زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محل درج این عنصر به روش ستونی چی میشه؟

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پرسیده:

محل درج این عنصر به روش ستونی چی میشه؟

این سوال تو کتاب مدرسان بود , من حل میکنم ۱۶۵ بدست میارم , ولی خودش نوشته ۱۶۶, بنظرم اشتباهه
اون ۱ که آخرش جمع کرده من نمیدونم واسه چیه!؟؟!
دوستان لطفاً نظرشونو بگن , مدرسان اشتباه میکنه یا من؟؟!Smile
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
[/img]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

RE: محل درج این عنصر به روش ستونی چی میشه؟

فرمول به دست اوردن ادرس [tex]array(i,j,c)[/tex] در ارایه سه بعدی [tex]array(L_1...U_1,L_2...U_2,L_3...U_3)[/tex] به روش ستونی و با فرض اینکه [tex]n[/tex] تعداد بایتیه که ارایه اشغال میکنه و [tex]\alpha[/tex] ادرس شروع ارایه هست:
[tex]((c-L_3)(U_2-L_2 1)(U_1-L_1 1) (j-L_2)(U_1-L_1 1) (i-L_1))\ast n \alpha[/tex]
که اگه بخوایم عنصر چندم رو به دست بیاریم به جای [tex]n,\alpha[/tex] مقدار [tex]1[/tex] میذاریم
خب:
[tex]((5-2)\ast6\ast8 (2-0)\ast8 (4-(-1)))\ast1 1=144 16 5 1=166[/tex]

خب پس [tex]1[/tex] اضافه همون [tex]\alpha[/tex] بودشSmile

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  فرمول به دست اوردن ادرس [tex]array(i,j,c)[/tex] در ارایه سه بعدی [tex]array(L_1...U_1,L_2...U_2,L_3...U_3)[/tex] به روش ستونی و با فرض اینکه [tex]n[/tex] تعداد بایتیه که ارایه اشغال میکنه و [tex]\alpha[/tex] ادرس شروع ارایه هست:
[tex]((c-L_3)(U_2-L_2 1)(U_1-L_1 1) (j-L_2)(U_1-L_1 1) (i-L_1))\ast n \alpha[/tex]
که اگه بخوایم عنصر چندم رو به دست بیاریم به جای [tex]n,\alpha[/tex] مقدار [tex]1[/tex] میذاریم
خب:

ولی گفته میشه در صورتی که خود سوال آلفا رو نگفته باشه , باید اون رو صفر گرفت! Huh پ چرا ۱ گرفته؟؟!!!Undecided
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

aliasqar پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ ق.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  فرمول به دست اوردن ادرس [tex]array(i,j,c)[/tex] در ارایه سه بعدی [tex]array(L_1...U_1,L_2...U_2,L_3...U_3)[/tex] به روش ستونی و با فرض اینکه [tex]n[/tex] تعداد بایتیه که ارایه اشغال میکنه و [tex]\alpha[/tex] ادرس شروع ارایه هست:
خب:

ولی گفته میشه در صورتی که خود سوال آلفا رو نگفته باشه , باید اون رو صفر گرفت! Huh پ چرا ۱ گرفته؟؟!!!Undecided

آلفا رو یک نگرفته . به خاطر اینکه اندیس بعد اول از منهای یک شروع شده اشتباه تصور میشه . بلکه جوابش درسته .
از سمت راست شروع میکنیم هر اندیسی که داده اختلافشو از اندیش پایه بدست میاریم در اندازه ابعاد سمت چپ ضرب میکینم و وقتی به اندیس سمت چپ رسیدیم فقط اختلافشو از اندیس پایه بدست میاریم که از ۴ تا منهای ۱ میشه ۶ تا
---------------------------
اختلاف اندیس سمت راست از اندیس پایه میشه ۳ که در ابعاد سمت چپش یعنی ۶ و ۸ ضرب میشه = ۶*۸*۳
اختلاف اندیس دوم از سمت راست ، از اندیس پایش میشه ۲ که در بعد سمت چپش یعنی ۸ ضرب میشه = ۲*۸
اختلاف اندیس سوم از سمت راست ، با اندیس پایش میشه ۶ که دیگه بعد چپم نداره پس انم میشه ۶ = ۶
در نهایت میشه ۱۶۶
[تصویر:  315668_IMG_20141113_092357.jpg]

