زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تقسیم بندی فصلهای پراهمیت و سخت/آسون ریاضی مهندسی...

ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ ق.ظ، توسط pooyaa.)
تقسیم بندی فصلهای پراهمیت و سخت/آسون ریاضی مهندسی...
سلام

دوستان من قصد دارم فقط تعدادی از فصلهای درس ریاضی مهندسی رو بخونم و برای اینکه تصمیم بگیرم کدوم فصلها رو بخونم به اطلاعات زیر درمورد این درس نیاز دارم:

۱-لطفا فصلهای این درس رو از لحاظ اهمیت درکنکور بفرمایید؟(که البته این مورد رو میتونم براساس توزیع موضوعی کنکورهای گذشته مشخص کنم)
۲-لطفا فصلهای این درس رو براساس سختی سوالاتش که تویه کنکور مطرح میشه بفرمایید؟(مثلا فصل x اگر قرارباشه تویه کنکور سوال ازش مطرح کنند میتونند راحت سوال سخت مطرح کنند،یا اینکه فصل y رو هرکاری کنند تویه یه رنج و محدوده هستند سوالاتش و زیاد نمیتونند از لحاظ سختی در آن فصل مانور بدن)
۳-لطفا فصلهای این درس رو از لحاظ مدت زمانی که طول میکشه تا یه سوالش حل بشه بفرمایید؟(که مثلا اگر فلان فصل فصلی هست که معمولا نمیتونند زیاد سوال سخت ازش مطرح کنند یعنی سوالاتش آسون هستند ولی زمان زیاد برای حل آنها گرفته میشه رو بذارم کنار)

پی نوشت:سرفصلهای این درس براساس کتاب مهندس کریمی(نصیر):

بخش اول(فوریه) که شامل:
فصل اول:سری فوریه
فصل دوم:انتگرال فوریه
فصل سوم:تبدیل فوریه

بخش دوم(توابع مختلط) که شامل:
فصل چهارم:اعداد مختلط
فصل پنجم:نگاشت
فصل ششم:توابع تحلیلی
فصل هفتم:بسط لوران و محاسبه مانده
فصل هشتم:انتگرالهای مختلط

بخش سوم(معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی) که شامل:
معادله موج-حرارت-لاپلاس
معادلات شبه خطی با مشتقات مرتبه اول
معادلات با مشتق جزیی مرتبه دوم
The BesT، در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوان تاپیک ویرایش شد
موفق باشید Smile

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ ب.ظ
RE: فصلهای پراهمیت و فصلهای سخت/آسون ریاضی مهندسی؟
(۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  سلام

دوستان من قصد دارم فقط تعدادی از فصلهای درس ریاضی مهندسی رو بخونم و برای اینکه تصمیم بگیرم کدوم فصلها رو بخونم به اطلاعات زیر درمورد این درس نیاز دارم:

۱-لطفا فصلهای این درس رو از لحاظ اهمیت درکنکور بفرمایید؟(که البته این مورد رو میتونم براساس توزیع موضوعی کنکورهای گذشته مشخص کنم)
۲-لطفا فصلهای این درس رو براساس سختی سوالاتش که تویه کنکور مطرح میشه بفرمایید؟(مثلا فصل x اگر قرارباشه تویه کنکور سوال ازش مطرح کنند میتونند راحت سوال سخت مطرح کنند،یا اینکه فصل y رو هرکاری کنند تویه یه رنج و محدوده هستند سوالاتش و زیاد نمیتونند از لحاظ سختی در آن فصل مانور بدن)
۳-لطفا فصلهای این درس رو از لحاظ مدت زمانی که طول میکشه تا یه سوالش حل بشه بفرمایید؟(که مثلا اگر فلان فصل فصلی هست که معمولا نمیتونند زیاد سوال سخت ازش مطرح کنند یعنی سوالاتش آسون هستند ولی زمان زیاد برای حل آنها گرفته میشه رو بذارم کنار)

پی نوشت:سرفصلهای این درس براساس کتاب مهندس کریمی(نصیر):

بخش اول(فوریه) که شامل:
فصل اول:سری فوریه
فصل دوم:انتگرال فوریه
فصل سوم:تبدیل فوریه

بخش دوم(توابع مختلط) که شامل:
فصل چهارم:اعداد مختلط
فصل پنجم:نگاشت
فصل ششم:توابع تحلیلی
فصل هفتم:بسط لوران و محاسبه مانده
فصل هشتم:انتگرالهای مختلط

بخش سومSadمعادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی) که شامل:
معادله موج-حرارت-لاپلاس
معادلات شبه خطی با مشتقات مرتبه اول
معادلات با مشتق جزیی مرتبه دوم

