زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انحصار متقابل و ناحیه بحران

ارسال:

فرزان۹۲ پرسیده:

انحصار متقابل و ناحیه بحران

سلام متاسفانه مجبورم درس سیستم عامل رو به صورت خود خوان مطالعه کنم ببخشید که سوالاتم ابتدایی هست
در الگریتمهای انحصار متقابل و ناحیه بحران مشکل دارم مفاهیم رو میدونم اما نمیتونم تست های مربوطه رو درست جواب بدم
سوالات مشابه دوستان رو هم داخل انجمن نگاه کردم اما باز متوجه نشدم چطور باید الگوریتم رو بررسی کنم تا به جواب درست برسم
اصلا تست هابرام قابل درک نیستند اگه میشه با یک مثال ساده برام توضیح بدیدممنون
مثال تست شماره ۷۴ سراسری سال ۸۴
تست شماره ۷۵ سراسری سال ۸۵
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

maryam.iii پاسخ داده:

RE: انحصار متقابل و ناحیه بحران

صورت تست را بزارید

۰
ارسال:

فرزان۹۲ پاسخ داده:

مثال کد برنامه pi,pj داده شده کدام گزینه صحیح است
کد برنامه pj
flag[i]=true
while (flag[i] and turn=j
critical section
turn=j
flag[i]=false
جوابش نوشته شرط انحصار متقابل رو نداره ولی شرط پیشرفتو داره چطور به این نتیجه رسیده میشه برام واضح توضیح بدید؟

۰
ارسال:

فرزان۹۲ پاسخ داده:

چرا کسی جواب نمیده!!!

۰
ارسال:

shayesteb پاسخ داده:

سلام

داشتم سوالا رو میدیدم به این سوال برخوردم گفتم شاید هنوز دوست داشته باشید جواب رو بدونید

توی این کد که مربوط به فرآیند j هست [tex]P_j[/tex] اومده اول پرچم فرآیند i رو بررسی کرده که ببینه اگه فرآیند i در ناحیه بحرانی نیست خودش وارد ناحیه بحرانی بشه و پرچم خودشا true کنه . توی این شرایط ممکنه فرآیند i پرچم فرآیند j رو چک کنه و ببینه مقدارش False هست و توی ناحیه بحرانی نیست ولی قبل از اینکه بتونه پرچم خودش رو برابر True کنه فرآیند j فرصت اجرا داشته باشه و وارد ناحیه بحرانی شده باشه ( به خاطر اینکه فرآیندها اتمیک نیستن) به همین خاطره که شرط انحصار متقابل رو رعایت نمیکنه ولی شرط پیشرفت رو رعایت میکنه به خاطر اینکه فرآیندی که فعلا قصد ورود به ناحیه بحرانی رو نداره از ورود دیگر فرآیند به ناحیه بحرانی جلوگیری نمیکنه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال از فصل انحصار متقابل wskf ۲ ۱,۹۸۶ ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  سوال از فصل انحصار متقابل . هم روندی wskf ۱ ۱,۵۲۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۶:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  حداکثر تعداد ناحیه های ایجاد شده توسط n خط شکسته به صورت بازگشتی shamim1395 ۲ ۶,۵۸۰ ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: djshalam
  همروندی و انحصار متقابل zorkide ۱۵ ۱۲,۰۰۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  بررسی مسئله خوانندگان و نویسندگان و ایجاد انحصار متقابل به وسیله پیام rad.bahar ۱ ۷,۳۲۳ ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  چهار ذکر الهی مفید برای چهار حالت بحرانی Bache Mosbat ۸ ۸,۳۳۷ ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: persiansong
  پایان نامه با موضوع پردازش تصویر با بیومتریک ناحیه اطراف چشم niloofar1386 ۲ ۲,۵۳۲ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: n_amiry
  پایان نامه با موضوع پردازش تصویر با بیومتریک ناحیه اطراف چشم niloofar1386 ۰ ۲,۰۴۴ ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: niloofar1386
  الگوریتم های انحصار متقابل shayesteb ۴ ۳,۸۲۷ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shayesteb
  رقابت بحرانی mmamadi49 ۰ ۸۵۵ ۱۰ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mmamadi49

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close