زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور

ارسال:

zahra2012 پرسیده:

درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور

درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور آیا یکتاست؟ این سوال پارسه هست و گفته این خودش درخا هست پس یکتاست تو این جور سوالا بدون دور یعنی بدون دور جهت دار یا کلن بدون هر گونه دوری ؟؟
یک سوالم پیوست کردم جوابش گزینه ی هست ولی من متوجهش نمیشم Huh

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

fulgent پاسخ داده:

RE: درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور

وقتی گراف همبند و فاقد دور باشه میشه درخت...و درخت پوشا هم یکتا میشه.
سوال دوم جوابش گزینه ۴ هست؟

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  وقتی گراف همبند و فاقد دور باشه میشه درخت...و درخت پوشا هم یکتا میشه.

در مورد سوال اول مشکل اینه که گفته جهت دار هست خب میشه گرافی داشت که دور جهت دار نداشته باشه ولی درخت نباشه Exclamation
سوال دوم هم گفته به نوعی مرتب سازی هست و جواب گزینه یک هست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  وقتی گراف همبند و فاقد دور باشه میشه درخت...و درخت پوشا هم یکتا میشه.

در مورد سوال اول مشکل اینه که گفته جهت دار هست خب میشه گرافی داشت که دور جهت دار نداشته باشه ولی درخت نباشه Exclamation

دیگر دوستان نظر بدهند. Smile

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  وقتی گراف همبند و فاقد دور باشه میشه درخت...و درخت پوشا هم یکتا میشه.

دیگر دوستان نظر بدهند. Smile

ممنون وقت گذاشتین Smile

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور آیا یکتاست؟ این سوال پارسه هست و گفته این خودش درخا هست پس یکتاست تو این جور سوالا بدون دور یعنی بدون دور جهت دار یا کلن بدون هر گونه دوری ؟؟
من کاری به اون سوال ضمیمه ندارم اما در مورد نکته اول یه چیزایی میگم

درخت پوشای کمینه برای گراف همبند جهتدار و بدون دور یکتا نیست. چون ممکنه دو یال یکسان داشته باشه
الگوریتم های کراسکال و پریم روی گراف جهتدار کار نمیکنند و جواب غلط میدن
مثل این مورد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پس درخت پوشای کمینه باید از یه الگوریتم دیگه ای غیر از کراسکال و پریم محاسبه بشه که اگر تو همین شکل که گذاشتم شما فرض کنید یالی که وزن ۶ داشت بشه وزن ۴/ اون وقت دو تا درخت پوشای کمینه داریم.

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ق.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  درخت پوشای کمینه برای گراف همبند،جهت دار و بدون دور آیا یکتاست؟ این سوال پارسه هست و گفته این خودش درخا هست پس یکتاست تو این جور سوالا بدون دور یعنی بدون دور جهت دار یا کلن بدون هر گونه دوری ؟؟
من کاری به اون سوال ضمیمه ندارم اما در مورد نکته اول یه چیزایی میگم

درخت پوشای کمینه برای گراف همبند جهتدار و بدون دور یکتا نیست. چون ممکنه دو یال یکسان داشته باشه
الگوریتم های کراسکال و پریم روی گراف جهتدار کار نمیکنند و جواب غلط میدن
مثل این مورد

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پس درخت پوشای کمینه باید از یه الگوریتم دیگه ای غیر از کراسکال و پریم محاسبه بشه که اگر تو همین شکل که گذاشتم شما فرض کنید یالی که وزن ۶ داشت بشه وزن ۴/ اون وقت دو تا درخت پوشای کمینه داریم.

درسته منم سر جلسه آزمون همچین مثالی زدم و ردش کردم ولی دیدم تو جواب نوشته که چون گفته بدون دور پس خودش درخته و یکتاست که طاهرا اشتباه کرده Shy

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال از نطفه غلطه، چون درخت پوشا واسه گراف جهت دار نداریم

منم همچین چیزی رو توی کتاب قدسی دیدم ولی باز جاهای دیگه دیدم حتی فکر کنم خود قدسی باز جهت دارم درخت پوشا براش داشت Dodgy

۰
ارسال:

Riemann پاسخ داده:

این سوال از نطفه غلطه، چون درخت پوشا واسه گراف جهت دار نداریم

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال از نطفه غلطه، چون درخت پوشا واسه گراف جهت دار نداریم

پس این چی میگه:

فرض کنید گراف یک گراف همبند باشد (یعنی بین هردو رأس متمایز آن یک مسیر وجود داشته باشد) منظور از یک درخت پوشا از این گراف درختی است که شامل همه رئوس این گراف باشد ولی فقط بعضی از یال‌های آنرا دربر گیرد. منظور از درخت پوشای مینیمم (برای گراف همبند وزن دار) درختی است که بین درخت‌های پوشای آن گراف، مجموع وزن یال‌های آن، کمترین مقدار ممکن باشد.برای به دست آوردن درخت پوشای بهینه یک گراف جهت دار متصل می توان از الگوریتم‌های متفاوتی استفاده نمود.سه الگوریتم معروف پیدا کردن درخت پوشای کمینه عبارتند از : الگوریتم کروسکال الگوریتم پریم الگوریتم سولین

منبع : ویکی پدیا Big Grin

ارسال: #۱۰

Riemann پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۹ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال از نطفه غلطه، چون درخت پوشا واسه گراف جهت دار نداریم

پس این چی میگه:

فرض کنید گراف یک گراف همبند باشد (یعنی بین هردو رأس متمایز آن یک مسیر وجود داشته باشد) منظور از یک درخت پوشا از این گراف درختی است که شامل همه رئوس این گراف باشد ولی فقط بعضی از یال‌های آنرا دربر گیرد. منظور از درخت پوشای مینیمم (برای گراف همبند وزن دار) درختی است که بین درخت‌های پوشای آن گراف، مجموع وزن یال‌های آن، کمترین مقدار ممکن باشد.برای به دست آوردن درخت پوشای بهینه یک گراف جهت دار متصل می توان از الگوریتم‌های متفاوتی استفاده نمود.سه الگوریتم معروف پیدا کردن درخت پوشای کمینه عبارتند از : الگوریتم کروسکال الگوریتم پریم الگوریتم سولین

منبع : ویکی پدیا Big Grin

For directed graphs, the minimum spanning tree problem is called the Arborescence problem and can be solved in quadratic time using the Chu–Liu/Edmonds algorithm.

منبع : ویکی پدیای انگلیسی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۵۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۱۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۷۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۷۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۰۶ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۸۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۱۳۵ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۸۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close