زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۹۰-آی تی ۹۲- صفحه بندی!

ارسال:

Good! پرسیده:

سوال ۹۰-آی تی ۹۲- صفحه بندی!

سلام دوستان عزیز Blush
جواب گزینه ۳ هست.
تو این سوال چطوره که جمله گزینه ۲ درسته؟!Huhکاهش اندازه صفحه تا ۱جایی سبب افزایش بهره وری میشه از ۱جا به بعد دوباره به خاطر سربار جدول صفحه بهره وری کاهش پیدا میکنه.
Huh
البته دکتر حقیقت هم تو کتاب گفته که اندازه صفحه تاثیر چندانی برای تاخیر زمانی نقص صفحه نداره.حالا این I/O همین نقص صفحه س؟
سپاسBlush

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

RE: سوال ۹۰-آی تی ۹۲- صفحه بندی!

سوال یه خرده ابهام داره ولی باید بهترین گزینه انتخاب بشه
۱/ کاهش اندازه صفحه سبب کاهش زمان سرویس نقص صفحه میشه
در نگاه اول درسته چون وقتی صفحات کوچکتر بشن، وقتی نقص صفحه رخ میده، IO در زمان کوتاه تری صفحه را بارگزاری میکنه ولی از اون طرف با کاهش اندازه صفحه ممکنه نرخ نقص صفحه زیادتر بشه و زمان کل برای نقصهای صفحه (نه زمان سرویس نقص صفحه) زیادتر میشه.
اونجایی که دکتر حقیقت گفته نقص صفحه تاثیری نداره منظورشون به دلیل بلوکی خونده شدن فایلها از دیسک هست که صفحات باهم چندتایی خونده میشن و خیلی تاثیری نداره ولی اون قسمت عملی کار هست ، قسمت تئوری فرض میشه که زمان کمتری طول میکشه.

۲/ کاهش اندازه صفحه سبب افزایش بهره وری حافظه و افزایش زمان IO میشود
هر چه صفحه کوچکتر باشه، میزان اتلاف حافظه برای هر فرآیند کمتر و کمتر میشه چون اتلاف حافظه به طور میانگین برای هر فرآیند برابر با نصف یک صفحه است و احتمالا منظور طراح سوال همین بوده. ولی بهره وری حافظه به دلیل همون سربار حافظه بخاطر نگهداری جدول صفحه از یه جایی به بعد کمتر میشه.
افزایش زمان IO همون موردی بود که در ۱ گفتم که زمان کل نقصهای صفحه زیادتر میشه.

۴/ تکه تکه شدن داخلی کمتر میشه
تو همون مورد اول گفتم چرا .

۳/ تکه تکه شدن خارجی مربوط به قطعه بندی میشه و اصلا ارتباطی به صفحه بندی نداره و این میتونه بهترین گزینه باشه

۰
ارسال:

H3NGAM3H پاسخ داده:

به نظر من که گزینه سه درسته
چون تکه تکه شدن خارجی برای روش قطعه بندیه

ارسال:

Good! پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)H3NGAM3H نوشته شده توسط:  به نظر من که گزینه سه درسته
چون تکه تکه شدن خارجی برای روش قطعه بندیه

ببخشید منظورمو اشتباه رسوندم.بله جواب گزینه ۳ هست.منظورم اینه که چرا جواب گزینه ۲ نیست؟میدونم ۳ هم جمله غلطیه ولی بنظرم ۲ هم جمله غلطیه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

کاهش اندازه صفحه بیش از اندازه تعداد نقص صفحه رو زیاد میکنه و باعث افزایش تعویض صفحه و در نهایت کوبیدگی میشه که بهره وری I/O و CPU کاهش پیدا میکنه

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

ارسال:

Good! پاسخ داده:

(۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۱ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  کاهش اندازه صفحه بیش از اندازه تعداد نقص صفحه رو زیاد میکنه و باعث افزایش تعویض صفحه و در نهایت کوبیدگی میشه که بهره وری I/O و CPU کاهش پیدا میکنه

