زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نوع لیست در تابع درهم ساز چیست ؟

ارسال:

masoud67 پرسیده:

نوع لیست در تابع درهم ساز چیست ؟

وقتی ما در درهم سازی برای حل تصادم از روش زنجیری استفاده میکنیم ، این لیست زنجیری که میسازیم همون لیست پیوندی هست یا فرق داره ؟
یعنی اگر این لیست مرتب بود میشه جستجوی دودویی روش انجام داد. یا برای حذف احتیاج به شیفت دادن عناصر در لیست داریم یا اینکه نیاز به شیفت نیست و فقط با تغییر اشاره گر (شبیه لیست پیوندی) میشه کلید را حذف کرد ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

fulgent پاسخ داده:

RE: نوع لیست در تابع درهم ساز چیست ؟

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  وقتی ما در درهم سازی برای حل تصادم از روش زنجیری استفاده میکنیم ، این لیست زنجیری که میسازیم همون لیست پیوندی هست یا فرق داره ؟
یعنی اگر این لیست مرتب بود میشه جستجوی دودویی روش انجام داد. یا برای حذف احتیاج به شیفت دادن عناصر در لیست داریم یا اینکه نیاز به شیفت نیست و فقط با تغییر اشاره گر (شبیه لیست پیوندی) میشه کلید را حذف کرد ؟

-بله این لیست یک لیست خطی یک سویه(همان لیست پیوندی) هست.هزینه جستجو در بدترین حالت (O(n است و در حالت میانگین (O(1.
-اتفاقا این یه مسئله است که پیشنهاد شده جهت بهبود کارایی از جمله برای جستجو و حذف. چون وقتی لیست پیوندی مرتب باشه هزینه جستجو به طور چشم گیری کاهش پیدا می کنه.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  -بله این لیست یک لیست خطی یک سویه(همان لیست پیوندی) هست.هزینه جستجو در بدترین حالت (O(n است و در حالت میانگین (O(1.
-اتفاقا این یه مسئله است که پیشنهاد شده جهت بهبود کارایی از جمله برای جستجو و حذف. چون وقتی لیست پیوندی مرتب باشه هزینه جستجو به طور چشم گیری کاهش پیدا می کنه.
لیست پیوندی مرتب چه جوری زمان جستجو را کاهش میده ؟ با لیست پیوندی معمولی اصلا جستجوی دودویی نداریم مگه اینکه از skip list استفاده کنیم که زمان جستجو را logn کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

که اینم تو این قسمت استفاده نمیشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۹ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۱ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  -بله این لیست یک لیست خطی یک سویه(همان لیست پیوندی) هست.هزینه جستجو در بدترین حالت (O(n است و در حالت میانگین (O(1.
لیست پیوندی مرتب چه جوری زمان جستجو را کاهش میده ؟ با لیست پیوندی معمولی اصلا جستجوی دودویی نداریم مگه اینکه از skip list استفاده کنیم که زمان جستجو را logn کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

که اینم تو این قسمت استفاده نمیشه

خب شما از دیتای هر نود اطلاع داری پس با لیست مرتب زمان جستجو کاهش پیدا می کنه. اینکه چجوری منظورتون چیه؟
خب بله با لیست معمولی جستجوی دودویی نداریم...
الان مشکل کجاست؟

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خب شما از دیتای هر نود اطلاع داری پس با لیست مرتب زمان جستجو کاهش پیدا می کنه. اینکه چجوری منظورتون چیه؟
الان مشکل کجاست؟
مشکل من اینه که ما اگر مقدار نود را هم بدونیم آخرش نیاز به جلو رفتن ترتیبی در لیست داریم . حس میکنم با دونستن مقدار نود آخرش ما نمیدونیم نود ما کجای لیست قرار داره.
یه کم مبهمه این موضوع.

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خب شما از دیتای هر نود اطلاع داری پس با لیست مرتب زمان جستجو کاهش پیدا می کنه. اینکه چجوری منظورتون چیه؟
الان مشکل کجاست؟
مشکل من اینه که ما اگر مقدار نود را هم بدونیم آخرش نیاز به جلو رفتن ترتیبی در لیست داریم . حس میکنم با دونستن مقدار نود آخرش ما نمیدونیم نود ما کجای لیست قرار داره.
یه کم مبهمه این موضوع.

پس تابع Hash این وسط چیکاره است؟
گفتیم که اگه لیست پیوندی عادی باشه در بدترین حالت باید کل لیست پیوندی رو جستجو کنیم و به قول شما نیاز به جلو رفتن ترتیبی هست.
اما در مورد اینکه لیست پیوندی مرتب باشه در کتاب دکتر قدسی به عنوان یه سوال مطرح شده که از نظر پروفسور مارلی اگر مرتب باشه تاثیر زیادی بر کارایی داره و اینکه بر جستجو و درج و حذف چه تاثیری داره بر عهده دانشجو گذاشته شده...
اما به نظر من با مرتب کردن لیست و البته تغییراتی در نگاشت ها و تابع درهم ساز می شه هزینه جستجو در بدترین حالت رو کاهش داد اما هزینه update کردن لیست این مزیت رو کم رنگ میکنه و یه جور trade off اتفاق می افته!

