زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تله سخت افزاری یا نرم افزای در مورد limit

ارسال:

shayesteNEY پرسیده:

Information تله سخت افزاری یا نرم افزای در مورد limit

سلام دوستان
اگر افست در محدوده limit‌نباشه خطا سخت افزاری هست یا نرم افزای؟ مقسمی گفته سخت افزاری ولی جزوه دکتر حقیقت نوشته شده نرم افزاری از نوع exception یا program check !!!!Huh
کسی میدونه جواب درست کدومه یا بقیه اساتید کدوم مورد رو صحیح دونستن؟Blush
پیشاپیش ممنونHeart

۱
ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

RE: تله سخت افزاری یا نرم افزای در مورد limit

با توجه به چیزایی که من دستگیرم شده , هم سیلبرشاتس ,هم پوران هم مقسمی بررسی کردم, داستان ازین قراره:

میدونیم که سیستم عامل از هر برنامه ای که درون حافظه هست , فقط آدرس شروع و محدوده ی اون رو داره , اما ارونجایی که در زمان اجرای یک برنامه ,پردازنده در اختیار برنامه هست نه سیستم عامل, سیستم عامل نمیتونه کنترل لازم رو داشته باشه, (چون پردازنده رو در اختیار نداره) پس کنترل باید توسط سخت افزار انجام بشه, در این موارد اصطلاحاً گفته میشه سیستم عامل و سخت افزار در تعامل هستند! در واقع سخت افزار با کمک ۲ ثبات پایه و حد و انجام عمل جمع و مقایسه , کنترل فضای آدرس رو بر عهده میگیره!
و به نظر من با استناد به ای توصیفات, این میشه تله ی سخت افزاری!

(مخصوصاً سیلبرشاتس یه قسمت به اسم سخت افزار برای این قضیه اختصاص داده)
پوران فقط توضیح داده و واضح مشخص نکرده کدوم وری هست , مقسمی هم که گفته سخت افزاری

۰
ارسال:

ziba.O پاسخ داده:

(۲۱ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  سلام دوستان
اگر افست در محدوده limit‌نباشه خطا سخت افزاری هست یا نرم افزای؟ مقسمی گفته سخت افزاری ولی جزوه دکتر حقیقت نوشته شده نرم افزاری از نوع exception یا program check !!!!Huh
پیشاپیش ممنونHeart

براساس مطالبی که از حقیقت خوندمو تحلیل خودم منم میگم نرم افزاری، چون این خطا سعی داره به قسمتی که از حافظه که دسترسی بهش مجاز نیس تجاوز کنه که اینم جزو وقفه های نرم افزاریه.Rolleyes

ارسال:

پوونه پاسخ داده:

(۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۹ ق.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(21 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  سلام دوستان
پیشاپیش ممنونHeart

براساس مطالبی که از حقیقت خوندمو تحلیل خودم منم میگم نرم افزاری، چون این خطا سعی داره به قسمتی که از حافظه که دسترسی بهش مجاز نیس تجاوز کنه که اینم جزو وقفه های نرم افزاریه.Rolleyes

من هم اومدم بنویسم صد در صد نرم افزاریه و با تعریف دکتر حقیقت از خطای سخت افزاری و خطای برنامه مطمئن بودم
اما یه لحظه شک کردم استالینگز رو نگاه کردم به عنوان کتاب مرجع که خب طبیعتا اصل همون کتابه.
در کتاب مرجع برای خطای برنامه این مثال رو زده: تلاش برای اجرایی یک دستور العمل ماشین غیرمجاز و مراجعه به آدرسی خارج از فضای کاربر
اما در مثال وقفه نقص سخت افزار هم نوشته : خطای توازن حافظه!
و ظاهرا خطای نقص سخت افزاره با تعریف استالینگر هرچند میشه گفت وقفه برنامه هم هست. (اما در استالینگز یا حقیقت اشاره نشده وقفه برنامه جزو خطاهای نرم افزاری هست یا نه). بیشتر از توازن حافظه شاید بشه گفت سخت افزاریه.
برای خودم هم عجیب بود این مثال استالینگز و احتمالا در کتاب مقسمی هم از روی این مثال به این سوال جواب داده شده.
چه پیچیده شد قضیه:دی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

shayesteNEY پاسخ داده:

ای خدااااااااااااااااااااا
اساتید دیگه نظر ندارن؟؟؟؟//////

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری سخت تره یا هوش یا نرم افزار؟ Hermione ۸ ۷,۸۶۸ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: dariush65
  چاپ کاتالوگ خلاقانه سخت نیست! (سری اول) fafaferdos ۰ ۱,۷۴۸ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos
  آیا افزودن سخت افزار به کامپیوتر خانگی نیاز به نصب داره ؟ simorghsimorgh ۲ ۲,۹۲۷ ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: ۶۶۶۴
  یه سوال سخت از Fork در سیستم عامل Perfect_Dream_Man ۱ ۱,۹۳۵ ۰۵ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  روزانه کاشان نرم افزار رتبه ۷۵۰ ,,, در مورد خابگاه و اینکه ارزش داره برم اونجا ژنرال داگلاس ۵ ۴,۴۰۸ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: جسی
  سوال در مورد نرم افزار متلب (MATLAB) adelll ۸ ۱۰,۲۳۴ ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ایرانی۲۰۱۷
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۷۳۸ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  سوال در مورد ارشد نرم افزار پیام نور student94 ۵ ۴,۷۴۳ ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mmm1374
  مشاوره برای مهندسی نرم افزار (مورد خاص!) mhalizadeh ۸ ۶,۹۴۷ ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mhalizadeh
  رتبه مورد نیاز برای رشته ای تی یا نرم افزار(فورررری) rezasanaee ۳ ۳,۲۶۷ ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasanaee

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close