زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم ممیز شناور

ارسال:

alwaysPeace پرسیده:

سیستم ممیز شناور

سلام
دوستان من یه سری چیزا رو حسابی قاطی کردم Huh الان کلا یه سری سوال دارم که خیلی ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

از سیستم بایاس شده شروع می کنم
۱- تو سیستم بایاس شده میگیم کوچکترین مقدار منفی در نمایش مکمل ۲ به دنباله تمام صفر انتساب پیدا می کنه. خب اگه دنباله "۰۰۰۰۰۰۰۰" رو در نظر بگیریم (۸ بیتی)، نشون دهنده چه عددی تو سیستم بایاس شدس؟ -۱۲۸ یا ۱۲۸؟

۲- توان توی اعداد ممیز شناور چطوری محاسبه میشه؟ به صورت مکمل ۲ یا بایاس شده؟

الان چند تا سوال دیگه هم دارم که باید اول این ها رو متوجه بشم ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

RE: سیستم ممیز شناور

(۰۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ب.ظ)alwaysPeace نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من یه سری چیزا رو حسابی قاطی کردم Huh الان کلا یه سری سوال دارم که خیلی ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

از سیستم بایاس شده شروع می کنم
۱- تو سیستم بایاس شده میگیم کوچکترین مقدار منفی در نمایش مکمل ۲ به دنباله تمام صفر انتساب پیدا می کنه. خب اگه دنباله "۰۰۰۰۰۰۰۰" رو در نظر بگیریم (۸ بیتی)، نشون دهنده چه عددی تو سیستم بایاس شدس؟ -۱۲۸ یا ۱۲۸؟

۲- توان توی اعداد ممیز شناور چطوری محاسبه میشه؟ به صورت مکمل ۲ یا بایاس شده؟

الان چند تا سوال دیگه هم دارم که باید اول این ها رو متوجه بشم ممنون

۱- محدوده نمایش اعداد در سیستم مکمل دو (n بیت) از [tex]-2^{n-1}[/tex] تا [tex] 2^{n-1}-1[/tex] می باشد که معمولاً برای قسمت exponent در اعداد ممیز شناور از این سیستم نمایش اعداد (مکمل دو) استفاده می کنند. حالا به دلایلی (که باید بدانید) این مقدار exponent را با یک مقدار bias جمع می کنند تا محدود نمایش از به صورت باینری از صفر تا [tex] 2^n-1[/tex] شود (این امر دارای مزایایی می باشد) ولی ارزش exponent با کم کردن bias از آن و در همان سیستم مکمل دو مشخص می شود. مثلاً با فرض ۸ بیتی بودن exponent، برای بدست آوردن مقدار نمای برابر ۰۰۰۰۰۰۰۰ باید از bias کم کنیم که در نتیجه [tex]-128[/tex] حاصل می شود.
۲- فک می کنم پاسخ این سوالاتان را در پاسخ اول دادم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۹۳ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش) javad94 ۲۲ ۲۴,۶۷۸ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  ۳ کتاب مرجع برای تجزیه تحلیل سیستم شغل تحلیل گر سیستم hadiranji ۱ ۳,۸۳۱ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Mahla_EEL
  آیا می توان فقط رشته شناور را انتخاب کرد ؟ moh3n.cinema ۷ ۱۵,۲۱۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: cyprus
  سیستم عامل و مقاله سیستم عامل morweb ۱ ۳,۱۲۵ ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: gncooeler
  مرجع امتحان "تجزیه تحلیل سیستم ها " برای "کارشناس تحلیلگر سیستم" hadiranji ۰ ۳,۰۴۰ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hadiranji
  تعیین بزرگترین و کوچکترین توان در ممیز شناور؟؟ explorer ۴ ۴,۵۱۵ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: pe.esf
  دقت نمایش در ممیز شناور wskf ۰ ۱,۲۴۹ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: wskf
  سیگنال سیستم کامپیوتر (گرایش هوش) با سیگنال سیستم برق یکیه؟ Amir_94 ۲ ۲,۶۹۱ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  ممیز شناور دکتری ۹۶ arash691 ۲ ۱,۵۹۹ ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close