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  خب شما از دیتای هر نود اطلاع داری پس با لیست مرتب زمان جستجو کاهش پیدا می کنه. اینکه چجوری منظورتون چیه؟
الان مشکل کجاست؟
یه کم مبهمه این موضوع.

گفتیم که اگه لیست پیوندی عادی باشه در بدترین حالت باید کل لیست پیوندی رو جستجو کنیم و به قول شما نیاز به جلو رفتن ترتیبی هست.
اما در مورد اینکه لیست پیوندی مرتب باشه در کتاب دکتر قدسی به عنوان یه سوال مطرح شده که از نظر پروفسور مارلی اگر مرتب باشه تاثیر زیادی بر کارایی داره و اینکه بر جستجو و درج و حذف چه تاثیری داره بر عهده دانشجو گذاشته شده...
اما به نظر من با مرتب کردن لیست و البته تغییراتی در نگاشت ها و تابع درهم ساز می شه هزینه جستجو در بدترین حالت رو کاهش داد اما هزینه update کردن لیست این مزیت رو کم رنگ میکنه و یه جور trade off اتفاق می افته!
تابع هش که فقط هش میکنه. اونکه مربوط به جدول هش میشه و ذخیره کلید ها. ولی من تو یه لیست پیوندی که حاصل تصادم یه سری کلید هست را بحث کردم .
آخه تو آزمون مدرسان گفته تو لیست مرتب، جستجو دودویی میزنیم که عجیب بود واسم.
فکر کنم باید یه سری به مراجع علمی بزنم تا موضوع برام بهتر جا بیافته

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۰ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۰۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
الان مشکل کجاست؟
یه کم مبهمه این موضوع.

تابع هش که فقط هش میکنه. اونکه مربوط به جدول هش میشه و ذخیره کلید ها. ولی من تو یه لیست پیوندی که حاصل تصادم یه سری کلید هست را بحث کردم .
آخه تو آزمون مدرسان گفته تو لیست مرتب، جستجو دودویی میزنیم که عجیب بود واسم.
اینکه اسم تابع hash رو اوردم واسه فقط حالت تصادم منظورم نبود.اهان اون سوال رو می گید؟ در اون سوال داده های لیست پیوندی رو به صورت یک ارایه مرتب در نظر گرفته و از جستجوی دودویی استفاده کرده....به نظر من اینکار غیر ممکن نیست!
خواهش می کنم...
امیدوارم جواب رو پیدا کنید.Smile

۰
ارسال:

tayebe68 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  آخه تو آزمون مدرسان گفته تو لیست مرتب، جستجو دودویی میزنیم که عجیب بود واسم.

نتیجه گرفتید ؟
میشه در لیست مرتب جستجوی دودویی انجام داد ؟

ارسال: #۱۰

masoud67 پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ب.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  
(08 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  آخه تو آزمون مدرسان گفته تو لیست مرتب، جستجو دودویی میزنیم که عجیب بود واسم.

نتیجه گرفتید ؟
میشه در لیست مرتب جستجوی دودویی انجام داد ؟
من یه جستجویی تو اینترنت کردم جایی نگفته بودن که تو لیست پیوندی معمولی بشه جستجوی دودویی انجام داد
ولی حالتهایی مثل skip list یا با تغییر دادن ساختار لیست پیوندی میشه که بعید میدونم نظر مدرسان این باشه چون توی جدول درهم سازی از این لیستهای عجیب و غریب استفاده نمیشه .
حالا منظورشون چی بوده نمیدونم

ارسال: #۱۱

tayebe68 پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  من یه جستجویی تو اینترنت کردم جایی نگفته بودن که تو لیست پیوندی معمولی بشه جستجوی دودویی انجام داد
ولی حالتهایی مثل skip list یا با تغییر دادن ساختار لیست پیوندی میشه که بعید میدونم نظر مدرسان این باشه چون توی جدول درهم سازی از این لیستهای عجیب و غریب استفاده نمیشه .
حالا منظورشون چی بوده نمیدونم

شاید اصلا منظوری نداشتن !
اشتباهات طراحی سوال و پاسخ های تشریحی در موسسات و کنکور کم نیست ...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۶۱۱ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۶۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۷۴ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۱۳ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
Question مجازی ساز virtual box M...D ۰ ۱,۵۱۹ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M...D
  یو اس اس دی چیست؟ nolw0932 ۰ ۲,۲۵۲ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nolw0932
  تابع مولد ss311 ۰ ۱,۳۴۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  شبیه ساز برای mobile cloud computing؟ samaneh_aftab ۲ ۳,۳۹۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  شبیه ساز Booksim mostafa272 ۴۱ ۲۱,۶۴۶ ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: adnan86
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۳,۰۳۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close