زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

It91, درخت ها

subtitle
ارسال:

hoomanab پرسیده:

It91, درخت ها

چرا گزاره اول نا درسته؟! اگه ادغامشون کنیم، به اندازه n طول میشکه. حالت برای تبدیل به درخت avl مگه nlogn نباید طول بکشه؟!
سوال بالای صفحه!
[تصویر:  243000_yge7e8up.jpg]

Sent from my SM-T210R using Tapatalk
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

zare_programmer پاسخ داده:

RE: It91, درخت ها

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  چرا گزاره اول نا درسته؟! اگه ادغامشون کنیم، به اندازه n طول میشکه. حالت برای تبدیل به درخت avl مگه nlogn نباید طول بکشه؟!
سوال بالای صفحه!
[تصویر:  243000_yge7e8up.jpg]

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

من اینطوری فک میکنم:
ادغامشون که به اندازه n طول میکشه
از طرفی چون مرتب هستن، با میانه گیری میشه درخت رو ساخت که فک کنم به اندازه log n طول میکشه
پس در نهایت میشه از مرتبه O(n)

نمیدونم چقد استدلالم درست باشه
دوستان بیشتر واردن

ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

ادغام ان
تبدیل به درخت بی اس تی هم با رابطه
(فقط وقتی ورودی مرتب باشه)
t(n)=2t(n\2)+1

میش ان
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  پاسخ دودستمون کاملا درسته ادغام میشه او ان
و تبدیل به درخت بی اس تی هم با رابطه
t(n)=t(n\2)+1

میشه لگاریتم ان

امکانش هست که بیشتر توضیح بدید؟! چطور با میانه گیری میشه logn?
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

(۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۳۳ ب.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  پاسخ دودستمون کاملا درسته ادغام میشه او ان
و تبدیل به درخت بی اس تی هم با رابطه
t(n)=t(n\2)+1

میشه لگاریتم ان

امکانش هست که بیشتر توضیح بدید؟! چطور با میانه گیری میشه logn?

پیدا کردم میانه در ارایه مرتب او یک هست میانه را پیدا کردی میزاری ریشه ان دوم تا سمت راست ان دوم تا سمت چپ (البته یکی کمتر چون ریشه قبلا بردی بالا)
این کار تکرار کن میشه اون رابطه بالا

اون را بطه را مستر بزنید میشه ان

۰
ارسال:

amir13 پاسخ داده:

به نظرم این راه حل هم میتونه درست باشه

درخت جستجوی دودویی اول را به عنوان درخت اصلی در نظر میگیریم و بعد ریشه دو درخت دیگر را با عناصر درخت اولی مقایسه می کنیم و بعد جای عنصر ریشه درخت دوم و سوم را پیدا می کنیم و هر دو درخت را به ترتیب هر عنصر به درخت اول اضافه می کنیم و اگر درخت نامتوازن شد آن را متوازن می کنیم.

جستجوی ریشه که از مرتبه logn است و متوازن کردن درخت هم کمتر از n است که با این حساب مرتبه کلی الگوریتم برابر logn می شود

ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲ ق.ظ)amir13 نوشته شده توسط:  به نظرم این راه حل هم میتونه درست باشه

درخت جستجوی دودویی اول را به عنوان درخت اصلی در نظر میگیریم و بعد ریشه دو درخت دیگر را با عناصر درخت اولی مقایسه می کنیم و بعد جای عنصر ریشه درخت دوم و سوم را پیدا می کنیم و هر دو درخت را به ترتیب هر عنصر به درخت اول اضافه می کنیم و اگر درخت نامتوازن شد آن را متوازن می کنیم.

