زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دانشگاه محل زندگی یا فردوسی و شیراز ؟ارزش راه دور رفتن و داره ارشد؟

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۱۸ ب.ظ
[/b][/font][/size][b] دوستان یه راهنمایی بفرمائین می خواستم ببینم اگه شما رتبتون ۹۸ می شد و تو گیلان زندگی می کردین تو انتخاب رشته اول دانشگاه گیلان می زدید؟ یا فردوسی مشهد و بعد از اون شیرازو؟ راستی یه نظر واسه الزهرا قبل از شهرستان بدید ممنون میشمSad
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۲۶ ب.ظ
به نظر میاد تهران قبولی / به نظر من فردوسی بهتر از گیلان و شیراز باید باشه
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ
RE: دانشگاه محل زندگی یا فردوسی و شیراز ؟ارزش راه دور رفتن و داره ارشد؟
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۱۸ ب.ظ)mahshidazarpour نوشته شده توسط:  [/b][/font][/size][b] دوستان یه راهنمایی بفرمائین می خواستم ببینم اگه شما رتبتون ۹۸ می شد و تو گیلان زندگی می کردین تو انتخاب رشته اول دانشگاه گیلان می زدید؟ یا فردوسی مشهد و بعد از اون شیرازو؟ راستی یه نظر واسه الزهرا قبل از شهرستان بدید ممنون میشمSad

بستگی به خودتون داره
آیا تهران واستون ملاک هست ؟
اگر ملاک نیست , پس روی شیراز - اصفهان و مشهد و شهر خودتون هم فکر کنید
نمیدونم شما چه رشته ای هستی , اما در هوش طبق تحقیقی که کردم , خیلی از دانشگاه های دیگه مثل شیراز , اصفهان یا مشهد از دانشگاه هایی همچون شهید بهشتی و خواجه نصیر برتر هستند
۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۴۹ ب.ظ
من امروز با چند تا مشاور تحصیلات تکمیلی صحبت کردم
به من گفتند اول تهرانو بزنید و بعد شهر خدتون رو که واسه شما میشه گیلان
به نظر خوده منم توی رشته کامپیوتر به غیر از تهران هیچ جای دیگه ای شهر خوده آدم نمیشه
(البته نظره شخصی منه )
نرم افزار شیراز ضعیفه اصلا ارزشی نداره آدم شهره خودشو ول کنه
فردوسی رو نمی دونم نرم افزارش در چه سطحیه ولی فکر کنم از شیراز بالاتر باشه سطحش ولی بازم بعد مسافت خیلی مهمه

در نهایت این نظره من و یکی از مشاور ها بوده تصمیم نهایی رو باید خودتون بگیرید
موفق باشید
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: S - Is
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۴۴ ب.ظ
بچه ها کسی نمیدونه پردیس های خودگردان خوابگاه هم به دانشجو میدن؟غیرانتفاعی ها چطور؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۱۱ ب.ظ
تهران قبولید شما !!!
الزهرا هم دانشگاه خوبیه ، تازه میتونید با دانشجوهای دانشگاه های شریف و امیرکبیر و ... هم در ارتباط باشید!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good!
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ ب.ظ
هدفتون رو مشخص کنید راحت تر میتونید تصمیم بگیرید
مثلا اگر هدفتون ادامه تحصیل برای دکتری باشه، بهتره دانشگاهی برید که همونجا بتونید دکتری را بگیرید. آخه دانشگاهی که توش ارشد گرفتید خیلی راحت تر میتونید تو مصاحبه ی دکتری اش قبول بشید تا جاهای دیگه، پس اگر هدفتون تحصیل در دوره ی دکتراست این مورد رو هم لحاظ کنید

اگر هدفتون ادامه تحصیل تو خارج باشه، دانشگاه ها تاپ رو باید برید

اگر نه میخواهید دکتری بگیرید و برگردید شهرتون، شاید همون شهر خودتون بهترین گزینه باشه، الان شاید دغدغه باشه که شما برید یک دانشگاه بهتر و به بقیه بگید فلان دانشگاه معتبر درس میخونم، ولی بعد پنج سال دیگه نهایت شما بگید ارشد دارم اینکه کدوم دانشگاه اش باشه خیلی مطرح نیست

