زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد تغییر رشته و مطالعه برای آزمون کارشناسی ارشد

ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سلام دوستان.
من مدتیه که تصمیم به تغییر رشته گرفتم.
این فکر خیلی وقته که تو ذهنم هست ولی این اواخر تصمیم جدی گرفتم.
فارغ تحصیل رشته مهندسی مکانیک هستم از دانشگاه آزاد تهران. ترم گذشته تموم کردم. خیلی وقته که به رشته کامپیوتر علاقه دارم. هدفم برای کارشناسی هم ابتدا کامپیوتر بود و بعد مکانیک ولی خوب چون نتونستم کامپیوتر سراسری تهران قبول شم رفتم مکانیک ازاد. الانم که درسم تموم شده تصمیم جدی گرفتم برای کارشناسی ارشد کامپیوتر. اما راستش هیچ دیدی ندارم که از کجا و چطوری شروع کنم.
خیلی رفتم دنبالش تا اینکه این انجمن رو پیدا کردم و فکر می کنم بهترین جایی باشه که بتونم راهنمایی بشم. بالاخره اینجا بچه ها همه با تجربن و از نظرات همه دوستان می تونم بهره ببرم.

یه سری چیزارو فقط باید بگم قبل از لطف شما عزیزان.
هیچکدوم از درسای کامپیوتر نیست که قبلا خونده باشم. بنابراین چیز زیادی نمی دونم. البته همیشه کلیات این رشته رو می دونستم و برای همین علاقمند بودم به این رشته.
تنها چیزی که شاید به کارم بیاد تو این رشته ریاضی و زبان هست. تو رشته مکانیک انواع و اقسام ریاضیات رو پاس کردیم درواقع فک نمی کنم چیزی جا مونده باشه و دید بدی ندارم نسبت به ریاضی. فکر کنم فقط میمونه ساختمان های گسسته!
پایه زبانم هم تقریبا خوبه و سوالات سال های قبل زبان رو که میزدم بدون خوندن و پیش زمینه ای حداقل ۴۰ ۵۰ میزدم.
در واقع مشکل اصلی من درس های تخصصی و مشترک این رشته هست. گرایش های مورد علاقه من هم هوش و نرم افزار هست. تا کنکور سال بعد ۱ سال زمان هست و من می خوام به طور جدی از چند وقته دیگه شروع کنم ولی قبلش باید اطلاعات لازم رو بدست بیارم و یه چشم اندازی داشته باشم. چون از دوستان دیگه که رشتشون کامپیوتر بوده خیلی خیلی عقب هستم. همین موضوع هم بعضی وقتها نا امیدم میکنه که مثلا میگم بقیه رقبا ۴ سال از وقتشون رو روکامپیوتر گذاشتن و حالا من می خوام با ۱ سال خوندن باهاشون رقابت کنم؟؟!!!! ولی خب نا امید نمیشم و تصمیمم جدی هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید. مثلا از چه درس هایی شروع کنم با چه کتاب یا جزوه هایی؟ مطمئنا از کتاب های مرجع هم باید استفاده کنم از چه کتابی؟ چه درس هایی رو نیاز هست کلاس برم؟ کدوم موسسه یا دانشگاهی؟ رو کدوم درس باید وقت بیشتری بذارم و درس پایه ای تری هست و پیشنیاز بقیه درس ها و به اصطلاح مادر رشته کامپیوتر؟ شرمنده سرتون رو درد اوردم. ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن تا آخر به یه جمع بندی برسم.
پیشاپیش از وقتی که میذارید بسیار بسیار سپاسگزارم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: omid10
ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ ب.ظ
یکی از تغییر رشته ای ها هم یه خانومی بودن که از رشته نساجی اومدن کامپیوتر و امسال رتبه شون ٣٠ شد و شریف میخونن، پس نگران نباشید که ٤ سالتون مکانیک بوده
من خودم بیشتر وقتم توو مانشت قسمت مصاحبه ها و کارنامه ها میگذرهSmile)))
هم انگیزه میده هم بچه ها راجع به منابعشون و همه چی صحبت کردن، ازونجایی که گفتین تازه به مانشت تشریف آوردین پس بهتون پیشنهاد میکنم برید تاپیکای مصاحبه رو مطالعه کنین مطمئنم جواب همه ی سوالاتونو میگیرینSmile

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ErPupone
ارسال:
۲۰ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۴۹ ق.ظ
نگران نباشید ولی باید این رو بپذیرید که قراره تلاش هایی که بقیه توی ۳ تا ۴ سال دوران کارشناسی کردند رو توی یک سال انجام بدین پس راه درازی رو در پیش دارین
خب یه چیز اساسی اینه که برنامه نویسی در چه حد بلد هستید چون اصل این رشته برنامه نویسی و الگوریتمه که باید به نظر من در حد نسبتا خوبی بلد باشین
پس از اون باید درس ها رو به ترتیب پیشنیاز بخونین!
برای خوندن الگوریتم باید ساختمان رو قبلش مطالعه کرده باشین و برای خوندن درس هوش هم قبلش الگوریتم رو خونده باشین(حداقل مفاهیمش رو بدونین)
درس نظریه رو میتونین بدون هیچ پیش زمینه ای بخونین
برای معماری باید قبلش منطقی رو مسلط باشین پس اول منطقی و بعدش معماری

واسه همه درسای کامپیوتر پیش زمینه از درس گسسته داشتن خیلی خوبه و کمک میکنه پس به موازات همه گسسته رو هم کم کم بخونین( تو خیلی مباحث نظریه، الگوریتم، هوش و ساختمان داده نیازتون میشه)
در مورد کلاس رفتن هم سعی کنین پیشنیاز ها رو رعایت کنین!
به نظرم درس های خیلی مفهومی و سختی مثل ساختمان داده یا معماری رو کلاس شرکت کنین
سایر درس ها رو میتونین خودتون بخونین
پیشنهاد میکنم در ترم بعدی در بعضی از کلاسای رشته کامپیوتر که در دانشگاه محل تحصیلتون ارائه میشه شرکت کنین.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ErPupone
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۲۸ ب.ظ
سلام. من رشته ام کشاورزی هست. یعنی نه زیاد ریاضی کار کردم و نه دروس تخصصی. ولی در زمینه کامپیوتر خیلی اطلاعات دارم. هم دانش و هم تجربی.می خوام هوش شرکت کنم. میشه لطفا درسها رو برام اولویت بندی کنین؟ از چه درسی شروع کنم به خوندن بهتره؟ و به همین ترتیب برام درسهارو اولویت بندی کنین.ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۰۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۰۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۳ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۰۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۸۲۷ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۱۹ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close