زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سقف سنوات تحصیلی و انصراف از تحصیل در کارشناسی

ارسال:
۲۰ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ، توسط mahdich.)
Question سقف سنوات تحصیلی و انصراف از تحصیل در کارشناسی
سلام دوستان
من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی دانشگاه آزاد ام و متولد نیمه اول ۷۱
می خوام انصراف بدم و بدون آزمون بهمن (پذیرش نیمه دوم همین سال) کاردانی نا پیوسته دانشگاه خودمون ثبت نام کنم
سوالم اینه که اولا ممکن هست ثبت نام کنم و مشکلی پیش نمیاد از نظر سربازی و معافیت تحصیلی؟
سوال بعدیم اینه که با توجه به سقف سنوات تحصیلی بر فرض اگر کاردانی برم تا بیام تموم کنم ۲۵ سالم میشه و اینجوری سقف سنوات تحصیلیم تموم نمیشه؟ منظورم اینه که می تونم بعدش برم کارشناسی نا پیوسته و بعدش کارشناسی ارشد؟ از لحاظ نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟
لطفا با توجه به قانون های نظام وظیفه جواب بدین

ممنون
Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۱۷ ق.ظ
سلام.
با توجه به قانون از سال ۹۰ از کاردانی تا دکترا هرکسی می تونه فقط یکبار انصراف بده و یکسال معافیت داره تا در همون مقطع و یا مقطع بالاتر ادامه تحصیل بده و گرنه سربازیBig Grin.
اگر می خواهی همون آزاد برید(که اینجور بنظر نمیرسه اما برای اطلاع میگم) ، دروس مشترکی که تعداد واحد یکی یا بیشتر داشته باشن رو (معمولا) معادل سازی می کنن.باز هم بسته به دانشگاه و شخص داره.شاید قبول نکنه برای من خوشبختانه قبول کرد.

برای اتمام سقف سنوات تحصیلی نمیدونم بهترین و مطمئن ترین راه نظام وظیفه شهرتونه.(اگر دسترسی نداری گزینه دوم پلیس+۱۰) ولی نظام وظیفه مطمئن تره.

من خودم قانون اول رو استفاده کردم باز هم سوال کنید شاید لغو یا عوض شده باشه اینجا ایرانه وقوانین ساعتی هستن.

از کارشناسی انصراف بدین و به کاردانی ناپیوسته برید رو هم دقیقا تو سوالتون ذکر کنید.
من کارشناسی انصراف دادم و دوباره کارشناسی رفتم. شاید کاردانی رو قبول نکنن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdich
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ ق.ظ
من ورودی ۸۸ دانشگاه دولتی بودم ترم پایان ترم ۴ (شهریور ۹۰) انصراف دادم و همون مهر ۹۰ با کنکور ازاد ثبت نام کردم..برگه معافیت تحصیلیمو خودم از نظام وظیفه گرفتم و تاریخش تا سال ۹۵ تمدید شده یعنی ۵سال از اول بهم دادن
البته میگن بعد سال ۹۰ قوانین عوض شده و شما میتونی بعد ترم ۴ انصراف بدی ولی اون سال نمیشد بعد ترم ۴ انصراف داد
شرط اصلی هم قبولی با کنکور بود..بهتر بری نظام وظیفه مرکز استانی که هستی شهرهای دیگه خوب راهنمایی نمی کنن

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdich
ارسال:
۲۳ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
RE: سقف سنوات تحصیلی و انصراف از تحصیل در کارشناسی
ممنون از پاسختون
رفتم نظام وظیفه مشکلم حل شد
الان ثبت نام کردم
بدون ازمون کاردانی نا پیوسته
بر چه اساسی دانسجو میگیرن؟
می خوام بدونم اگر حتما قبول میشم که امتحانات ترم رو نخونم بی خودی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۴۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۸۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۷۲ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۵۹ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۹۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close