تالار گفتمان مانشت
تمرین شماره هفت کتاب لینز - درستی عبارت L+=L*-λ - نسخه‌ی قابل چاپ

تمرین شماره هفت کتاب لینز - درستی عبارت L+=L*-λ - m-kafiyan - 28 مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ

سلام
من یک سوالی برام پیش اومد در مورد این تمرین که خوب تمرین خیلی مهمی هم هست.
داخل جزوه استاد کارگهی که من از همین فروم دانلود کردم یک قسمت هست یک تست میدهند که در اون میگه
[tex]L^ =L^{\ast}-λ[/tex]
که این گزینه رو میگند الزاما درست نیست.
اما تو سوال هفت می گن که بست استار یک زبان حتما دارای λ هستش.من این رو درک نمیکنم خوب اون زبان ممکن هست که λ رو نداشته باشه الزاما پس چرا باید استارش داشته باشه؟

RE: تمرین شماره هفت کتاب لینز - fatemeh69 - 28 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ

[tex]L^ =L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
[tex]L^{\ast}=\lambda\cup L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
طبق این دو تعریف واضحه که *L حتما حتما شامل لاندا هست (چه خود L شامل لاندا باشد چه نباشد)
اما با توجه به تعریف +L می فهمیم که L+ به شرطی دارای لاندا است که خود L لاندا داشته باشد (چون اگه L لاندا نداشته باشه دیگه L^2 و L^3 و... هم لاندا نخواهد داشت)

پس در شرایطی که خود L لاندا داشته باشد هم +L و هم *L دارای لاندا هستند و این عبارت [tex]L^ =L^{\ast}-\lambda[/tex]برای اون زبان ها صدق نمی کنه

RE: تمرین شماره هفت کتاب لینز - m-kafiyan - 29 مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۱۴ ق.ظ

(۲۸ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۴ ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  [tex]L^ =L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
[tex]L^{\ast}=\lambda\cup L\cup L^2\cup L^3\cup...[/tex]
طبق این دو تعریف واضحه که *L حتما حتما شامل لاندا هست (چه خود L شامل لاندا باشد چه نباشد)
اما با توجه به تعریف +L می فهمیم که L+ به شرطی دارای لاندا است که خود L لاندا داشته باشد (چون اگه L لاندا نداشته باشه دیگه L^2 و L^3 و... هم لاندا نخواهد داشت)

پس در شرایطی که خود L لاندا داشته باشد هم +L و هم *L دارای لاندا هستند و این عبارت [tex]L^ =L^{\ast}-\lambda[/tex]برای اون زبان ها صدق نمی کنه

آها مرسی متوجه شدم .Big Grin