زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سال۸۵ زبانهای difinite سوال۵۸

ارسال:

zara-t پرسیده:

Exclamation سال۸۵ زبانهای difinite سوال۵۸

چرا مکمل این زبان بسته س!!!!!!!!!!!!!
چرا بستار ستاره ش بسته نیست؟؟؟؟ تو تاپیک دوستان نظرات زیادی دادن (البته تاپیکش بسته شده)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: زبانهای difinite کنکور ۸۵ سوال۵۸

اینکه چرا تحت بستار ستاره بسته نیست که اونجا خیلی خوب توضیح دادند، من بهتر از اونها نمیتونم عرض کنم.
اما اینکه چرا تحت اجتماع بسته هست، برای اینکه یکی از زبانها به k حرف آخر واسبته است یعنی کافیه k حرف آخرش چک بشه، و یکی دیگه به 'K حرف آخر، میگیم اگر k از 'K بزرگتر بود، توی اجتماع شون کافیه k حرف آخر چک بشه و اگر نه کافیه 'K حرف آخر چک بشه، پس اینکار شدنی هست و زبان حاصل هم به تعداد مشخصی از حروف آخرش وابسته است.

ارسال:

zara-t پاسخ داده:

RE: زبانهای difinite کنکور ۸۵ سوال۵۸

(۲۲ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  اینکه چرا تحت بستار ستاره بسته نیست که اونجا خیلی خوب توضیح دادند، من بهتر از اونها نمیتونم عرض کنم.
ولی تو همون تاپیک برای مثال نقض بستار ستاره ای رشته ای رو مثال زدند که بستار ستاره اونو تولید نمیکنه ( چون معنی بسته بودن برای یک عمل یعنی اینکه ما با استفاده از همون عمل اگر رشته ای تولید میکنم حاصل در زبان باشه زبان بسته س در غیر اینصورت نیست ) در حالی به نظرم جوابهایی که داده شده فقط عملکرد ماشین بستارو بررسی کردن یعنی چی پذیرش میکنه و این ربطی به اصل بسته بودن نداره ،
یه سوال دیگه من نمیدونم مکمل این زبان چی میشه ؟؟؟؟ اگه مکمل رو به صورت زبر حساب کنیم مکملش دیگه جزو زبان نیست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۳۹۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  منبع زبانهای برنامه سازی مفاهیم شی گرا m_sardaari ۰ ۱,۶۰۶ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m_sardaari
  کتاب نظریه زبانهای پورمحقق moh3nsalehi ۲ ۳,۰۹۰ ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahmadreza9
Exclamation با توجه به تغییر منبع زبانهای برنامه سازی.کتاب چی بخونیم؟ saberz ۵ ۲,۴۹۴ ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  تشخیص زبانهای ذاتاً مبهم alirezafchh ۲ ۳,۹۴۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  الحاق منظم زبانهای مستقل از متن قطعی Iranian Wizard ۲ ۲,۰۳۲ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  کتاب زبانهای برنامه سازی سبستا koolak ۰ ۱,۷۸۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: koolak
Question تست سال ۸۱ علوم/ کدامیک از زبانهای زیر روی الفبای {۰,۱} منظم نیست؟ Hera ۳ ۲,۶۶۱ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Hera
  گرامرهای مستقل از متن در در درس طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی maryam.iii ۴ ۲,۵۶۷ ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: AEM4949
  شمارا بودن یا نبودن زبانهای R و RE pooyaa ۶ ۶,۴۸۶ ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close