زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد یک شروع طراحی یک سایت

ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۴۷ ب.ظ
سلام دوستان گلم
من یه سایت قراره طراحی کنم بعد گروه UI یه قالب با html به من دادن حالا قرار کم کم من به این سایت امکانات اضافه کنم ولی اصن هیچ ایده ای ندارم!!
مثلا قراره من توی یه لیستی که مثلا لینک اخبار سایت رو قرار بدم یا مثلا تبلیغات ولی اصلا نمیدونم چی کار کنم بیام به همه ی اون تگ ها runat=server اضافه کنم، بعد مثلا از دیتابیس بخونم ؟
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , AI.
ارسال:
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ ق.ظ
Re: راهنمایی در مورد یک شروع طراحی یک سایت
سلام دوست عزیز، با توجه ب همچین تجربه ای که داشتم میگم:
بهتره اول تگای html رو به معادلشون در asp تبدیل کنید (البته اونایی که قابل تبدیلن) بعد هم که از code behind برای برنامه نویسی و خوندن از دیتابیس استفاده میکنید به این صورت اگه مثلا همون لینک اخبار رو در نظر بگیریم تو html به صورت یه تگa تعریف میکنید و در code behind مقدار value رو برابر مقداری قرار بدید که از دیتابیس خواندید.

Sent from my LT30p using Tapatalk 2
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۳۳ ب.ظ
شما نیاز ندارید که همه تگ‌ها رو Runat Server بگذارید. اتفاقاً برای مسائل بهینه‌سازی به نظرم بهتره که حدالمقدور از این تگ استفاده نکنید چون در رعت بارگذاری صفحات حتماً تأثیر داره.

مثلاً یک div که در صفحه گذاشته‌اید. اگر نمی‌خواهید کنترل‌های خاصی روش داشته باشید، نیازی ندارید تا اون رو به asp:panel تبدیل کنید.

در بیشتر مواقع این کاری که میگم مشکل رو حل میکنه که مثلاً شما می‌خواهید یک سری خبر را در دیتابیس بخوانید. در جای خاص خودش تنها یک repeater ساده می‌گذارید و اون رو در code behind به دیتابیس وصل میکنید و خلاص.

یا مثلاً یک خط نوشته می‌خواهید بگذارید میتوانید از asp:literal یا asp:label استفاده کنید. مورد اول به نظرم بهتره Wink

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , AI.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۱۴ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۰۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۱۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۷۴۰ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۸۵ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۵۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close