زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیتهای ایندکس

ارسال:

zahra2012 پرسیده:

بیتهای ایندکس

من یک سوال دیدم که منو دچار شک کرده راحتم هست سوالم Sleepy
میخواستم بدونم وقتی میگن بیتهای ایندکس میشه بیتهای لازم برای آدرس مجموعه درسته؟
جایی دیدم که بیتهای لازم برای مشخص کردن کلمه و بایت رو هم جز ایندکس گرفته بود یعنی هر چیزی به غیر از تگ !!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

RE: بیتهای ایندکس

آره تو یکی از تست های کنکورم اینجوری شده بود که چون نگفته بود هر کلمه چند بیت پس کلشو گرفته بودن index و بقیشو هم tag تا جواب به دست بیاد!

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

راجع به سوال اول بله چون مجموعه یعنی set وتعداد بیت های set همون تعداد بیت های ایندکس هست .
سوال دوم: وقتی حافظه بلوک بندی نشده باشه و فقط بر اساس کلمه باشه در اینصورت کش هم بر اساس کلمه است و آدرس فقط شامل ایندکس و تگ میشه که این ایندکس هم شامل بیت های کلمه هست هم بلوک

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ق.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  راجع به سوال اول بله چون مجموعه یعنی set وتعداد بیت های set همون تعداد بیت های ایندکس هست .
سوال دوم: وقتی حافظه بلوک بندی نشده باشه و فقط بر اساس کلمه باشه در اینصورت کش هم بر اساس کلمه است و آدرس فقط شامل ایندکس و تگ میشه که این ایندکس هم شامل بیت های کلمه هست هم بلوک

بله در صورتی که بلوک نداشته باشیم درسته ولی این موردی که من دیدم بلوک بدیه ولی فکر می کنم ما باید همون بیتهای ست رو بگیریم درسته؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ق.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  راجع به سوال اول بله چون مجموعه یعنی set وتعداد بیت های set همون تعداد بیت های ایندکس هست .

بله در صورتی که بلوک نداشته باشیم درسته ولی این موردی که من دیدم بلوک بدیه ولی فکر می کنم ما باید همون بیتهای ست رو بگیریم درسته؟
قانونش اینه. کاش سوالشو گذاشته بودین ولی احتمالا سوال اشکال داشته خواستن هرجوری هست جواب رو بست بیارن واسه همین همه رو ایندکس گرفتن ولی درست نیست

ارسال:

zahra2012 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۸ ب.ظ)zahra2012 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰ ق.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  راجع به سوال اول بله چون مجموعه یعنی set وتعداد بیت های set همون تعداد بیت های ایندکس هست .

قانونش اینه. کاش سوالشو گذاشته بودین ولی احتمالا سوال اشکال داشته خواستن هرجوری هست جواب رو بست بیارن واسه همین همه رو ایندکس گرفتن ولی درست نیست
خیلی ممنون پس در کل ایندکس همون بیتهای ست هست و احتمالن اون تست مشکل داشته الان اصلن یادم نیست کجاست Shy
ایمیل ها برام نیومده بود که پاسخ داده شده وگرنه زودتر تشکر می کردم و نگران جوابم بودم لطف کردین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره ایندکس شدن و اعتبار جورنال siiib70 ۳ ۳,۳۰۲ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: damash
  جلوگیری از ایندکس فایل های CSS و javascript ممنوع! nazkhatooon ۰ ۱,۶۵۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: nazkhatooon
  محاسبه تعداد کل بیتهای Tag peace2013 ۳ ۲,۲۴۲ ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: peace2013

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close