زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زبان مقابل مستقل ار متن است؟ w زیر رشته aab نیست و تعداد a و b برابرند.

ارسال:

unicornux پرسیده:

زبان مقابل مستقل ار متن است؟ w زیر رشته aab نیست و تعداد a و b برابرند.

دوستان این زبان مستقل از متن است؟ اگه آره چجوری میشه واسش یه PDA طراحی کرد؟

[tex]L=\{w\in\{a.b\}:n_a(w)=n_b(w)\: ,\: wزیر\: رشته\: aab\: نیست\}[/tex]

اونجایی که بد افتاده ===>> " w زیر رشته aab نیست. "

۱
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

RE: زبان زیر مستقل ار متن است؟

سلام. چه w زیررشته aab نباشه و چه aab زیررشته w نباشه زبان منظم میشه.
زبان حاصل از اشتراک دو زبان به دست میاد. زبان اول که برابری تعداد حروفه مستقل از متنه و قسمت دوم هم منظمه. زبان کلی مستقل از متنه.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. چه w زیررشته aab نباشه و چه aab زیررشته w نباشه زبان منظم میشه.

سلام جناب جویباری
منظم یا مستقل از متن؟ پس تعداد برابر a و b چی میشه؟ ممنونم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. چه w زیررشته aab نباشه و چه aab زیررشته w نباشه زبان منظم میشه.

سلام جناب جویباری
منظم یا مستقل از متن؟ پس تعداد برابر a و b چی میشه؟ ممنونم

ببخشید. موضوع طولانی شده بود صورت سوال یادم رفت. Big Grin شرط برابری تعداد رو ندیده بودم. زبان حاصل از اشتراک دو زبان به دست میاد. زبان اول که برابری تعداد حروفه مستقل از متنه و قسمت دوم هم منظمه. زبان کلی مستقل از متنه.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  موضوع طولانی شده بود صورت سوال یادم رفت. Big Grin شرط برابری تعداد رو ندیده بودم. زبان حاصل از اشتراک دو زبان به دست میاد. زبان اول که برابری تعداد حروفه مستقل از متنه و قسمت دوم هم منظمه. زبان کلی مستقل از متنه.

خیلی ممنون و متشکر
لطف کردید

۰
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

به نظر من مستقل از متنه
راه حلم یه ذره پیچیده ست واسه خودم Big Grin
ما هر چقدر بخوایم میتونیم b ببینیم و به ازاش مثلا B بریزیم تو پشته اما وقتی یه دونه a میبینیم یه B از پشته Pop میکنیم و یه حرف مثل X میریزیم تو پشته بعد اگر b دیدیم که همون X رو پاپ میکنیم و B میریزیم اما اگه a دیدیم یعنی ۲ تا a شده اون X رو برمیداریم یه دونه B هم برمیداریم بعد یه Y پوش میکنیم . وقتی که این Y رو گذاشتیم یعنی دیگه b نمیتونه بیاد چون قبلش حداقل دو تا a اومده
تاکید میکنم که این بخشی از راه حله

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۱ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  به نظر من مستقل از متنه
راه حلم یه ذره پیچیده ست واسه خودم Big Grin
ما هر چقدر بخوایم میتونیم b ببینیم و به ازاش مثلا B بریزیم تو پشته اما وقتی یه دونه a میبینیم یه B از پشته Pop میکنیم و یه حرف مثل X میریزیم تو پشته بعد اگر b دیدیم که همون X رو پاپ میکنیم و B میریزیم اما اگه a دیدیم یعنی ۲ تا a شده اون X رو برمیداریم یه دونه B هم برمیداریم بعد یه Y پوش میکنیم . وقتی که این Y رو گذاشتیم یعنی دیگه b نمیتونه بیاد چون قبلش حداقل دو تا a اومده
تاکید میکنم که این بخشی از راه حله

رشته ای که با a شروع میشه چی؟

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  رشته ای که با a شروع میشه چی؟

خوبه من آخر حرفم یه تاکیدی کردم Big Grin
تفاوتی نمیکنه راه حلم همینه واسه همش جواب میده حالا من با b شروع شدنشو شرح دادم Rolleyes

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۰۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  رشته ای که با a شروع میشه چی؟

خوبه من آخر حرفم یه تاکیدی کردم Big Grin
تفاوتی نمیکنه راه حلم همینه واسه همش جواب میده حالا من با b شروع شدنشو شرح دادم Rolleyes

خب شما راه حلتونو کامل بنویسید تا روش مثال بزنیم.

ارسال: #۱۰

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خب شما راه حلتونو کامل بنویسید تا روش مثال بزنیم.

مثال نقض زدن چه آسون طراحی کردن چه سخته
توضیح کاملش متاسفانه از حوصله خارجه ولی اگه راه حل مفهوم باشه با همین باید ایده انتقال داده شده باشه Wink

ارسال: #۱۱

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خب شما راه حلتونو کامل بنویسید تا روش مثال بزنیم.

