زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تمرین شماره هفت کتاب لینز - درستی عبارت L+=L*-λ

ارسال:

m-kafiyan پرسیده:

تمرین شماره هفت کتاب لینز - درستی عبارت L+=L*-λ

سلام
من یک سوالی برام پیش اومد در مورد این تمرین که خوب تمرین خیلی مهمی هم هست.
داخل جزوه استاد کارگهی که من از همین فروم دانلود کردم یک قسمت هست یک تست میدهند که در اون میگه
[tex]L^ =L^{\ast}-λ[/tex]
که این گزینه رو میگند الزاما درست نیست.
اما تو سوال هفت می گن که بست استار یک زبان حتما دارای λ هستش.من این رو درک نمیکنم خوب اون زبان ممکن هست که λ رو نداشته باشه الزاما پس چرا باید استارش داشته باشه؟
Jooybari، در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۵ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام. دوست عزیز لطفاً موضوعات رو با عنوان مناسب تر انتخاب کنید. بطوری که با توجه به عنوانش بعداً قابل استفاده باشه. این ارسال رو ویرایش کردم.
موفق باشید.

۱
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

RE: تمرین شماره هفت کتاب لینز

[tex]L^ =L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
[tex]L^{\ast}=\lambda\cup L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
طبق این دو تعریف واضحه که *L حتما حتما شامل لاندا هست (چه خود L شامل لاندا باشد چه نباشد)
اما با توجه به تعریف +L می فهمیم که L+ به شرطی دارای لاندا است که خود L لاندا داشته باشد (چون اگه L لاندا نداشته باشه دیگه L^2 و L^3 و... هم لاندا نخواهد داشت)

پس در شرایطی که خود L لاندا داشته باشد هم +L و هم *L دارای لاندا هستند و این عبارت [tex]L^ =L^{\ast}-\lambda[/tex]برای اون زبان ها صدق نمی کنه

ارسال:

m-kafiyan پاسخ داده:

RE: تمرین شماره هفت کتاب لینز

(۲۸ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  [tex]L^ =L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
[tex]L^{\ast}=\lambda\cup L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
طبق این دو تعریف واضحه که *L حتما حتما شامل لاندا هست (چه خود L شامل لاندا باشد چه نباشد)
اما با توجه به تعریف +L می فهمیم که L+ به شرطی دارای لاندا است که خود L لاندا داشته باشد (چون اگه L لاندا نداشته باشه دیگه L^2 و L^3 و... هم لاندا نخواهد داشت)

پس در شرایطی که خود L لاندا داشته باشد هم +L و هم *L دارای لاندا هستند و این عبارت [tex]L^ =L^{\ast}-\lambda[/tex]برای اون زبان ها صدق نمی کنه

آها مرسی متوجه شدم .Big Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین کتاب سیستم های فازی و کنترل فازی neo.st ۲۶ ۳۹,۰۶۸ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar1344
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۴۳ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۴۳۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۵۷۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۳۵۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۴۹۹ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۵,۹۳۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
Sad درخواست حل تمرین nimaz4 ۱ ۲,۳۳۲ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: soltanMohammad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close