زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۲۶ معماری

ارسال: #۱۶
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ
۲۶ معماری
پارسال با امسال خیلی فرقه،

سال های قبل معمولا رتبه های برتر نرم و هوش رتبه خوبی در معماری هم میاوردن . مثل رتبه ۱ نرم همیشه رتبه ۱ معماری هم بود و عملا رتبه های برتر معماری هیچکدومشون گرایششون معماری نبوده و صرفا با توجه به برابر بودن ضریب دروس تخصصی و ریاضیات و اینکه بچه های معماری معمولا میانگین درصدای مشترک و ریاضی شون کمتر بوده جبران تخصصی های نزدشون میشد و رتبه معماریشون خوب میشد ( همون مسائله همپوشانی )

اما امسال بیشتر کارنامه های برتر هوش و نرمی که بچه ها گزاشتن و دیدم رتبه معماریشون بیشتر از ۱۰۰ بود ( به دلیل ضریب چهار شدن دروس تخصصی که واقعا هم لازم بود )، و این یعنی اینکه ۲۵ نفر رتبه ۱ تا ۲۵ معماری ۹۰% میزنن معماری ، ضمنا رتبه های مشابه هم مشاهده شده ( دو نفر شدن ۶۰ معماری ! ) و هزارجور اما اگر دیگه.

تقریبا میشه گفت رتبه ۱۰۰ معماری پارسال یعنی ۳۰ معماری امسال.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , M4$0UD , سودابه م
ارسال: #۱۷
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط سودابه م.)
RE: 26 معماری
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۰۹ ب.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  پارسال با امسال خیلی فرقه،

سال های قبل معمولا رتبه های برتر نرم و هوش رتبه خوبی در معماری هم میاوردن . مثل رتبه ۱ نرم همیشه رتبه ۱ معماری هم بود و عملا رتبه های برتر معماری هیچکدومشون گرایششون معماری نبوده و صرفا با توجه به برابر بودن ضریب دروس تخصصی و ریاضیات و اینکه بچه های معماری معمولا میانگین درصدای مشترک و ریاضی شون کمتر بوده جبران تخصصی های نزدشون میشد و رتبه معماریشون خوب میشد ( همون مسائله همپوشانی )

اما امسال بیشتر کارنامه های برتر هوش و نرمی که بچه ها گزاشتن و دیدم رتبه معماریشون بیشتر از ۱۰۰ بود ( به دلیل ضریب چهار شدن دروس تخصصی که واقعا هم لازم بود )، و این یعنی اینکه ۲۵ نفر رتبه ۱ تا ۲۵ معماری ۹۰% میزنن معماری ، ضمنا رتبه های مشابه هم مشاهده شده ( دو نفر شدن ۶۰ معماری ! ) و هزارجور اما اگر دیگه.

تقریبا میشه گفت رتبه ۱۰۰ معماری پارسال یعنی ۳۰ معماری امسال.

فک کنم با وجود دونفر ۶۰ معماری دیگه هیچ بحثی برای زیر سوال بردن عملکرد درست کارکنان سنجش نیست!!!!!!!!!ضریب ۴ شدن تخصصی ها از یه نظرهایی خوبه و از یه نظرهایی هم نه!الان دیگه باید هر دانشجوی کام تو ثبت نامش بزنه گرایشش رو تا همون دفترچه سوال براش بیاد و رتبش دقیقا و فقط تو یه گرایش باشه تادیگه نگرانی رتبه های برتر بقیه گرایش ها رو بچه ها تو انتخاب رشته نداشته باشن.درسته؟

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) : هر مومنی بمیرد و یک ورق کاغذ از او بماند که دانشی بر آن باشد آن ورقه روز قیامت میان او و دوزخ حائل و مانع شود و خدای تبارک و تعالی به هرحرفی که در آن کاغذ نوشته شهری در بهشت به او دهد که هفت برابر دنیا باشد. امالی صدوق صفحه ۳۷
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon
ارسال: #۱۸
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ق.ظ
RE: 26 معماری
من فکر میکنم ضریب چهار شدن تخصصی ها درخواست خود دانشگاها بوده، بطور مثال طرف با تخصصی معماری سفید نرم افزارش میشد ۱۰۰ ولی معماریش میشد ۵۰ ، و اگر خیلی به رشته تحصیلی لیسانسش علاقه نداشت و صرفا تحصیل در شریف براش مهم بود میزد شریف.
خوب حالا گروه سخت افزار با یه دانشجویی که تاحالا اسم دروس تخصصی معماری رو هم ندیده چیکار میتونه بکنه ؟ حداکثر میتونه فورس کنه که چهارتا درس اجباری پاس کن که اونم به جایی نمیرسه! ادم وقتی یه درسو صرفا برای نمره و امتحان پاس میکنه ۱۰% اونچیزیو که باید یاد بگیره یاد میگیره،
۹۰% دیگشو وقتی داره برا کنکور میخونه یاد میگیره و کسی که برا کنکور درسای تخصصی اون گرایشو نخونده هم کار خودش سخت میشه هم برای گروه مشکل ایجاد میکنه.

از یه نگاه دیگه هم این موضوع اتفاق خوبیه، لا اقل برای معماری ها، چون معمولا میانگین درصدای بچه های معماری نسبت به نرم افزاری ها یا هوشی ها پایینتر بوده و این تو انتخاب رشتشون یک پوءن منفی هست که با این اقدام بجای سازمان سنجش این مشکل هم تا حدودی بر طرف میشه.

نکته بعدی کم اثر شدن ریاضیات هست که واقعا من استقبال میکنم ازش. چه معنی داره شما مجبور باشی برای کنکور درسی رو بخونی که تا آخر عمر تحصیلیت بهش نیاز پیدا نمیکنی یا اگرم پیدا کنی یه مورد خیلی خاص هست !؟ ( مثلا ریاضی مهندسی )

من خودم ریاضی سفید زدم و راضیم از اینکه ریاضیات رو حذف کردم و به نظر خودم انتخاب خوبی میتونه برای بچه های معماری باشه، اگه واقعا روی دروس تخصصی سرمایه گزاری کنن خیلی بیشتر نتیجه میگرن تا اینکه ریاضی بزنن .
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۵۹ ب.ظ
۲۶ معماری
تبریک میگم. موفق باشید Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Falcon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close