زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بستار و مسئله کاهش پذیری

ارسال:

پشتکار پرسیده:

بستار و مسئله کاهش پذیری

با سلام خدمت دوستان عزیز
در کتاب آقای دیت من دو مسئله برام جا نمی افتهHuh
یکی منظور از بستار S چیه واقعا؟
دوم اینکه برای امر کاهش پذیری وابستگی های تابعی سه ویژگی گفتند و منظورشون رو نمی فهمم. خواهش می کنم اگه کسی متوجه میشه کمکم کنه.
مرسی
اما ویژگی ها:
سمت چپ هر FD در S به نوبه خودش کاهش ناپذیر است. بدین مفهوم که هیچ صفتی نمی تواند بدون تغییر بستار S از دترمینان حذف گردد.

بعدی:
هیچ FD در S نمی تواند بدن تغییر بستار S از S حذف شود.

این دو مورد یعنی چه و من دوست دارم راحت بتونم وابستگی‌ها رو تعیین کنم. راه کار ساده ای کسی نداره؟
مرسیRolleyes
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

بستار و مسئله کاهش پذیری

A->B
AC->B
A->C
نوشتن AC->B
اضافه است و این قانون سمت چپش میتونه کاهش پذیر باشه پس نیازی به اون نیست و میتونیم اون را حذف کنیم و تغییری در بستار کلی نمیده . پس بدون اینکه تغییری در بستار بده میتونیم این قانون را حذف کنیم
این برای ویژگی اول
اما برای ویژگی دوم منظورت را به طور واضح متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی
در مورد جمله آخرت هم اینکه با تمرین زیاد میتونی این کار را سریع انجام بدی فقط باید تمرین بکنی

ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

RE: بستار و مسئله کاهش پذیری

(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  A->B
AC->B
A->C
نوشتن AC->B
اضافه است و این قانون سمت چپش میتونه کاهش پذیر باشه پس نیازی به اون نیست و میتونیم اون را حذف کنیم و تغییری در بستار کلی نمیده . پس بدون اینکه تغییری در بستار بده میتونیم این قانون را حذف کنیم
این برای ویژگی اول
اما برای ویژگی دوم منظورت را به طور واضح متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی
در مورد جمله آخرت هم اینکه با تمرین زیاد میتونی این کار را سریع انجام بدی فقط باید تمرین بکنی
دوست خوبم مرسی از پاسخ خوبتون
پس منظور از این ویژگی: "سمت چپ هر FD در S به نوبه خودش کاهش ناپذیر است. بدین مفهوم که هیچ صفتی نمی تواند بدون تغییر بستار S از دترمینان حذف گردد."
چیزی هست که شما گفتید و خب خدا رو شکر من این رو می دونم و فقط مفهوم جمله رو نفهمیده بودم که بازم ممنونم
اما ویژگی‌ها رو از خود کتاب دیت گرفتم و نمی دونم منظورش چیه!!!Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۴۵ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۷۶ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۴۵ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۳۲ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۸۲ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۶۰۱ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93
  آزاد یا غیرانتفاعی یا پردیس؟ مسئله این است! setayesh20 ۰ ۲,۰۱۰ ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: setayesh20
  مسئله Betweenness درس شبکه های اجتماعی fo-eng ۱ ۲,۷۷۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: M.Amin.M
  کاهش شدید احتمالی رتبه های قبولی در شبکه و امنیت سال در آیتی ۹۶ alilash ۵ ۳,۴۵۸ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
  کاهش میزان تلفات در ارسال مالتی مدیا mehran.hzd ۰ ۱,۴۹۳ ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close