البته عرض کردم اگر هدفتون ادامه تحصیل باشه یا خارج رفتن یا هر نوع استفاده ی مناسب دیگه از مدرک، دانشگاه بهتر برید به نظرم
اما اگر اینطور نیست شهر خودتون رو به خاطر یک ارشد ساده از دست ندید، اگر هدفتون بعد ارشد برگشتن به شهر خودتون باشه، تو اون دوسالی که ارشد میخونید اگر شهر خودتون باشید هم میتونید موقعیت های شلغی بهتری پیدا کنید هم با جاهایی برای کارهای آینده اتون آشنا بشید که به سودتون خواهد بود
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadradin
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ب.ظ
من به عنوان کسی که هم توی دانشگاه گیلان درس خونده هم توی دانشگاه شیراز بهتون میگم که سطح این دو دانشگاه اصلا قابل مقایسه نیستند
دو سال که یک سال اون بیشتر کلاس و بقیه کار پژوهشی هست فکر می کنم ارزش دوری از شهر خود رو داشته باشه
با رتبه ای که آوردید حیفه بزنین گیلان
در مورد شیراز و اصفهان و مشهد، هر سه این دانشگاه ها توی یک سطح هستند، دانشگاه فردوسی ۴ استاد و ۳دانشیار و ۱۲ استادیار داره و دانشگاه شیراز ۳استاد و ۳دانشیار و ۱۵ استادیار
البته این آمار اساتید مربوط به مهندسی کامپیوتر است و مختص نرم افزار نیست
برای انتخاب بین فردوسی و شیراز و اصفهان، معیار دیگه ای در نظر بگیرین( مثل فاصله، فرهنگ مردم شهر، موقعیت شهری و ... )

به امید قبولی شما در دانشگاه های تهران
موفق باشید
۴
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ ب.ظ
من توی دانشگاه شیراز درس خوندم، کارشناسیمو البته، رتبه ۲ بودم. حقیقتش چندان تعریفی نبود، کلا دو تا استاد خوب داشتم. شیراز برای رشته هایی مثل مکانیک واقعا عالیه،واقعا. ولی برای کامپیوتر و آیتی به نظر من نه (حتی از لحاظ دانشکده هم تفاوت زیادی بین رشته هایی مثل کامپیوتر و مکانیک یا شیمی داره). مخصوصا آیتی که دیگه تازه آوردتش رو اصلا توصیه نمیکنم (البته مجازی رو اصلا در نظر نگرفتم، چون بدرد شما نمیخوره اصلا و ...)

به نظرم اول رو تهران، حتی شده شبانه برید. قول میدم با وامی که میگیرید میتونید شهریتون رو راحت پرداخت کنید. البته شاید روزانه هم میاری
اگر هم نشد بزنی شهر خودتون راحتتری، شهرستان شهرستانه

البته نظر بقیه دوستان هم محترمه و صد البته نظر خودتون

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۲
۱
ارسال: #۱۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۳۰ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  من به عنوان کسی که هم توی دانشگاه گیلان درس خونده هم توی دانشگاه شیراز بهتون میگم که سطح این دو دانشگاه اصلا قابل مقایسه نیستند
دو سال که یک سال اون بیشتر کلاس و بقیه کار پژوهشی هست فکر می کنم ارزش دوری از شهر خود رو داشته باشه
با رتبه ای که آوردید حیفه بزنین گیلان
در مورد شیراز و اصفهان و مشهد، هر سه این دانشگاه ها توی یک سطح هستند، دانشگاه فردوسی ۴ استاد و ۳دانشیار و ۱۲ استادیار داره و دانشگاه شیراز ۳استاد و ۳دانشیار و ۱۵ استادیار
البته این آمار اساتید مربوط به مهندسی کامپیوتر است و مختص نرم افزار نیست
برای انتخاب بین فردوسی و شیراز و اصفهان، معیار دیگه ای در نظر بگیرین( مثل فاصله، فرهنگ مردم شهر، موقعیت شهری و ... )

به امید قبولی شما در دانشگاه های تهران
موفق باشید
من فارغ التحصیل دانشگاه شیراز بودم ، و فکر نمی کنم ۳ تا استاد تمام داشته باشه ( در ضمن دکتر کاتبی هم چندین ساله که دیگه تدریسن نمی کنن ،دکتر ذوالقدر هم تازه استاد تمام شدند ) کلا توی نرم افزار استاد خوب و شناخته شده ای ندارند و استاد های جدیدشون هم اکثرا دکتراشونو خوده دانشگاه شیراز گرفتن ولی توی هوش مصنوعی شیراز دانشگاه خوبیه
نرم افزار با توجه به پرسجوییکه من کردم فردوسی ، اصفهان و صنعتی اصفهان خیلی خیلی از شیراز قوی تر هستند
۱
۱
ارسال: #۱۱
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۱ ب.ظ
دکتر وصال، دیگر استاد تمام بخش کامپیوتر دانشگاه شیراز

دکتر صدرالدینی دانشیار گروه نرم افزار
دکتر سامی استادیار گروه نرم افزار ( کارشناسی از آمریکا و دکتری از ژاپن) یکی از بزرگان مهندسی نرم افزار کشور و مدیر پروژه های کلان کشوری
دکتر زیارتی دانشیار گروه نرم افزار - به صورت متناوب، یک ترم در شیراز و ترم دیگر در کانادا
دکتر تحیری استادیار گروه نرم افزار- دکتری از ایتالیا
دکتر خونجوش استادیار گروه نرم افزار- دکتری از کانادا و ارتباط بسیار خوب با دانشگاه آلبرتا و مدیر پروژه های کلان کشوری
دکتر دستغیبی استادیار گروه نرم افزار- دکتری از خارج از ایران
و ...