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ ق.ظ)aliasqar نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ ق.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  فرمول به دست اوردن ادرس [tex]array(i,j,c)[/tex] در ارایه سه بعدی [tex]array(L_1...U_1,L_2...U_2,L_3...U_3)[/tex] به روش ستونی و با فرض اینکه [tex]n[/tex] تعداد بایتیه که ارایه اشغال میکنه و [tex]\alpha[/tex] ادرس شروع ارایه هست:
خب:

آلفا رو یک نگرفته . به خاطر اینکه اندیس بعد اول از منهای یک شروع شده اشتباه تصور میشه . بلکه جوابش درسته .
از سمت راست شروع میکنیم هر اندیسی که داده اختلافشو از اندیش پایه بدست میاریم در اندازه ابعاد سمت چپ ضرب میکینم و وقتی به اندیس سمت چپ رسیدیم فقط اختلافشو از اندیس پایه بدست میاریم که از ۴ تا منهای ۱ میشه ۶ تا
---------------------------
اختلاف اندیس سمت راست از اندیس پایه میشه ۳ که در ابعاد سمت چپش یعنی ۶ و ۸ ضرب میشه = ۶*۸*۳
اختلاف اندیس دوم از سمت راست ، از اندیس پایش میشه ۲ که در بعد سمت چپش یعنی ۸ ضرب میشه = ۲*۸
اختلاف اندیس سوم از سمت راست ، با اندیس پایش میشه ۶ که دیگه بعد چپم نداره پس انم میشه ۶ = ۶
در نهایت میشه ۱۶۶
[تصویر:  315668_IMG_20141113_092357.jpg]

سلام.فک کنم اشتباه به دست اوردید.اندیس سوم از سمت راست ۴ هست و مقدار پایش هم (۱-) که کم کنی میشه:[tex]4-(-1)=5[/tex]
حالا شما چجوری به ۶ رسیدید؟؟؟؟

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

راستش تو کتاب پوران که گفته شده یک در نظر بگیرید کتاب مدرسان شما هم انگاری با همین فرض حل کرده.

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  راستش تو کتاب پوران که گفته شده یک در نظر بگیرید کتاب مدرسان شما هم انگاری با همین فرض حل کرده.

یعنی تو کتاب پوران گفته شده در صورتیکه آدرس شروع آرایه گفته نشه , ۱ در نظر بگیریم؟؟ آخه مدرسان چیز دیگه ای گفته , الان کدوم درسته؟! من تا اونجا که یادم میاد سوالای کنکور در صورتیکه گفته نشه با آدرس شروع ۰ حل میشن, اینطور نیست؟؟

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  راستش تو کتاب پوران که گفته شده یک در نظر بگیرید کتاب مدرسان شما هم انگاری با همین فرض حل کرده.

یعنی تو کتاب پوران گفته شده در صورتیکه آدرس شروع آرایه گفته نشه , ۱ در نظر بگیریم؟؟ آخه مدرسان چیز دیگه ای گفته , الان کدوم درسته؟! من تا اونجا که یادم میاد سوالای کنکور در صورتیکه گفته نشه با آدرس شروع ۰ حل میشن, اینطور نیست؟؟
بله کتاب پوران اینجوری گفته.به نظرم این سوالی که شما گذاشتید هم همینجوری حل شده.میشه اون سوال کنکور که مد نظرتونه رو بذارید؟

ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

(۲۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ق.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  راستش تو کتاب پوران که گفته شده یک در نظر بگیرید کتاب مدرسان شما هم انگاری با همین فرض حل کرده.

بله کتاب پوران اینجوری گفته.به نظرم این سوالی که شما گذاشتید هم همینجوری حل شده.میشه اون سوال کنکور که مد نظرتونه رو بذارید؟

من فقط یادم میاد قبلاً تستایی که زدم با این فرض حل کردم و درست بودن همشون, تقریباً این مبحث هرچی تست زدم درست بود,(واسه همین میگم سوالای کنکور هم اینطورین) الان دقیق یادم نیست,شایدم من اشتباه کنم, باید نگاه کنم , اگه پیدا کردم حتماً میذارمش!

۰
ارسال: #۱۰

ehsansjs پاسخ داده:

بابا عوض اینکه اینقدر روی فرمول این کتاب و اون کتاب بحث کنید توجه کنید که تو کتابها آدرس شروع عنصر فلانو گفتن که اگه خود اون عنصرو حساب کنی باید ی قسمت فرمول(قبل از ضرب شدن در اندازه هر عنصرو) با عدد یک جمع کنی که خود اون عنصرم حساب بشهWink

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۹۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۲۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۱۰,۰۴۳ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۸۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۳۰۱ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۴۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۳۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۷۳ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۶۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۵۳۸ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close