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

البته کوبیدگی بنظرم برای وقتیه که حافظه برای فرایندها جای کافی نداره.چون اینکه فقط بخواد اندازه صفحه کوچیک باشه درسته که برای بار اول تعداد زیادی نقص صفحه داریم اما چون معمولا به صورت محلی اجرا میشه فرایند، بعد ۱ مدت cpu کارایی بهتری پیدا میکنه
من هم فکر میکنم باید بهترین گزینه انتخاب شه
سوالای پارسال اصلا خوب نبودهDodgy

(۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  سوال یه خرده ابهام داره ولی باید بهترین گزینه انتخاب بشه
۱/ کاهش اندازه صفحه سبب کاهش زمان سرویس نقص صفحه میشه
در نگاه اول درسته چون وقتی صفحات کوچکتر بشن، وقتی نقص صفحه رخ میده، IO در زمان کوتاه تری صفحه را بارگزاری میکنه ولی از اون طرف با کاهش اندازه صفحه ممکنه نرخ نقص صفحه زیادتر بشه و زمان کل برای نقصهای صفحه (نه زمان سرویس نقص صفحه) زیادتر میشه.
اونجایی که دکتر حقیقت گفته نقص صفحه تاثیری نداره منظورشون به دلیل بلوکی خونده شدن فایلها از دیسک هست که صفحات باهم چندتایی خونده میشن و خیلی تاثیری نداره ولی اون قسمت عملی کار هست ، قسمت تئوری فرض میشه که زمان کمتری طول میکشه.

۲/ کاهش اندازه صفحه سبب افزایش بهره وری حافظه و افزایش زمان IO میشود
هر چه صفحه کوچکتر باشه، میزان اتلاف حافظه برای هر فرآیند کمتر و کمتر میشه چون اتلاف حافظه به طور میانگین برای هر فرآیند برابر با نصف یک صفحه است و احتمالا منظور طراح سوال همین بوده. ولی بهره وری حافظه به دلیل همون سربار حافظه بخاطر نگهداری جدول صفحه از یه جایی به بعد کمتر میشه.
افزایش زمان IO همون موردی بود که در ۱ گفتم که زمان کل نقصهای صفحه زیادتر میشه.

۴/ تکه تکه شدن داخلی کمتر میشه
تو همون مورد اول گفتم چرا .

۳/ تکه تکه شدن خارجی مربوط به قطعه بندی میشه و اصلا ارتباطی به صفحه بندی نداره و این میتونه بهترین گزینه باشه

خیلی ممنونمSmile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  بودجه بندی آزمون های آزمایشی رشته مهندسی کامپیوتر مدرسان شریف mhm-pc ۳ ۶,۶۹۹ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sara1994
  اولویت بندی دانشگاه ها در نرم افزار بین علم و صنعت، بهشتی ، نصیر و شهرستانها Sepideh96 ۷ ۶,۵۲۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  اولویت بندی دانشگاه های شهر تهران در ارشد IT AmirrezaHatef ۱۳ ۷,۷۷۵ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  طبقه بندی دانشگاه ها براساس معماری کامپیوتر azarakhsh1986 ۳۱ ۱۷,۴۰۴ ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  رده بندی دانشگاه ها برای مقطع ارشد admin ۱۴۴ ۱۳۰,۲۶۶ ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  خوشه بندی فازی masome12345 ۲ ۲,۶۸۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  بارُم و بودجه بندی سوالات کنکور چگونه است ؟ Moh3nRezaei ۰ ۱,۶۸۸ ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Moh3nRezaei
  دسته بندی موضوعی در کامپیوتر luna ۱۵ ۱۹,۰۰۴ ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bornaad
  آخرین رتبه بندی دانشگاه های ایران منتشر شده توسط isc mohamadmanesht ۱ ۳,۰۷۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close