مثال نقض زدن چه آسون طراحی کردن چه سخته
توضیح کاملش متاسفانه از حوصله خارجه ولی اگه راه حل مفهوم باشه با همین باید ایده انتقال داده شده باشه Wink

چرا شما فکر می کنید که من می خواهم مثال نقض برای راه حل شما بیارم؟
من یه چیزی خودم نوشتم می خوام ببینم اشکال کار کجاست.

ارسال: #۱۲

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  چرا شما فکر می کنید که من می خواهم مثال نقض برای راه حل شما بیارم؟
من یه چیزی خودم نوشتم می خوام ببینم اشکال کار کجاست.
حالا مثال نقض هم بیارید که من کاری نمیکنم Big Grin . من فقط حدس میزنم جوابم درسته
شما جوابتون رو بنویسید شاید اصلا راه حل من ایراد داشت

۰
ارسال: #۱۳

fulgent پاسخ داده:

میدونید این زبان چی میگه؟ میگه همه رشته هایی که تعداد a ها برابر تعداد b ها باشد به جز رشته ab.
خب حالا برای نوشتن گرامرش دارم تلاش می کنم اما یه جاش ایراد داره دارم دنبال اون اشکال میگردم!

ارسال: #۱۴

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۹ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  میدونید این زبان چی میگه؟ میگه همه رشته هایی که تعداد a ها برابر تعداد b ها باشد به جز رشته ab.
خب حالا برای نوشتن گرامرش دارم تلاش می کنم اما یه جاش ایراد داره دارم دنبال اون اشکال میگردم!

نه رشته ab میتونیم داشته باشیم این میگه aab نداشته باش

۰
ارسال: #۱۵

fulgent پاسخ داده:

اهان دارید اینجا رو اشتباه می کنید!!!
این میگه w زیررشته aab نباشه، خب aab که خودش اصلا پذیرفته نیست چون تعداد a ها , b هاش برابر نیست!
a و b تنها هم همینطور پس چه رشته ای هست که شرط اول براش برقراره و شرط دوم رو باید بهش اعمال کرد؟ فقط رشته ab !
پ ن: این زبان حتی ba هم میپذیره چون زیررشته aab نیست ولی فقط ab نمیپذیرد!

ارسال: #۱۶

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  اهان دارید اینجا رو اشتباه می کنید!!!
این میگه w زیررشته aab نباشه، خب aab که خودش اصلا پذیرفته نیست چون تعداد a ها , b هاش برابر نیست!
a و b تنها هم همینطور پس چه رشته ای هست که شرط اول براش برقراره و شرط دوم رو باید بهش اعمال کرد؟ فقط رشته ab !

ببخشیدا ولی شما داری اشتباه میکنی Wink
رشته abababab عضو این زبانه و زیر رشته ab هم داره
اما رشته bbaaab عضو این زبان نیست چون زیر رشته aab داره

ارسال: #۱۷

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  اهان دارید اینجا رو اشتباه می کنید!!!

ببخشیدا ولی شما داری اشتباه میکنی Wink
رشته abababab عضو این زبانه و زیر رشته ab هم داره
اما رشته bbaaab عضو این زبان نیست چون زیر رشته aab داره

نه دقت کنید نوشته "w زیر رشته aab نیست" یعنی کل رشته شما زیر رشته aab نباید باشه نه اینکه زیر رشته aab رو نداشته باشه!

ارسال: #۱۸

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  نه دقت کنید نوشته "w زیر رشته aab نیست" یعنی کل رشته شما زیر رشته aab نباید باشه نه اینکه زیر رشته aab رو نداشته باشه!

حق با شماست من اشتباه کردم پس راه حل هم بالطبع غلطه. ممنونم

ارسال: #۱۹

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  نه دقت کنید نوشته "w زیر رشته aab نیست" یعنی کل رشته شما زیر رشته aab نباید باشه نه اینکه زیر رشته aab رو نداشته باشه!

حق با شماست من اشتباه کردم پس راه حل هم بالطبع غلطه. ممنونم

خواهش میکنم،مهم نیست حق با کیه مهم اینه که الان جوابش چی میشه؟ گرامرش رو بنویسیم!!!Angel

ارسال: #۲۰

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خواهش میکنم،مهم نیست حق با کیه مهم اینه که الان جوابش چی میشه؟ گرامرش رو بنویسیم!!!Angel

خب این مگه نمیشه رشته هایی که تعداد a با b هاش برابر باشن و رشته با b شروع بشه؟

ارسال: #۲۱

fulgent پاسخ داده:

در نهایت به نظر من، این زبان مستقل از متن است که همه رشته های شامل a, b که تعداد a ها برابر تعداد b ها باشد به جز رشته ab رو می پذیرد و گرامر آن نیز:

[تصویر:  249242_50707820427750880120.jpg]
می باشد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۳۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۳۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۷۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۵۰ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۲۸۱ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۸۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۸۶ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۵۷۷ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۶۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close