جستجوی ریشه که از مرتبه logn است و متوازن کردن درخت هم کمتر از n است که با این حساب مرتبه کلی الگوریتم برابر logn می شود

دوست من پیدا کردن ریشه در یک ارایه مرتب اگه منظور میانه باشه از مرتبه یک خواهد بود در ثانی شما با مقایسه ۳ میانه فقط به این نتیجه میرسی که چه تعداد عناصر از بزرگتیرین میانه دومین بزرگترین میانه و میانه اخر کوچیکتره

عمل اضافه کردن ان عنصر به درخت کم کم ان لگاریتم ان زمان میبره ما از محتوای دو ارایه دیگه خبر نداریم
راه حل
ادغام با مرتبه ان
رابطه بازگشتی که اصلاح شد با مرتبه ان

کلا با مرتبه ان

ارسال:

amir13 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۶ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲ ق.ظ)amir13 نوشته شده توسط:  به نظرم این راه حل هم میتونه درست باشه

دوست من پیدا کردن ریشه در یک ارایه مرتب اگه منظور میانه باشه از مرتبه یک خواهد بود در ثانی شما با مقایسه ۳ میانه فقط به این نتیجه میرسی که چه تعداد عناصر از بزرگتیرین میانه دومین بزرگترین میانه و میانه اخر کوچیکتره

عمل اضافه کردن ان عنصر به درخت کم کم ان لگاریتم ان زمان میبره ما از محتوای دو ارایه دیگه خبر نداریم
راه حل
ادغام با مرتبه ان
رابطه بازگشتی که اصلاح شد با مرتبه ان

کلا با مرتبه ان
من فکر کردم سه ارایه مرتب دودویی داریم که باید ادغام بشود ولی اگر سه ارایه فقط مرتب داشته باشیم مرتبه این الگوریتمی که در زیر نوشتم زیاد است.
پیدا کردن میانه که برابر n است ولی منطورم پیدا کردن میانه نبود.
محل اولین عنصر درخت دوم(بزرگترین عدد) را برای درج در درخت اول پیدا می کنیم. بقیه اعداد درخت دوم هم ،تک تک به عنوان گره ،بعد از عنصر اول اضافه می کنیم هر بارم متوازنش می کنیم. برای درخت های بعدی هم این کار را انجام می دهیم. اخر سرم یک درخت متوازن دودویی از ادغام سه تا درخت داریم

ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

اینکه شما میگویی از مرتبه ان لگاریتم ان هست
در ضمن دوست من چیزی به عنوان ارایه دودویی نداریم درخت دودویی داریم
(اصلا چرا گیر دادی خودت گیچ کنی برادر یا خواهر من دم کنکور ریلکس باش)

ارسال: #۱۰

amir13 پاسخ داده:

(۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۴ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  اینکه شما میگویی از مرتبه ان لگاریتم ان هست
در ضمن دوست من چیزی به عنوان ارایه دودویی نداریم درخت دودویی داریم
(اصلا چرا گیر دادی خودت گیچ کنی برادر یا خواهر من دم کنکور ریلکس باش)

اولا گفتم به نظرم این درست باشه که دیدم درست نیست
ارایه دودویی همون ارایه ای که اعضای ان به ترتیب درخت دودویی ذخیره شده باشد. مثلا عنصر اولش ریشه است و بعد عنصر دومش میشه گره سمت چپ و عنصر سومش میشه گره سمت راست و عنصر های بعدش به همین ترتیب. مرتبه ادغام این ارایه ها برابر با جستجوی عنصر ریشه سایر درخت ها در درخت اول و همینطور متوازن کردن هر گره جدید (اگر نیاز بود) را داریم. من بر این اساس گفتم logn

ارسال: #۱۱

atharrashno پاسخ داده:

منبع فارسی که نداشت ان شا الله بعد کنکور منابع انگلیسیش ببینیم اولین بار بود میشنیدم

ارسال: #۱۲

amir13 پاسخ داده:

(۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ق.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  منبع فارسی که نداشت ان شا الله بعد کنکور منابع انگلیسیش ببینیم اولین بار بود میشنیدم

همه منابع گفتن برای اینکه یک درخت در ارایه ذخیره کنیم باید اندیس ها را به این شکل قرار بدیم.
اما اگر درخت کامل نباشه مصرف حافظه زیاد میشه که بهتره از ارایه استفاده نکنیم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد برگ درخت؟؟؟؟؟؟؟ rad.bahar ۴ ۳,۹۵۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadrra
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۷۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۰۶ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۸۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  عمق درخت ???? rad.bahar ۱ ۲,۱۳۵ ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۵۳۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  تعداد درخت فراگیر ss311 ۰ ۲,۰۹۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۴۴ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سطح و عمق و ارتفاع درخت remove ۵ ۱۰,۷۷۹ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mstfvi
  الگوریتم درخت porseshgar ۰ ۱,۵۳۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close