زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۱۰۵ معماری کنکور ۹۲ : سنجش زده ۴، اما بالاخره کردوم گزینه؟

ارسال:

masume_ml پرسیده:

سوال ۱۰۵ معماری کنکور ۹۲ : سنجش زده ۴، اما بالاخره کردوم گزینه؟

سلام دوستان
کسانی که کتاب های مختلف جمع بندی دارن از موسسات مختلف این سوال رو چی زده؟ کلید نهایی سنجش میگه ۴ اما پارسه میگه ۳

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

RE: سوال ۱۰۵ معماری کنکور ۹۲ : سنجش زده ۴، اما بالاخره کردوم گزینه؟

من اگه اونجا بودم گزینه ی ۳ رو میزدم چون گزینه ی ۴ از جهاتی می تونه درست باشه و در صورت افزایش حجم تگ ما باید بزرگتر شه

۰
ارسال:

kh.jafarzade پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۵ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  سلام دوستان
کسانی که کتاب های مختلف جمع بندی دارن از موسسات مختلف این سوال رو چی زده؟ کلید نهایی سنجش میگه ۴ اما پارسه میگه ۳

با توجه به توضیحات به نظر جدول صفحه تولید شده یه جدول وارونه تشریف دارن بنابر این حجمش بطور مستقیم وابسته به حجم حافظه فیزیکی میشه پس گزینه ۴ مشکلی نداره .
منم گزینه ۳ رو انتخاب میکنم.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ)kh.jafarzade نوشته شده توسط:  با توجه به توضیحات به نظر جدول صفحه تولید شده یه جدول وارونه تشریف دارن بنابر این حجمش بطور مستقیم وابسته به حجم حافظه فیزیکی میشه پس گزینه ۴ مشکلی نداره .

من اول فکر میکردم ۲،۳ و ۴ غلطه ولی چون گفتین ممکنه تعداد بیت تگ زیاد شه دیدم درست میگید
حالا میشه بگین چرا گزینه ۲ رو میگین درسته؟ اگر آدرس فیزیکی یه صفحه رو وارد این بانک ثبات ها کنیم از اون جدول اصلیه که حذف نمیکنیم. چی میگه این؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ)kh.jafarzade نوشته شده توسط:  با توجه به توضیحات به نظر جدول صفحه تولید شده یه جدول وارونه تشریف دارن بنابر این حجمش بطور مستقیم وابسته به حجم حافظه فیزیکی میشه پس گزینه ۴ مشکلی نداره .

من اول فکر میکردم ۲،۳ و ۴ غلطه ولی چون گفتین ممکنه تعداد بیت تگ زیاد شه دیدم درست میگید
حالا میشه بگین چرا گزینه ۲ رو میگین درسته؟ اگر آدرس فیزیکی یه صفحه رو وارد این بانک ثبات ها کنیم از اون جدول اصلیه که حذف نمیکنیم. چی میگه این؟
اول بگم من یه مرور دوباره روی صفحه معکوس داشتم واسه همین حرفای قبلیمو پس میگیرم(حذفشون کردم)
به قول دوستمون یه جورایی شبیه صفحه معکوسه و ۴ درسته ۲هم که درسته چون اصولا ما صفحه معکوس رو ایجاد کردیم که حجم جدول صفحه کم بشه و گفتیم به ازای هر صفحه حقیقی یه درایه داریم(نه به ازای هر صفحه مجازی).
البته من بین ۱و۳ شک دارم چون واسه جدول صفحه معکوس نگاشت کندتر انجام میشه حالا این گفته سریعترUndecided

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ ق.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  اول بگم من یه مرور دوباره روی صفحه معکوس داشتم واسه همین حرفای قبلیمو پس میگیرم(حذفشون کردم)
به قول دوستمون یه جورایی شبیه صفحه معکوسه و ۴ درسته ۲هم که درسته چون اصولا ما صفحه معکوس رو ایجاد کردیم که حجم جدول صفحه کم بشه و گفتیم به ازای هر صفحه حقیقی یه درایه داریم(نه به ازای هر صفحه مجازی).
البته من بین ۱و۳ شک دارم چون واسه جدول صفحه معکوس نگاشت کندتر انجام میشه حالا این گفته سریعترUndecided