بخش سوم رو بیخیال شو، بقیه فصل ها رو کامل بخون، در ضمن شما اگه بخوای اینجوری بری سر جلسه، مطمعنن هیچ سوالی رو نمیزنی، چون مثلا امسال همه فکر میکردن که مثلا گسسته فلان هست و محاسبات هم مثل سالای قبل ولی اصلا اینجور نبود و خیلی ها رو به فنا داد (از جمله دوست من) پس شما اگه میخوای بخونی کامل همش رو بخون و یا کلا بیخیال شو !
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ق.ظ
RE: تقسیم بندی فصلهای پراهمیت و سخت/آسون ریاضی مهندسی...
به نظر من نمیتونیم بطور قطعی بگیم کدوم فصل پراهمیت تر هست.چون هرسال سوالاتی که از هرفصل داده میشه سخت یا آسون میشه
ولی در مجموع فصل مربوط به فوریه سنگین تر هست و میشه گفت نیاز به حل و کار زیاد برای تسلط بیشتر داره و همچنین سرجلسه کنکور حل سوالش وقت گیر تر هست

برخلاف نظری که دوست دیگرمون داشتند فصل مربوط به مشتقات جزیی به نظر من آسون ترین فصل هست.میشه با تکنیکهای تستی خیلی راحت سوالاتش را جواب داد.چون همونطور که میدونید برای خوندن کنکور علاوه بر اینکه نیاز به فهم مطلب هست،نیاز به یادگیری روش تست زنی هم هست.که توی کتابهای کنکور نکته های تست زنی توی این فصل هست که به نظرم راحت هست
فصل مربوط به اعداد مختلط و نگاشت هم بعد از فصل مربوط به مشتقات جزیی اسونترین مباحث هست و مانده و انتگرال مختلط هم همینطور

من در مجموع فصلها را از آسون به سخت اینطوری طبقه بندی میکنم:

مشتقات جزیی - اعداد مختلط و نگاشت - مانده و انتگرال مختلط- سری فوریه

برطبق بررسی سوالات کنکور که تا الان بوده از فصل فوریه توی رشته کامپیوتر ۱تست میاد و فصل نگاشت معمولا۲تست و فصل مانده و انتگرال هم ۲تست و مشتقات جزیی هم ۱تست میاد.
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۸ ق.ظ، توسط farhud.)
[تصویر:  214426_riyazi.jpg]
پارسال هم یه سوال از فوریه یه سوال از مشتقات جزئی و دو تا سوال هم انتگرالگیری مختلط اومده.

فایل‌(های) پیوست شده

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ق.ظ
بخش فوریه و اعداد مختلط تا فعلا خوندم بخش مختلط که نکته ی خاصی نداشت
ولی تو سوالای فوریه اشتباه محاسباتی(مثبت و منفی) زیاد انجام می دادم البته تو این فصل اگر به انتگرال مسلط نباشی ضرر می کنی
بخش آخر رو نه موقع پاس کردنش نه الان نخوندم تا چند هفته ی دیگه نظرم رو دربارش می گم
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۴۹ ب.ظ
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۴۵ ق.ظ)afshin18 نوشته شده توسط:  بخش فوریه و اعداد مختلط تا فعلا خوندم بخش مختلط که نکته ی خاصی نداشت
ولی تو سوالای فوریه اشتباه محاسباتی(مثبت و منفی) زیاد انجام می دادم البته تو این فصل اگر به انتگرال مسلط نباشی ضرر می کنی
بخش آخر رو نه موقع پاس کردنش نه الان نخوندم تا چند هفته ی دیگه نظرم رو دربارش می گم

یه نکته ای که لازمه توی خوندن مطالب رعایت کنید اینه که به هر فصلی یه نگاه نندازید و بدون رفع اشکالاتشون رهایش کنید.به اصظلاح اینطوری نباشه که به هر فصلی یه سرکی کشیده باشید.اگر میخواهید برنامه خوندنتون هدفمند کنید یا فصلی را اصلا نخونید یا کامل بخونیدش و اشکالاتتون را توش رفع کنید .در واقع خوندن دوتا فصل بطور ۹۰ درصد بهتر از خوندن ۵فصل بصورت ۳۰-۴۰ درصدی هست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۵۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۷۵ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۰۹ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۲۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  کتاب ریاضی ۲ marvelous ۱ ۲,۰۸۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۸۶ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  تقسیم برای محاسبه کد افزونه چرخشی (CRC) Sanazzz ۴ ۶,۲۳۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۶۹۹ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close