بدونم چه حالتی از مدل درخت ها است!!؟؟
در مورد هرس درخت: یک سئوال: ان چیز هایی که توضیح دادید: یک چیز ثابت هست روش اش!؟؟
سپاس

مرسی دوست عزیز: خیلی لطف کردی!!Heart
راستی شما کار با الگوریتم A* را بلدید!!! یک نمونه تمرین دارم! میخوام بدونم درست حل کردم یا نه؟
سپاس

ارسال:

flowerirani پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ)electcomp نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز:والا چیز خاصی از درخت دوم نمیخوام فقط میخوام بدونم چه حالتی از مدل درخت ها است!!؟؟
در مورد هرس درخت: یک سئوال: ان چیز هایی که توضیح دادید: یک چیز ثابت هست روش اش!؟؟
سپاس

مرسی دوست عزیز: خیلی لطف کردی!!Heart
راستی شما کار با الگوریتم A* را بلدید!!! یک نمونه تمرین دارم! میخوام بدونم درست حل کردم یا نه؟
سپاس

فردا شب بپرسید که خونده باشمش الان فصل نااگاهانه هستم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

ممنون: پرسیدن را : می پرسم : یعنی یک تایپیک مجزا می زنم الان براش: شما هر وقت خواندید: لطفا راهنمایی کنید!
سپاس

ارسال:

fermisk90 پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  در سمت چپ ترین شاخه -۵ انتخاب میشه میره بالا تو مین فیکس میشه بعد میریم سراغ شاخه دوم از چپ چون اینبار ماکزیموم انتخاب میکنه از بین شاخه اول یعنی ۳رو میبینه وچون در سطح ماکزیموم مقدار پیدا شده یعنی ۳ از مقدار مینیموم سطح بالاترش-۵ بزرگتره شاخه بعدیش یعنی۷ هرس میشه حال در سطح بالاترش که مینیموم انتخاب میکنه از بین ۳و -۵ همون -۵ فیکس میشه میره تو ریشه میشینه ابتدا
حالا شاخه دوم ریشه رو بررسی میکنیم در پایینترین شاخه ابتدا ۰ چون تنهاست انتخاب میشه وفیکس میشه در مثلث رو به بالا یعنی ماکزیموم فیکس میشه حالا شاخه دوم وسطی چون مینیموم انتخاب میکنه تا عدد اول یعنی -۵ رو دید چون -۵کوچکتر از۰ بالاسریش هست یعنی در سطح مین سازی مقدار پیدا شده از ماکزیموم بالاسریش بزرگتره سایر همزادها هرس میشن پس اینجا هم-۲ و ۱ هرس میشن
و در شاخه سوم هم -۲ انتخاب نمیشه چون ماکزیموم انتخاب میکنه و همون۰ فیکس میشه ومیره بالا و یه شاخه هم بالاتر میره سطح بالاتری چون مینیموم انتخاب میکنه وفقط ۱شاخه داره خود به خود ۰ انتخاب میشه و وحالا ریشه چون ماکزیموم انتخاب میکنه چون +بزرگتر از -۵ هست ۰ میره جای -۵ میشینه
حال شاخه سوم ریشه (الان ریشه مقدارش ۰) تا حالا ۷ -۲ ۱ هرس شدن
در شاخه سوم ریشه ابتدا سطح دوم مینیموم انتخاب میکنه چون شاخه اول سمت چپ یکی هست فقط ۳ هست و۳انتخاب میشه میر ه بالا فیکس میشه
در شاخه دومش چون خودش ۴شاخه میشه وماکزیموم انتخاب میکنه تا اولیت مفدارش رو یعنی ۴ رو دید چون در سطح ماکزیموم انتخاب میکنه ومقدار پیدا شده یعنی ۴بزرگتر از۳ هست یعنی بزرگتر از مینیموم بالاسریش سایر فرزندان هرس میشوند
یعنی -۵ ۷ ۰ هر سه شاخه هرس میشوند وچون مینیموم انتخاب میکنه بین ۳و ۴ همون ۳شاخه اول بالاتر فیکس میونه ونهایتا در شاخه اخر سمت چپ چون۲ هست و مینیموم انتخاب میکنه ۲میره جای ۳ قرار میگیره و چون ریشه ماکزیموم تشریف دارن و ۲ بزرگتر از ۰ ریشه قبلی هست ۲ میره ریشه قرار میگیره
۶شاخه هرس شدن به ترتیب
۷ -۲ ۱ -۵ ۷ ۰
این ۲جمله رو یاد بگیری اکثر سوالات میزنی
هر گاه در سطح مین یابی مقدار پیدا شده از ماکزیموم بالا سریش کوچکتر ویا مساوی بو سایر همزاد ها هرس میشوند.
هر گاه در سطح ماکزیموم یابی مقدار پیدا شده در هر یک از گره ها از مقدار مینیموم بالاسریش بزرگتر یا مساوی بود سایر همزاد ها یا برادرها هرس میشوند
این دوجمله رو یاد بگیر دلیلشم اینده نگریه واس هاینده هست
قول میدم اکثر سوالاتو بزنی تو هرس جز عنصر شانس که بحثش جداست

سلام توضیحاتتون خیلی خوب بود استفاده کردم
سپاس

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۲۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۶۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۳۲۳ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۴۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۸۷ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۶۵ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۱۱۵ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۵۰۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۲۸۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  تعداد درخت فراگیر ss311 ۰ ۲,۰۸۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close