من اول سوالو نصفه خوندم کش و اینا رو دیدم گفتم منظورش TLB هستش اما الان دقیق خوندم دیدم بله جدول صفحه معکوسه با این تفاوت که داخله حافظه ای ماننده کشه (مثل همون tlb). یعنی سرعت دسترسی بهش بیشتر از حالتیه که تو حافظه اصلیه. واسه همین پس ۱ هم غلط میشه

۰
ارسال:

masume_ml پاسخ داده:

حالا تو کنکور اومد چیکار کنیم؟ سنجش رو بزنیم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال:

kh.jafarzade پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۸ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  حالا تو کنکور اومد چیکار کنیم؟ سنجش رو بزنیم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب معلومه تو کنکور جواب مهم نیس نظر طراح مهمه که فهمیدن نظر طراح هم علم غیب میخوادBig Grin
البته دوستمون درست میگن که شبیه صفحه معکوسه یه جورایی هر ۴تا درسته
سوالای اینجوری نزنید بهتره

از نظر من باید گزینه درستو زد.
درضمن گزینه ۳ غلطه چون کش از نوع حافظه کم هستش و هیچگونه محدودیتی برای اینکه کدوم مقدار در کدوم مکان قرار بگیره وجود نداره.
بخشی از داده (tag) به حافظه داده میشه و بصورت کاملا موازی جستوجو میشه و در صورت تطابق (tag) مقدار مورد نظر برگردونده میشه.

۰
ارسال:

saho پاسخ داده:

من این سوالو درست زدم.دقیق یادم نمیاد البته .اما یادمه بر اساس ویس وجزوه دکتر اجلالی زدمش

۰
ارسال: #۱۰

sonia11 پاسخ داده:

به نظر من گزینه سه جواب هست با توجه به توضیحات صورت سوال از جدول صفحه معکوس برای کاهش حجم جدول صفحه استفاده شده و برای جبران سرعت دسترسی به درایه های این جدول از نگاشت انجمنی استفاده کرده پس در اینجا نه مشکل سرعت هست و نه بزرگی جدول صفحه تنها ایراد اون اینه که چون تعداد درایه هاش به اندازه قاب های حافظه فیزیکی هست با افزایش حجم اون حجم این جدول هم افزایش می یابد.

ارسال: #۱۱

amin222 پاسخ داده:

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ)sonia11 نوشته شده توسط:  به نظر من گزینه سه جواب هست با توجه به توضیحات صورت سوال از جدول صفحه معکوس برای کاهش حجم جدول صفحه استفاده شده و برای جبران سرعت دسترسی به درایه های این جدول از نگاشت انجمنی استفاده کرده پس در اینجا نه مشکل سرعت هست و نه بزرگی جدول صفحه تنها ایراد اون اینه که چون تعداد درایه هاش به اندازه قاب های حافظه فیزیکی هست با افزایش حجم اون حجم این جدول هم افزایش می یابد.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با این حساب از نظر شما گزاره ۴ یک گزاره درست هست حالا من یک سوال دارم آیا قراره که در tlb همیشه و ۱۰۰% برخورد(hit) داشته باشیم؟منظورم اینکه اگر بنا باشه با افزایش حافظه که در پی اون افزایش قابهای فیزیکی رو به دنبال داره بنا باشه حجم tlb هم اضافه بشه اونوقت دیگه نباید اصلا تو بخش ترجمه آدرس مجازی به فیزیکی که از tlb استفاده میکنه miss داشته باشیم چون به ازای هر فریم فیزیکی اضافه شده طبق گفته گزینه ۴ یک سطر تو tlb اضاف کردیم و تو بدترین حالت که حافظه فیزیکی کاملا پر باشه هیچ وقت miss نداریم(با توجه به معکوس بودن جدول)
یک چنین سناریوی یکم بعید بنظر میرسه بنظرم