من دیگه حرفی ندارم :|
۳
۱
ارسال: #۱۲
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۱ ب.ظ
سلام.به نظرتون من آی تی با رتبه ی ۱۶۷آی تی تبریز را بزنم جلوتر یا کرمانشاه؟خودم کرمانشاهی هستم.الان تو سایت چک کردم اساتید کرمانشاه دکتراشون رو از دانشگاه های تهران گرفتند اما مثلا شهید مدنی تبریز از چین و مالزی!!
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  دکتر وصال، دیگر استاد تمام بخش کامپیوتر دانشگاه شیراز

دکتر سامی استادیار گروه نرم افزار ( کارشناسی از آمریکا و دکتری از ژاپن) یکی از بزرگان مهندسی نرم افزار کشور و مدیر پروژه های کلان کشوری
دکتر زیارتی دانشیار گروه نرم افزار - به صورت متناوب، یک ترم در شیراز و ترم دیگر در کانادا
دکتر خونجوش استادیار گروه نرم افزار- دکتری از کانادا و ارتباط بسیار خوب با دانشگاه آلبرتا و مدیر پروژه های کلان کشوری
و ...

من " اساتید جدید منظورم " بود
مثل دکتر موسوی که فارغ التحصیل همون داشنگاه شیرازه یا فخر احمد و یا دکتر حمزه که علمو صنعت بودند ،البته همه این عزیزان ۳ سال پیش که من فارع التحصیل شدم اضافه شدند این اطلاعاتی هم که قرار داید توی وب سایت دانشگاه بود و دلیلی نداشت اینجا بزارید
در ضمن همه اساتیدی که فرمودید تدریس چندانی در دانشگاه نداشتند
و تعداد اساتید دانشگاه و رتبه علمیشون هم اصلا دلیلی بر سطح علمی دانشگاه نیست
البته من چندین ساله که شیراز نیستم و نمی دونم الان دانشگاه چقدر تغییر کرده ، اگه الان شیراز دس می خونید خیلی خوبه که از بچه های اونجا بپرسید
۰
۳
ارسال: #۱۴
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۲ ق.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ق.ظ)lord123Bahram نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  دکتر وصال، دیگر استاد تمام بخش کامپیوتر دانشگاه شیراز

و ...

من " اساتید جدید منظورم " بود
مثل دکتر موسوی که فارغ التحصیل همون داشنگاه شیرازه یا فخر احمد و یا دکتر حمزه که علمو صنعت بودند ،البته همه این عزیزان ۳ سال پیش که من فارع التحصیل شدم اضافه شدند این اطلاعاتی هم که قرار داید توی وب سایت دانشگاه بود و دلیلی نداشت اینجا بزارید
در ضمن همه اساتیدی که فرمودید تدریس چندانی در دانشگاه نداشتند
و تعداد اساتید دانشگاه و رتبه علمیشون هم اصلا دلیلی بر سطح علمی دانشگاه نیست
البته من چندین ساله که شیراز نیستم و نمی دونم الان دانشگاه چقدر تغییر کرده ، اگه الان شیراز دس می خونید خیلی خوبه که از بچه های اونجا بپرسید

اساتیدی که آوردم تدریس چندانی نداشتند؟؟؟؟ پس کی تدریس داشته؟؟؟
تعداد اساتید و رتبه علمی اساتید دلیل بر سطح علمی دانشگاه نیست؟؟؟پس چی دلیل بر سطح علمی دانشگاه است؟؟؟
من در اینکه مکانیک شیراز فوق العاده است و کامپیوتر به گرد پاش هم نمیرسه شکی ندارم
و بقیه مقایسه و انتخاب رو میذارم بر عهده دوستان و تحقیقات بیشتر از مراجع بیشتر
موفق باشید
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966
ارسال: #۱۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۰۵ ق.ظ
البته در اینکه دانشگاه صنعتی اصفهان فسیل ترین واحد در مهندسی کامپیوتر هست هیــــــــــــــــــــــــــــــچ شکی وجود نداره. اینرو بارها و بارها از دانشجوهای مقطع های کاردانی، کارشناسی و ارشدش شنیدم. بهر حال صحت و سقم واقعیتش در مورد جوّ خشکش و بار علمی انتقالی اساتیدش به دانشجو ها رو به همونها واگذار میکنم! و ادعایی در مورد اثبات و یا عدم اثباتش ندارم و فقط اینرو به عنوان یه وارنینگ میگذارم که دوستان بیشتر تحقیق کنید در موردش.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۸۵ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۶,۸۷۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۶۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۶۲ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۱۳ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۹۱۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۷۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۹۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۶۹ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  روانشناسی و شباهتهای سبک زندگی انسان و حیوان marvelous ۸ ۴,۴۱۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close