ارسال: #۱۲

sonia11 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۶ ب.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ)sonia11 نوشته شده توسط:  به نظر من گزینه سه جواب هست با توجه به توضیحات صورت سوال از جدول صفحه معکوس برای کاهش حجم جدول صفحه استفاده شده و برای جبران سرعت دسترسی به درایه های این جدول از نگاشت انجمنی استفاده کرده پس در اینجا نه مشکل سرعت هست و نه بزرگی جدول صفحه تنها ایراد اون اینه که چون تعداد درایه هاش به اندازه قاب های حافظه فیزیکی هست با افزایش حجم اون حجم این جدول هم افزایش می یابد.

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با این حساب از نظر شما گزاره ۴ یک گزاره درست هست حالا من یک سوال دارم آیا قراره که در tlb همیشه و ۱۰۰% برخورد(hit) داشته باشیم؟منظورم اینکه اگر بنا باشه با افزایش حافظه که در پی اون افزایش قابهای فیزیکی رو به دنبال داره بنا باشه حجم tlb هم اضافه بشه اونوقت دیگه نباید اصلا تو بخش ترجمه آدرس مجازی به فیزیکی که از tlb استفاده میکنه miss داشته باشیم چون به ازای هر فریم فیزیکی اضافه شده طبق گفته گزینه ۴ یک سطر تو tlb اضاف کردیم و تو بدترین حالت که حافظه فیزیکی کاملا پر باشه هیچ وقت miss نداریم(با توجه به معکوس بودن جدول)
با تشکر از ابهامی که مطرح کردین:
صحبت شما حدود ۶۰درصد درست اما قرار نیست که ما به ازای افزایش حجم حافظه فیزیکی به همان میزن هم TLB را افزایش دهیم فقط باید جوری عمل کنیم که استفاده از TLB مقرون به صرفه باشد پس این یه امر طبیعیه که با افزایش حافظه فیزیکی TLB هم بزرگتر بشه. اما در مورد گزینه ۳ هم این ابهام وجود دارد که ایا امکان دارد که یکی از صفحات حافظه مجازی در هیچ یک از صفحات حافظه فیزیکی نگاشت نشود؟؟؟

ارسال: #۱۳

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۶ ب.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت شما دوست عزیز

سلام دوست عزیز من هم اول فکر میکردم قضیه TLB هست اما درستش اینه که میخواد جدول معکوس رو داخل یه حافظه مثل کش بریزه که سرعت دسترسی بهش خیلی بیشتره نسبت به حافظه. پس به نظرم بحث tlb اینجا مطرح نیست

ارسال: #۱۴

amin222 پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۱۶ ب.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت شما دوست عزیز

سلام دوست عزیز من هم اول فکر میکردم قضیه TLB هست اما درستش اینه که میخواد جدول معکوس رو داخل یه حافظه مثل کش بریزه که سرعت دسترسی بهش خیلی بیشتره نسبت به حافظه. پس به نظرم بحث tlb اینجا مطرح نیست
با سلام و تشکر از جناب hosshah هشت مرحله آزمون دادام تو هر کدومش بیش از هزار بار به خودم گفتم سوال رو خوب بخون بعد جواب بده آخرش آدم نشدم. با توضیح شما گرفتم داستان رو .مخم قفل شده بود رو سیستم عامل و tlb. ..

ارسال: #۱۵

hosshah پاسخ داده:

(۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ ب.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  با سلام و تشکر از جناب hosshah هشت مرحله آزمون دادام تو هر کدومش بیش از هزار بار به خودم گفتم سوال رو خوب بخون بعد جواب بده آخرش آدم نشدم. با توضیح شما گرفتم داستان رو .مخم قفل شده بود رو سیستم عامل و tlb. ..

منم زیاد بی دقتم
فدای تو موفق باشی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۵۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۹۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۹۰۳ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۷ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۱۵ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۴۴ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۳۴۵ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۲۰۰ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منبع درس معماری کنکور amir_ghanati ۰ ۱,۲۶۱ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close